Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

Funkcjonalna kuchnia

czyli gotowanie bez przeszkód

 

Kuchnia to jedno z intensywniej użytkowanych pomieszczeń. To tutaj spędzamy mnóstwo czasu przygotowując rodzinne posiłki, w pośpiechu jedząc śniadania czy zmywając naczynia. Warto zatem zadbać o jej funkcjonalność, aby wykonywanie codziennych czynności było łatwiejsze i przyjemniejsze.

Funkcjonalna kuchnia

Kuchnia to jedno z intensywniej użytkowanych pomieszczeń

 

Zasada trójkąta

Najbardziej istotne podczas aranżacji kuchni jest odpowiednie rozmieszczenie najważniejszych elementów jej wyposażenia: lodówki, zlewozmywaka i kuchenki. Sprzęty te powinny być ustawione blisko siebie, tak, by przestrzeń między nimi stanowiła tzw. trójkąt roboczy, w którym będziemy mogli łatwo przygotowywać posiłki. Najbardziej optymalna odległość wynosi od półtora do dwóch i pół metra między głównymi elementami wyposażenia.

Zasada ”trójkąta roboczego” pozwala nam także wyróżnić poszczególne strefy kuchni: przygotowywania, zmywania, przechowywania, gotowania i pieczenia. Należy pamiętać, aby drobne elementy, takie jak np. naczynia, umieszczać w przeznaczonej do tego strefie. Zachowując zasadę trójkąta unikniemy wykonywania niepotrzebnych ruchów, a tym samym zaoszczędzimy na czasie.

 

wnetrza mieszkan wygodna kuchnia

W kuchni spędzamy mnóstwo czasu przygotowując posiłki, w pośpiechu jedząc śniadania czy zmywając naczynia

 

Kuchnia dostosowana do potrzeb

Jeśli nie jesteśmy amatorami przygotowywania skomplikowanych potraw, nie potrzebujemy kuchni wyposażonej w sprzęty rodem z programu kulinarnego. Zbyt duża ilość drobnych elementów spowoduje, że pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie zagraconego i nieschludnego. Dwudrzwiowe, bardzo pojemne lodówki sprawdzą się tylko w przypadku wieloosobowych rodzin, dlatego wielkość sprzętów warto dostosować do ilości mieszkańców. Znaczenie ma również kolor blatów kuchennych Osoby, które nie przykuwają dużej uwagi do nienagannego porządku, powinny wybierać blaty fornirowane lub laminowane, w jasnej kolorystyce, które znacznie łatwiej jest utrzymać w czystości.

Należy także zwrócić uwagę na sposób pokrycia ściany znajdującej się za kuchenką i zlewem. Najlepiej sprawdzą się materiały, które wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką, jak chociażby popularna płytka ceramiczna. Warto też zadbać o odpowiednie oświetlenie. Poza jedną lampą centralnie umieszczoną na suficie, można nad blatem do przygotowywania posiłków zamontować dodatkowe halogeny, które doświetlą tę przestrzeń.

 

wnetrza mieszkan Funkcjonalna kuchnia

Należy także zwrócić uwagę na sposób pokrycia ściany znajdującej się za kuchenką i zlewem

 

Podłoga w kuchni

Elementem, o którym nie możemy zapomnieć podczas urządzania ergonomicznej kuchni jest podłoga. Idealnym rozwiązaniem są winylowe panele podłogowe, na przykład z kolekcji WINEO 600, które cechuje podwyższona odporność na wilgoć, a wilgoci jak wiadomo w kuchni zawsze jest "pod dostatkiem.

Panele winylowe łatwo utrzymać w czystości, a ich nowoczesne wzornictwo sprawi, że pomieszczenie będzie nie tylko funkcjonalne, ale też wyjątkowo estetyczne.

 

WINEO 600 stone XL Navajo Cream

 

 

O czym warto pamiętać:

 

1Strefę przygotowywania posiłków najlepiej umieścić między zlewem a kuchenką

2Zadbaj o to, aby naczynia i sztućce znajdowały się w jednym miejscu

3Dostosuj kuchnię do własnych potrzeb i ilości domowników


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie