Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

 

Wyspa kuchenna

kiedy się sprawdzi?

 

Wyspa kuchenna składa się zazwyczaj z blatu, pod którym znajdziemy szafki, szuflady oraz sprzęt AGD, np. piekarnik czy zmywarkę. Może być nie tylko nowoczesną i niebanalną ozdobą kuchni, ale też kojarzy nam się z miejscem przyjacielskich i rodzinnych spotkań. Podczas podejmowania decyzji o umieszczeniu wyspy kuchennej w mieszkaniu lub domu wiele osób ma wątpliwości, czy to aby na pewno dobry krok. Podpowiadamy, jakie kwestie wziąć pod uwagę rozważając tego rodzaju rozwiązanie.

Obraz11

 

Powszechnie przyjmuje się, że na wyspę kuchenną możemy pozwolić sobie tylko wtedy, gdy nasza kuchnia jest przestronna i otwarta. Zwykle zajmuje ona centralne miejsce, przez co automatycznie zajmuje więcej powierzchni. Z tego względu raczej nie zda egzaminu w ciasnych pomieszczeniach. Jeżeli nasza kuchnia jest zamknięta, ale ma co najmniej 15 mkw. powierzchni, możemy nie martwić się o kwestię braku miejsca. Przy takich wymiarach na pewno zmieścimy wszystkie potrzebne sprzęty oraz będziemy swobodnie poruszać się wśród nich. Ponadto, w przypadku powierzchni otwartych, wyspa może być traktowana jako granica pomiędzy kuchnią a salonem.

Obraz10

 

Wyspa to nie tylko kwestia przestrzeni

Odejście od tradycyjnego układu kuchni bardzo często wpływa na zmianę dotychczasowych przyzwyczajeń domowników. Po pierwsze, możemy angażować rodzinę i przyjaciół do gotowania z nami, gdyż obszerny blat pozwala na stanie przy nim kilku osobom. Jest to czynnik, który na pewno korzystnie wpłynie na nasze relacje z innymi. Po drugie, zazwyczaj przygotowując jedzenie, stoimy przodem do ściany, przez co jesteśmy zwróceni tyłem do pozostałych domowników. Używanie wyspy sprawia, że nagle znajdujemy się w centrum uwagi, stojąc twarzą do innych. Jeżeli nie lubicie gotować i nie sprawia wam to przyjemności, a wzrok innych dodatkowo was krępuje, taki układ mebli może nie być dla Was odpowiedni.

 

Obraz14

Używanie wyspy sprawia, że nagle znajdujemy się w centrum uwagi, stojąc twarzą do innych

 

Podsumowując, wyspa kuchenna to ciekawy pomysł nie tylko na odmienienie naszej kuchni, ale także polepszenie relacji z bliskimi. Jeżeli posiadacie wystarczająco dużą przestrzeń, a gotowanie z przyjaciółmi to dla Was przyjemność – wyspa będzie świetnym pomysłem!

 

O czym należy pamiętać:

1Dokładnie zaplanuj, ile potrzebujesz miejsca, aby pogodzić wyspę kuchenną z powierzchnią, którą dysponujesz

2Wyspa to świetny element rodzinnych i przyjacielskich spotkań

3Nie każdy czuje się dobrze gotując przed innymi


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie