Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 
 • Przewodnik po stylach
  Przewodnik po stylach
 • Kuchnia
  Kuchnia
 • Salon
  Salon
 • Sypialnia
  Sypialnia
 • Pokój dziecka
  Pokój dziecka
 • Taras i balkon
  Taras i balkon
 • Łazienka
  Łazienka
 • Poradnik
  Poradnik

 

Domowe biuro

czyli o czym pamiętać urządzając miejsce pracy w domu lub mieszkaniu?

 

Obraz14

Praca we własnym mieszkaniu, bez konieczności czasochłonnych dojazdów do firmy czy stania w porannych korkach, to rozwiązanie coraz bardziej popularne. Niestety, tzw. telepraca czy też prowadzenie działalności w domu, sprzyja rozproszeniu uwagi i skupianiu się na obowiązkach prywatnych, zamiast zawodowych. Aby nie dopuścić do takich sytuacji, koniecznie trzeba wygospodarować w mieszaniu przestrzeń biurową i w jej obrębie poświęcać czas tylko na sprawy służbowe. Jak zatem urządzić takie miejsce, by było zarazem funkcjonalne i przyjemne?


 

Aranżacja przestrzeni

Najważniejszą sprawą podczas urządzania domowego biura jest rozsądne wydzielenie go z całego mieszkania. Nie zawsze mamy możliwość poświęcenia na ten cel osobnego pomieszczenia, ale zawsze warto postarać się rozdzielić sferę prywatną od służbowej. Dobrym pomysłem jest postawienie lekkiej ścianki działowej czy parawanu lub też podzielenie przestrzeni za pomocą odpowiednio dobranych kolorów. Warto pamiętać, że jasne barwy (beże, biel, zielenie) sprzyjają skupieniu i koncentracji, dlatego też śmiało można zastosować je na ścianach części biurowej. Podczas aranżacji tej przestrzeni nie można też zapominać o podłodze. Kółka foteli obrotowych mogą zniszczyć nawierzchnię, stąd konieczne jest zadbanie o odpowiednią matę ochronną lub – co znacznie wygodniejsze – zdecydować się na bardzo wytrzymałe panele laminowane lub podłogę winylową.

 

 

Obraz12

 

Ergonomia miejsca pracy

 

Po pomalowaniu ścian i zaaranżowaniu podłogi pora na najważniejszą część domowego biura, czyli meble. Przestronne biurko z dodatkowymi półkami i szufladami, a także wygodny fotel są elementami obowiązkowymi, dlatego też muszą być bardzo starannie dobrane. Nie chodzi jednak tylko o ich wygląd, ale przede wszystkim wysokość. Praca przy źle dopasowanym biurku czy zbyt niskim krześle może skutkować bólem kręgosłupa i nadgarstków, dlatego przed zakupem warto sprawdzić wybrany zestaw. Aranżując przestrzeń biurową nie można zapominać również o odpowiednim oświetleniu oraz przestronnych półkach na dokumenty.

 

Obraz9

 

Biuro nie musi być nudne

Ergonomia, funkcjonalność, wygoda – to trzy określenia, które jak mantra powtarzane są przez dekoratorów przestrzeni biurowej. Należy jednak pamiętać, że w pracy spędzamy 1/3 całego dnia, dlatego domowe biuro musi być również przytulne i przyjemne dla oka. Warto zatem wprowadzić w tę sferę trochę koloru i szaleństwa, np. ustawiając na biurku kolorowe akcesoria, zdjęcia w designerskich ramkach czy nietuzinkową lampę. Dobrym pomysłem jest również zawieszenie na ścianie obrazków z hasłami motywującymi czy inspirującymi widokami, np. panoramą dużego miasta.

 

Obraz13

 

 

Obraz11

 

 

Obraz8

 

 

 

1Jasna przestrzeń sprzyja skupieniu

2Podstawa to wygodne krzesło i dopasowane biurko

3Pracę uprzyjemnią gustowne dodatki


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie