Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

Kuchnia1

Kuchnia 21 wieku

Nowoczesna kuchnia

 

Geometryczne kształty, prostota i dbałość o odpowiednie oświetlenie przestrzeni to tylko niektóre wyznaczniki nowoczesnych kuchni. W takich wnętrzach istotny jest każdy detal a poza aspektem estetycznym, ogromną rolę odgrywa też funkcjonalność. Czym jeszcze wyróżnia się kuchnia XXI wieku?

 


 

 

 

 

 

Dominuje minimalizm

Nowoczesną kuchnię cechują naturalne, mocne barwy zaczerpnięte z natury – granat, ciemna zieleń, bordo, kasztanowy brąz, odcienie szarości i czerni, beż i brąz w kolorze kawy z mlekiem, a także błękity. Nadają one pomieszczeniu wrażenie elegancji i przytulności a zaobserwować je można w każdym elemencie wystroju – na blatach, frontach, czy sprzętach kuchennych. Kuchnię XXI wieku wyróżnia również odejście od połysku na rzecz matowych powierzchni. Jednym z największych hitów jest jednak połączenie matu z elementem połyskującym (np. z błyszczącymi lampami).

Najmocniejszym trendem obowiązującym w nowoczesnej kuchni są blaty wykonane z kwarcu, marmuru i betonu. Co ciekawe – obecnie w takich wnętrzach rezygnuje się z górnych szafek. W ich miejscu pojawiają się jednak półki, które służą ustawianiu książek kucharskich, albo przedmiotów domowego użytku (szklanki, misy, ceramika), będących jednocześnie elementami ozdobnymi. W kuchni XXI odchodzi się także od uchwytów szafek, zastępując je wbudowanym systemem push-click, dzięki któremu meble otwierają się po naciśnięciu ich frontów.

 

Kuchnia3

 

 

Kuchnia5

Podłoga musi być funkcjonalna

Bardzo istotny punkt współczesnej kuchni stanowi podłoga. Jest ona elementem mocno eksponowanym z uwagi na panujący we wnętrzu minimalizm. Nowoczesny styl cechuje także funkcjonalność, dlatego istotne jest, by podłoga w kuchni dobrze znosiła kontakt z wilgocią, była łatwa w czyszczeniu i przyjemna w obcowaniu z bosymi stopami. Aranżując to wnętrze, warto zatem wziąć pod uwagę panele laminowane i winylowe, które spełniają wspomniane wymagania. Takie rozwiązanie ma w swojej ofercie marka wineo. Ponadto panele proponowane przez producenta odznaczają się wysoką estetyką, poprawiają akustykę pomieszczenia i sprawdzają się w połączeniu z coraz popularniejszym ogrzewaniem podłogowym. Mocnym akcentem nowoczesności jest również nurt eko. Jego miłośnicy odpowiedź na swoje podłogowe potrzeby znaleźć mogą w kolekcji PURLINE, która oferuje ekologiczną biopodłogę.

 

 

Nowinki technologiczne wkraczają do wnętrz

Kuchnia XXI wieku to nie tylko odpowiednie elementy wystroju, ale też coraz popularniejsze wykorzystywanie nowinek technologicznych, które mają za zadanie ułatwić nam codzienne czynności. W nowoczesnych domach oświetlenie często sterowane jest mobilnie, np. z poziomu smartphona. Ten technologiczny trend wychodzi jednak poza tę sferę, a mieszkańcy coraz częściej korzystają z możliwości zdalnego sterowania ogrzewaniem (szczególnie przydatne podczas dłuższego pobytu poza domem) czy roletami zewnętrznymi. Jednym z ciekawszych rozwiązań, które powoli zyskują na popularności, jest wykorzystanie w kuchni ekspresów do kawy sterowanych aplikacją czy lodówek z możliwością zarządzania zapasami i oglądania np. programów kulinarnych.

 

 

O czym należy pamiętać:

1Surowe, minimalistyczne kolory i elementy wyposażenia

2Atrakcyjne podłogi odporne na intensywne użytkowanie

3Rozwiązania technologiczne ułatwiające codzienne życie


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie