Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 
  • Nowoczesne panele podłogowe 1

Panele podłogowe jak dąb

 

Podloga wineo jak dab Corn Rustic Oak wineo 800 wood XL

Nikogo nie trzeba przekonywać, że panele podłogowe w dekorze dębu to ponadczasowa klasyka i rozwiązanie, pasujące do każdego wnętrza. Myli się jednak ten, kto uważa, że w przypadku podłogi w dekorze dębu owa uniwersalność oznacza nudę i przewidywalność. Dąb ma bowiem bardzo różnorodne oblicze, a każde z nich jest równie szlachetne, eleganckie i stylowe.

Panele podłogowe w naturalnej tonacji jasnego dębu, utrzymane w chłodnej bieli i szarości lub też o cieplejszej barwie, przypominającej karmel lub mleczną czekoladę – decydując się na nawierzchnię o optyce drewna dębowego naprawę jest w czym wybierać. Do tego dochodzi zróżnicowany rozmiar desek, struktura powierzchni (od gładkiej, przez szczotkowaną, aż po rustykalną) i sposób odwzorowania naturalnego rysunku drewna – sęków, pęknięć i słojów. Wśród takiego bogactwa dekorów bez trudu można znaleźć wzór, który spełni nasze oczekiwania i będzie najlepiej prezentował się w urządzanym wnętrzu.

 

Panele podłogowe w dekorze dębu to ponadczasowa klasyka

 

Podłoga modna jak dąb 

Naturalny sposób na atrakcyją aranżację wnętrz

Weźmy zatem pod lupę kilka najpopularniejszych trendów aranżacyjnych i zastanówmy się, jakiego rodzaju panele najlepiej wpiszą się w ich klimat. Pierwszym z nich będzie styl skandynawski, który od pewnego czasu króluje w polskich domach. Tego typu wnętrza cechują się dużą ilością światła, delikatną kolorystyką i jak największą ilością naturalnych materiałów wykończeniowych. Świetnie sprawdzą się tutaj panele podłogowe „dąb naturalny” lub też przypominające bielone drewno z wyraźnym rysunkiem słojów. Może to być na przykład podłoga Strong Oak White z kolekcji wineo 500 medium V4, która wyróżnia się subtelnym, naturalnym odcieniem i strukturą matową szczotkowaną. Dodatkowego uroku nadaje jej czterostronna fuga, która upodabnia panele do prawdziwych desek.

 6 Panele dab do salonu wineo Strong Oak White

 

Panele Strong Oak White mają subtelny, naturalny odcień i strukturę matową szczotkowaną

 

Jasny dąb z pięknymi sękami

Jasna podłoga w dekorze dębu

 

We wnętrzach, projektowanych w stylu rustykalnym, prowansalskim czy marynistycznym dobrym rozwiązaniem będą panele podłogowe dąb jasny, przypominający nieco drewno sosnowe lub też szare bądź białe deski. Koniecznie z wyraźnym rysunkiem słojów i sęków oraz wyczuwalną strukturą powierzchni.

Za doskonały przykład posłużyć nam mogą tutaj panele Emotion Oak Rustic z kolekcji wineo 400 wood XL, oraz Helsinki Rustic Oak i Corn Rustic Oak z linii wineo 800 wood XL.

2 Panele jasny rystykalny dab Emotion Oak Rustic

Panele Emotion Oak Rustic

 

4 Panele bialy dab w sypialni Helsinki Rustic Oak

Helsinki Rustic Oak

 

Dwie pierwsze propozycje są zdecydowanie jaśniejsze i „chłodne” w odbiorze, ostatnia – przyciąga spojrzenie ciepłą kolorystyką i wyraźnie odcinającymi się na jej powierzchni sękami.

8 Panele jak dab naturalny wineo Corn Rustic Oak

Corn Rustic Oak

 

Ciemna strona dębu

Podłogi w ciemnej tonacji dębu

A co z wnętrzami w stylu bardziej klasycznym, kolonialnym czy loftowym, gdzie liczą się mocniejsze kolory i bardziej zdecydowane odcienie brązu? Również w tych przypadkach podłogi w dekorze dębu będą idealnym rozwiązaniem. Wystarczy wybrać Intuition Oak Brown z kolekcji wineo 400 wood XL, które wyróżniają się głęboką barwą i strukturą typu synchron, a jednocześnie są stosunkowo neutralne z uwagi na delikatny rysunek drewna.

 12 Panele ciemny dab wineo Intuition Oak Brown

Intuition Oak Brown

 

Wielbicielom mocniejszych akcentów bez wątpienia spodobają się natomiast panele wineo 500 medium V4 w odcieniu Strong Oak Darkbrown. Ich największą zaletą jest kolor ciemnego brązu (przypominający nieco czekoladę lub świeżo paloną kawę) z wyraźnie zarysowanymi słojami i sękami, a także przyjemna w dotyku, matowa struktura szczotkowana. W połączeniu z czterostronną v-fugą daje to bardzo naturalny efekt i pokazuje nieco bardziej męskie oblicze podłogi dębowej.

 

10 Panele ciemny dab Strong Oak Darkbrown

 

 

 

1-Panele-dab-rustykalny-Emotion-Oak-Rustic-wineo
2-Panele-jasny-rystykalny-dab-Emotion-Oak-Rustic
3-Panele-dab-do-sypialni-wineo-Helsinki-Rustic-Oak
4-Panele-bialy-dab-w-sypialni-Helsinki-Rustic-Oak
5-Panele-jasny-dab-do-salonu-Strong-Oak-White
6-Panele-dab-do-salonu-wineo-Strong-Oak-White
7-Panele-dab-naturalny-Corn-Rustic-Oak
8-Panele-jak-dab-naturalny-wineo-Corn-Rustic-Oak
9-Panele-laminowane-dab-Strong-Oak-Darkbrown
10-Panele-ciemny-dab-Strong-Oak-Darkbrown
11-Panele-podlogowe-ciemny-dab-Intuition-Oak-Brown
12-Panele-ciemny-dab-wineo-Intuition-Oak-Brown

Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie