Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

Zabudowa urządzeń AGD

dobry pomysł na gustowną kuchnię

 

Przystępując do aranżacji kuchni wiele osób stawia na prostotę i minimalizm. Jednym z popularniejszych rozwiązań wpisujących się w te trendy jest zabudowa urządzeń AGD. Nie tylko pozwala ona dostosować pomieszczenie do naszych potrzeb, ale też znacznie ułatwia codzienne korzystanie ze sprzętów.

 

Zabudowa sprzętu AGD w kuchni

Zabudowa urządzeń AGD znacznie ułatwia codzienne korzystanie ze sprzętów

 

Na zabudowanie kuchenki czy zmywarki decydują się rzede wszystkim miłośnicy nowoczesnych rozwiązań oraz osoby ceniące ład i porządek. W przypadku takiego rozwiązania meble są zwykle wykonywane na wymiar, dlatego z łatwością można dostosować ich wygląd, wielkość i rozmieszczenie do własnych potrzeb i oczekiwań. Pozwala to też uniknąć problemu, jakim jest znalezienie kuchenki czy zmywarki w odpowiednim rozmiarze, tak, by urządzenia te pasowały do siebie i tworzyły spójną całość z blatami i frontami szafek.

 

Zabudowa kuchni

Meble do zabudowy AGD są zwykle wykonywane na wymiar

 

W przypadku zabudowanych sprzętów AGD zyskujemy także dodatkową przestrzeń roboczą w kuchni. Nie musimy bowiem stawiać mikrofalówki na kuchennym blacie, ale możemy wmontować ją w szafkę i umieścić na wysokości wzroku. Podobnie można postąpić z piekarnikiem. Przeniesienie go z tradycyjnego położenia wyżej sprawi, że łatwiej będzie nam go obsługiwać oraz utrzymać w czystości. Jednocześnie zminimalizujemy ryzyko przypadkowego poparzenia się przez dzieci.

Kuchnia z zabudowanymi urządzeniami AGD wydaje się większa i bardziej przestronna. Pozwala ukryć wszelkie kable, przewody czy listwy, które negatywnie wpływają na odbiór wizualny wnętrza. Łatwiej w niej także utrzymać porządek, ponieważ wszystkie szafki idealnie do siebie przylegają. Dzięki temu nie ma szpar, w które mogłyby wpadać – często trudne do usunięcia – drobinki jedzenia. Indywidualne podejście do projektu kuchni z zabudowanymi sprzętami gospodarstwa domowego ułatwia także dobór innych elementów wystroju, np. podłogi. W gustownym, nowoczesnym pomieszczeniu świetnie sprawdzą się laminowane panele podłogowe, np. marki Wineo, które dzięki płycie Aqua Protect charakteryzują się wysoką odpornością na działanie wilgoci. Za sprawą płyty nośnej HDF są też odporne na pęcznienie. Szeroka oferta, na którą składa się ponad 100 dekorów, pozwala na łatwe dopasowanie podłogi do wyglądu szafek i ścian.

 

Zabudowa urządzeń AGD w kuchni

W nowoczesnej kuchni świetnie sprawdzą się panele podłogowe, np. marki WINEO z płytą Aqua Protect

 

Sprzęt w zabudowie to inwestycja na długie lata. Wymaga doboru urządzeń wysokiej jakości, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia usterek. Jeśli jednak szukamy oryginalnego sposobu na gustowną kuchnię, taki wariant aranżacyjny jest wart rozważenia.

 

Na co należy zwrócić uwagę

 

1wybór urządzeń AGD do zabudowy wiąże się z większymi kosztami niż w przypadku sprzętów wolnostojących, droższa jest także ewentualna naprawa

2zabudowane AGD sprawdzi się, jeśli nie zamierzamy szybko robić remontu ani przeprowadzać się z własnym wyposażeniem


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie