Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 
  • Nowoczesne podłogi
Modne i trwałe podłogi

 

 

Jak i czym myć panele podłogowe?

Czym myc panele podlogowe

 

Panele podłogowe stanowią doskonałą alternatywę dla płytek ceramicznych – są stosunkowo tanie, dostępne w wielu atrakcyjnych dekorach oraz łatwiejsze w montażu. Ocieplają przestrzeń i dodają jej przytulnego, domowego charakteru. Ponadto świetnie prezentują się praktycznie w każdej przestrzeni, np. w salonie, sypialni czy pokoju dziecięcym. Jednak panele, jak każdy inny rodzaj nawierzchni, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Czym zatem myć panele laminowane i winylowe, jakich preparatów użyć oraz co zrobić, by po latach eksploatacji wciąż wyglądały jak nowe? Dziś odpowiemy na te pytania!

 


panele, jak każdy inny rodzaj nawierzchni, wymagają odpowiedniej pielęgnacji

 

 

Podstawowa pielęgnacja paneli podłogowych

Panele podłogowe przede wszystkim powinny być regularnie czyszczone. Zdecydowana większość brudu pozostawionego na podłodze jest wynikiem codziennego użytkowania i nie jest trudna do usunięcia. W większości przypadków luźnych zabrudzeń można się pozbyć przy pomocy wysokiej jakości mopa z mikrofibry oraz polecanego przez producenta podłogi środka czyszczącego rozrobionego z wodą w odpowiednich proporcjach. Wystarczy, że spryskamy trzykrotnie końcówkę mopa, następnie – zaczynając od rogu pokoju – powoli będziemy sunęli mopem po podłodze, zataczając tzw. ósemkę. Ta technika pozwala zatrzymać wszystkie zanieczyszczenia na wilgotnym mopie – wszelkie zarazki czy wirusy będą wchłonięte przez mikrofibrę.

 

Panele powinny byc regularnie myte

Panele podłogowe przede wszystkim powinny być regularnie czyszczone

 

Jak przedłużyć żywotność paneli laminowanych i winylowych?

Wilgoć ma negatywny wpływ na panele laminowane – nadmiar wody pozostawiony w szczelinach może spowodować spuchnięcie podłogi. Dlatego wskazane jest dokładne wyciśnięcie mopa przed myciem paneli. Dobrym pomysłem będzie także zastosowanie filców pod nogi krzeseł czy innych mebli – zwłaszcza takich, które często przesuwamy. Przy użytkowaniu krzeseł obrotowych zaleca się zakup przezroczystych mat, które ochronią podłogę przez zarysowaniami. Należy pamiętać, że chodzenie w butach po domu także niszczy podłogę. Warto więc zaopatrzyć domowników i gości w kapcie z miękką podeszwą. Do mycia paneli, zarówno laminowanych, jak i winylowych, najlepiej sprawdzi się ciepła woda z dodatkiem odpowiedniego środka czyszczącego polecanego przez producenta podłogi. Pojedyncze, zwłaszcza świeże plamy, nie wymagają ingerencji mopa. W takim przypadku wystarczy przetrzeć poplamione miejsce wilgotną szmatką lub ręcznikiem papierowym.

 

 

Jak i czym myć panele podłogowe laminowane oraz winylowe

Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie