Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

002

Kuchnia rustykalna

Jak urządzić kuchnię w stylu rustykalnym?

 

Styl rustykalny wzorowany jest na wystroju wiejskich chat, przepełnionych sielską, beztroską atmosferą. Najczęściej w tej estetyce urządzamy kuchnię, nie bez powodu zwaną sercem domu. Styl rustykalny to synonim przytulności, który wprowadza do tego pomieszczenia pokłady pozytywnej energii sprzyjającej wspólnemu przygotowywaniu posiłków i biesiadom z najbliższymi. Podpowiadamy, jak urządzić kuchnię w modnym stylu rustykalnym.

 


 

 

 

 

 

Małe zmiany, duża różnica

Zaletą stylu rustykalnego jest to, że aby nadać go pomieszczeniu zazwyczaj nie musimy radykalnie zmieniać wnętrza. Często wystarczy kilka akcentów – tworzonych ręcznie dodatków w kwiatowe lub ludowe wzory. Ceramiczny wazon z malowanymi makami, do którego włożymy polne kwiaty, lub koronkowy obrus na stole subtelnie nawiążą do folkowego stylu. Pomoże w tym również wymiana zastawy i akcesoriów kuchennych: talerze ozdobione ludowymi wzorami lub motywami kwiatowymi oraz drewniane lub żeliwne przedmioty zamiast plastikowych i metalowych ułatwią osiągnięcie oczekiwanego efektu. Większą, ale i bardziej wyrazistą zmianą będą natomiast meble – noszące znamiona upływającego czasu lub nowe, ale stylizowane na starsze. Doskonale sprawdzą się przy tym drewniane blaty oraz nielakierowane półki. Charakteru mogą dodać także metalowe uchwyty w starodawnym stylu.

 

 

 01

Podłoga ma znaczenie

Poza elementami dekoracyjnymi oraz meblami styl rustykalny obejmuje również podłogę. Zazwyczaj wykłada się ją ceramicznymi kaflami w neutralnych barwach, np. złamanej bieli lub beżu, ale również w kolorach wypalonego kamienia i gliny. W swojski, folkowy klimat wpisują się także drewniane deski o jasnej kolorystyce. Jeżeli nie chcemy decydować się na zimne w dotyku kafelki lub niepraktyczne i wymagające częstej konserwacji drewno, alternatywą mogą być panele winylowe. Dla przykładu, w kolekcji wineo 400 znajdziemy aż 40 wyjątkowych dekorów o wyglądzie drewna i kamienia, które stwarzają nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni, jednocześnie łącząc w sobie wysoką jakość i funkcjonalność.

 

003

 

 

O czym należy pamiętać:

1Wprowadzenie kilku przemyślanych akcentów pomoże Ci nadać kuchni swojski klimat

2Postaw na folkowe i kwiatowe desenie

3W kuchni rustykalnej świetnie sprawdzą się podłogi winylowe o wyglądzie drewna lub kamienia


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie