Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

Panele podłogowe imitujące stare deski

Podłoga z drewnianych desek to aranżacyjna klasyka i rozwiązanie polecane na długie lata. Co więcej, pod wpływem czasu surowiec nie tylko nie traci na elegancji, ale wręcz zyskuje coraz bardziej szlachetny wygląd. Jest jednak jeden warunek – drewno musi być odpowiednio konserwowane, a to niestety wiąże się ze sporym nakładem czasu i pracy. Jak zatem uniknąć tego problemu i cieszyć się piękną podłogą bez zbędnego wysiłku? Wybierając nowoczesne panele, wyglądające jak stare deski.

 

Panele #WarmPlace z kolekcji wineo 600 wood

Podloga stare panele WarmPlace wineo 600 wood

Nowoczesne panele, wyglądające jak stare deski

 

 

Panele jak stare deski podłogowe

nowoczesność w hołdzie historii

Panele podłogowe to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne i eleganckie, dlatego też stanowią powszechny widok w polskich domach, a także w przestrzeniach komercyjnych. Wielu osobom wydaje się jednak, że pasują one przede wszystkim do nowoczesnych wnętrz, natomiast do klasycznych aranżacji lepiej wybrać naturalne deski. Nic bardziej mylnego! Dobrej klasy panele doskonale odwzorowują naturalny rysunek drewna i jego strukturę, również tego z długą i ciekawą historią. Panele laminowane i winylowe tak jak stare deski podłogowe mogą mieć na swojej powierzchni różnego rodzaju przebarwienia, przetarcia, widoczne sęki i rysy. Do tego posiadają autentyczną, cztero- lub dwustronną v-fugę, czyli specjalnie frezowane krawędzie, dzięki czemu do złudzenia przypominają pierwowzór. Są jednak od niego dużo bardziej praktyczne, bo nie wymagają specjalistycznej konserwacji, na przykład w postaci olejowania, woskowania czy lakierowania.

 

Panele Sicily Dark Oak z kolekcji wineo 800 wood

Podloga stare panele WarmPlace wineo 600 wood

 

Panele imitujące stare drewno

niezwykłe bogactwo dekorów

Podłoga z paneli imitujących stare deski to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie funkcjonalność, a jednocześnie chcą w swoim domu lub biurze cieszyć się piękną, szlachetną podłogą. W przypadku tego typu nawierzchni dużym atutem – poza względami praktycznymi – jest niezwykle szeroka gama dostępnych wzorów i dekorów. Bez trudu można znaleźć panele, imitujące stare drewno dębowe, sosnowe lub orzechowe, a także wariant bielony czy z widocznymi przetarciami.

 

Panele Copenhagen Frosted Pine z kolekcji wineo 800 wood

Podloga stare panele WarmPlace wineo 600 wood

Postarzana odłoga z widocznymi przetarciami

 

Może to być na przykład jasny dekor Copenhagen Frosted Pine z kolekcji wineo 800 wood, utrzymane w ciepłej tonacji panele winylowe #WarmPlace z linii wineo 600 wood lub też ciemne i głębokie panele Sicily Dark Oak z rodziny wineo 800 wood, które dodatkowo charakteryzują się wydłużonym formatem. Ciekawą opcją dla miłośników postarzanej podłogi drewnianej są również nowoczesne biopodłogi PURLINE, które zachwycają zarówno pod kątem wizualnym, jak i użytkownym. Dekory takie, jak Smile for Emma, Call me Tilda, Hello Martha czy Say hi to Klara dodadzą każdemu wnętrzu szlachetności i historycznego rysu, a dzięki czterostronnej v-fudze będą niemal nie do odróżnienia do klasycznych desek podłogowych.

 

Panele Hello Martha z kolekcji PURLINE 1200 wood XLPanele Hello Martha imitujace stare deski

Szlachetny wygląd ekologicznej podłogi Hello Martha

 

Podłoga z paneli jak ze starych desek

gdzie ją zastosować?

Wnętrza utrzymane w stylu klasycznym, angielskim, paryskim, nowojorskim, a także prowansalskim czy marynistycznym – to tylko kilka przykładów aranżacji, w których panele podłogowe imitujące deski podłogowe mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Niezastąpione z pewnością będą także w domach, urządzonych w klimacie rustykalnym i skandynawskim, a nawet w przestrzeniach loftowych i industrialnych, gdzie będą doskonale harmonizowały z cegłą, betonem i metalowymi akcentami. Panele winylowe jak stare deski podłogowe czy też postarzane lub bielone panele laminowane staną się znakomitym tłem dla bogato zdobionych mebli w stylu ludwikowskim, dodatków w kolorze srebra i starego złota, a także kanap, stolików i foteli, inspirowanych latami 60., czyli złotą erą polskiego designu. Możliwości aranżacyjne tego typu podłóg są w zasadzie nieograniczone, ponieważ szlachetna elegancja nigdy nie wychodzi z mody i doskonale współgra z każdą stylistyką.

 

Panele Say hi to Klara z kolekcji PURLINE 1200 wood XXLStare deski podlogowe Say hi to Klara

 


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie