Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

Przytulna kuchnia

Jak stworzyć przytulną kuchnię?

 

Dla wielu osób kuchnia to serce domu i miejsce, w którym spędza się najwięcej czasu. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby stworzyć z niej przytulną przestrzeń, w której dobrze będą czuli się zarówno gospodarze, jak i goście.

Prezentujemy kilka porad, które pomogą stworzyć przytulną kuchnię.

 

wygodna kuchnia wnetrza mieszkan

 

 

Podłoga w kuchni - wybór materiału

Naturalne drewno

 

Przytulną kuchnię można stworzyć, dysponując zarówno małym, jak i dużym metrażem. Urządzanie niewielkiego pomieszczenia warto rozpocząć od wyboru podłogi, która stanowi tło dla całości oraz ma ogromny wpływ na ostateczny efekt wizualny. Świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie drewnianych desek, które wprowadzają do pomieszczenia dużo ciepła.

 

   

wnetrza mieszkan podloga w kuchni

Panele podłogowe

Coraz częściej jednak klasyczne drewno zastępuje się wysokiej klasy panelami laminowanymi, np. z kolekcji 700 marki Wineo. Znajdziemy w niej kilka delikatnych wzorów, które idealnie sprawdzą się w małej kuchni. Chcąc tchnąć we wnętrze ducha nowoczesności, warto sięgnąć po kolekcję podłóg laminowanych Wineo 550 w oryginalnym formacie płytek ceramicznych, stanowiących połączenie wyrazistych barw z dwoma strukturami: błyszczącą i matową. Podłoga tego typu wbrew pozorom jest łatwa do utrzymania w czystości, ponieważ posiada antystatyczną warstwę, która utrudnia osadzanie się kurzu, a także charakteryzuje się podwyższoną odpornością na wilgoć.

 

 


Coraz częściej jednak klasyczne drewno zastępuje się wysokiej klasy panelami laminowanymi

 

 

 

 

 

Ściany w kuchni

Niemniej ważny od podłogi jest kolor ścian. W tworzeniu przytulnej atmosfery niezastąpione są pastelowe barwy. Doskonale sprawdzą się one w małych kuchniach, ponieważ optycznie powiększają wnętrze. Świetnie z nimi współgrać będzie oświetlenie w kolorze ciepłej bieli, które dodatkowo podkreśli charakter miejsca. Należy jednak przede wszystkim pamiętać o odpowiednim dobraniu elementów wyposażenia, a następnie o ich ułożeniu w praktyczny sposób, który ułatwi nam codzienną krzątaninę, szczególnie o poranku.

 

wnetrza mieszkan jasna kuchnia

 

W małych kuchniach doskonale sprawdzą się ściany w pastelowych kolorach

 

Stół w kuchni

Nic jednak bardziej nie podkreśla przyjaznego charakteru kuchni jak stół, przy którym zmieści się cała rodzina. Według wielu osób jest to najważniejszy mebel w całym domu i nie wyobrażają sobie, aby mogło go zabraknąć. W dopełnieniu aranżacji przydatne będą też wszelkie dodatki: firanki, zasłony, kolorowe pojemniki na żywność, obrusy czy poduszki na krzesła.

Przytulność dla każdego może znaczyć coś innego, jednak w przypadku kuchni większość osób na pierwszym miejscu zapewne postawi po prostu na komfort jej użytkowania.

 

 

wnetrza mieszkan przytulna kuchnia

 

Nic jednak bardziej nie podkreśla przyjaznego charakteru kuchni jak stół, przy którym zmieści się cała rodzina

 

 

Na co należy zwrócić uwagę

 

1Urządzać kuchnię przede wszystkim według własnych potrzeb

2Do pomalowania ścian użyć jasnych, najlepiej pastelowych kolorów

3Podkreślić charakter pomieszczenia dodatkami

 


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie