Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

waska lazienka

Mała łazienka

Sprytne rozwiązania do małej łazienki

 

Małe jest piękne. To zdanie z powodzeniem można zastosować, odnosząc się do łazienek. O ile duże często wiążą się z większą wygodą, to dzięki sprytnym rozwiązaniom nawet z najmniejszego pomieszczenia mamy szansę stworzyć funkcjonalną przestrzeń. Prezentujemy kilka pomysłów do zastosowania w małych łazienkach.

 


 

Aranżacja małej łazienki nie musi przysparzać problemów, jednak z pewnością stanowi niemałe wyzwanie. Szczególnie w przypadku braku osobnej toalety czy dodatkowego miejsca na pralkę, np. w kuchni. Istnieje jednak szereg rozwiązań, dzięki którym zaoszczędzimy miejsce i będziemy mogli czuć się komfortowo.

 

 

Zaplanuj każdy szczegół

W przypadku urządzania małej łazienki, trzeba przemyśleć każdy szczegół – od doboru materiałów, poprzez wykończenie ścian i podłogi, po wybór pralki czy umywalki. W celu optycznego powiększenia pomieszczenia warto zastosować produkty w jasnych, chłodnych barwach, bez faktur czy wzorów. Dużą rolę odgrywa też oświetlenie – tonacja chłodnej bieli sprawi, że mała łazienka będzie wydawała się większa i czystsza.

 

wnetrza mieszkan podloga do lazienki

 

Podłoga do łazienki

Efekt powiększenia uzyskamy także dzięki odpowiedniej podłodze. Nie musimy decydować się na klasyczne płytki ceramiczne.

Coraz częstszym wyborem stają się panele, które mogą całkowicie odmienić wnętrze. Warto sięgnąć np. po panele z linii 500 XL V4 marki Wineo, które wyróżniają się smukłym formatem XL (1845 x 195 mm), dzięki któremu przestrzeń wydaje się większa niż w rzeczywistości.

 

 

 

Aranżacja przestrzeni

Innym sprytnym rozwiązaniem, które optycznie powiększy małą łazienkę, jest umiejscowienie umywalki z lustrem naprzeciwko wejścia. Decydując się na takie działanie, warto wybrać produkty połączone z szafkami, zaoszczędzimy wtedy dużo cennego miejsca oraz stworzymy przestrzeń do przechowywania drobiazgów – im mniej rzeczy na widoku w małej łazience, tym lepiej. Świetne możliwości aranżacyjne dają wszelkie wnęki i występy, które możemy wykorzystać do stworzenia półek.

 

aranzacja lazienki

 

 

Wyposażenie małej łazienki

W małej łazience zazwyczaj musimy zrezygnować z wanny, ale także wybór prysznica trzeba dobrze przemyśleć. W przypadku naprawdę niewielkich pomieszczeń lepiej zrezygnować z kabiny – ponieważ może ona bardzo ograniczać nasze ruchy – i zastąpić ją zasłonką. Jeśli chodzi o grzejniki, to zamiast tradycyjnych żeberek lepiej zamontować drabinkę, która przyda się także do suszenia ręczników. Mała łazienka stanowi też wyzwanie dla utrzymania jej w czystości, ponieważ wystarczy rzucone na podłogę ubranie, aby mieć wrażenie bałaganu. Warto zwrócić na to uwagę i zamontować odpowiednią ilość wieszaków. Miejsce oszczędzimy także, wstawiając pralkę otwieraną od góry.

mala lazienka

W małej łazience zazwyczaj musimy zrezygnować z wanny

 

mala kolorowa lazienka

 

O czym należy pamiętać:

 

1 do pomalowania ścian wykorzystujemy jasne kolory

2 zstosujemy „sztuczki” optycznie powiększające pomieszczenie, np. montujemy duże lustra

3 wykorzystujemy sprzęt przeznaczony specjalnie do małych łazienek, np. pralkę otwieraną od góry


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie