Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

 

Łazienka 21 wieku

Nowoczesna łazienka

 

Nowoczesna łazienka to miejsce estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne, w którym przenikają się elementy charakterystyczne dla innych pomieszczeń. Znajdziemy w niej proste, geometryczne kształty, naturalne wykończenie i nowe technologie ułatwiające codzienne użytkowanie. Co jeszcze należy mieć na uwadze planując łazienkę na miarę XXI wieku?

 

Przełamanie klasyki

W łazienkach XXI wieku oprócz ponadczasowej bieli zaczyna się stawiać na czerń i ciepłe brązy, które sprawiają, że wnętrze staje się szykowne, a zarazem przytulne. Popularność zyskują surowe faktury, zwykle towarzyszące wnętrzom o charakterze loftowym, takie jak cegła, marmur czy drewno. Coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych rozwiązań stosowanych w łazienkach: klasyczne narożnikowe prysznice są wypierane przez przeszklone kabiny typu walk-in z minimalnym, ledwo zauważalnym brodzikiem. Absolutnym hitem są ozdobne, wolnostojące wanny umieszczone w centralnej części pomieszczenia. Zmienia się również rola luster, które przez dobór odpowiedniej ramy nadają charakteru całej przestrzeni. Obecnie prym wiodą duże tafle, które optycznie powiększają pomieszczenie. Na popularności zyskują znane z kuchni umywalki nablatowe oraz odkryte szafki. Łazienka XXI wieku to przestrzeń minimalistyczna, w której główną rolę gra designerski kształt wyposażenia.

Obraz1

 

 

Podłoga do zadań specjalnych

Wiodącym trendem wykończeniowym nowoczesnych łazienek jest drewniana podłoga, utrzymana w ciepłych tonach. Przez wzgląd na charakter pomieszczenia, posadzka jest jego najważniejszym elementem. Ma częsty kontakt z wodą i to nie tylko ze względu na wylewanie się jej z wanny czy umywalki. Podczas codziennej kąpieli wydziela się para wodna, która osiada na wszystkim wokół. Ważne jest, by podłoga była odpowiednio przystosowana do takich warunków. Zwykłe drewniane panele pod wpływem wody wypaczają się i niszczeją, przez co nie nadają się do montażu w wilgotnych pomieszczeniach. Dobrą alternatywę stanowią panele laminowane i winylowe, które sprawdzą się nawet w przy znacznej wilgotności powietrza. Duży wybór produktów tego typu ma w swojej ofercie marka wineo. Proponowane przez firmę panele charakteryzują się nie tylko wysoką estetyką wykonania, ale również podwyższoną odpornością na wilgoć. Ciekawym i pewnym wyborem będą podłogi z serii Rock’n’Go, w których została zastosowana innowacyjna technika Aqua-Stop. Doskonale sprawdzą się w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym, które w łazience jest wyjątkowo praktyczne.

 

Obraz6

 

Technologia funkcjonalności

Podczas planowania nowoczesnej łazienki wciąż stawia się głównie na funkcjonalność. Przy powierzchniach szklanych powszechnie wykorzystywana jest technologia easy clean, która utrudnia osadzanie się kamienia i odwleka proces korozji. W większości ceramiki łazienkowej stosowana jest specjalna powłoka zapobiegająca osadzaniu się nieczystości na ich powierzchni. Tradycyjne muszle klozetowe zostają zastąpione podwieszanymi i bezkołnierzowymi, przez co zajmują mniej miejsca i są znacznie bardziej higieniczne. Zauważalną od lat tendencją jest wypieranie klasycznych baterii prysznicowych przez deszczownice. Teraz są one dodatkowo wzbogacone o podświetlenie, którego kolor zmienia się wraz z temperaturą wody. Warto również wspomnieć o coraz częściej występujących bateriach bezdotykowych. Pomagają ograniczyć zużycie wody do minimum, przez co wpływają pozytywnie na domowy budżet.

 

Obraz2

 

 

O czym należy pamiętać:

1Surowe, loftowe wykończenie

2Estetyczne podłogi odpowiednie do wilgotnych pomieszczeń

3Zastosowanie udogodnień dostosowanych do własnych potrzeb


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie