Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 
 • Przewodnik po stylach
  Przewodnik po stylach
 • Kuchnia
  Kuchnia
 • Salon
  Salon
 • Sypialnia
  Sypialnia
 • Pokój dziecka
  Pokój dziecka
 • Taras i balkon
  Taras i balkon
 • Łazienka
  Łazienka
 • Poradnik
  Poradnik

 

Krzesło to po(d)stawa przy biurku

dobierz odpowiednie

Odpowiednio dobrane krzesło zapobiega bólom pleców, wadom postawy i ułatwia koncentrację podczas pracy. Przed zakupem nie warto więc ograniczać się do porównywania cen i wyglądu poszczególnych modeli, ale dokładnie przeanalizować nasze potrzeby. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

 


 

Odpowiednio dobrane krzesło zapobiega bólom pleców, wadom postawy

 

 

Krzesło, biurko, komputer

Postęp technologiczny spowodował, że mnóstwo czasu spędzamy przed komputerem. Dotyczy to zarówno dorosłych, jak i dzieci. Mimo że coraz popularniejsze stają się biurka do pracy w pozycji stojącej, większość z nas nadal wykonuje swoje obowiązki siedząc. Już samo przebywanie w takiej pozycji przez długi okres niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie, a do tego często dochodzi jeszcze nieodpowiednia postawa. Negatywne skutki można jednak zminimalizować, odpowiednio aranżując miejsce pracy. Element, na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, stanowi krzesło.

 

Obraz2

 

 

Grunt to oparcie

Najważniejszą częścią fotela biurowego jest jego oparcie. Najlepiej, żeby sięgało przynajmniej do wysokości łopatek i stanowiło stabilne podparcie lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Jeśli na siedząco pracujemy nawet kilkanaście godzin dziennie, krzesło powinno nam pozwalać na zmianę pozycji. Przy zakupie zwróćmy więc uwagę, czy istnieje możliwość regulacji wysokości oraz odchylenia oparcia. Dodatkowym atutem będzie podparcie dla głowy, co pozwoli nam uniknąć bólu odcinka szyjnego oraz obręczy barkowej.

 

Obraz3

 

 

Przedłużenie rąk

Bardzo istotny element krzesła biurkowego to także podłokietniki. Aby móc je odpowiednio wykorzystać niezbędna jest możliwość regulacji wysokości całego krzesła. W prawidłowej postawie podłokietniki powinny być bowiem ustawione na wysokości blatu biurka i umożliwiać swobodne oparcie przedramion. Inaczej mówiąc, ten element warto traktować jako przedłużenie naszych rąk.

 

Obraz4

 

 Komfort użytkowania

Nie mniej ważne od powyższych cech jest także materiał, z jakiego krzesło zostało wykonane. Zwłaszcza jeśli ma służyć dziecku. Fotel musi być wytrzymały, abyśmy nie musieli co kilka miesięcy go wymieniać. W przypadku produktu dla ucznia warto zdecydować się na wariant z pokrowcem, który łatwo zdejmiemy i wypierzemy.
Nie zapominajmy także o tym, że korzystanie z krzesła wystawia na próbę naszą podłogę. Aby zapobiec nieestetycznym zarysowaniom, należy zastosować specjalną matę ochronną bądź zdecydować się na produkty o wysokiej klasie ścieralności np. nowoczesną biopodłogę Purline Bioboden z kolekcji wineo 1000, która nie tylko jest wyjątkowo odporna na uszkodzenia, ale też łatwa do utrzymania w czystości.

 

 

O czym należy pamiętać:

 

1Krzesło należy dostosować do naszego wzrostu i wysokości biurka

2Odpowiednio dobrane krzesło pomaga znacznie zwiększyć komfort pracy


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie