Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

Panele podłogowe jak dąb

 

Podloga wineo jak dab Corn Rustic Oak wineo 800 wood XL

Nikogo nie trzeba przekonywać, że panele podłogowe w dekorze dębu to ponadczasowa klasyka i rozwiązanie, pasujące do każdego wnętrza. Myli się jednak ten, kto uważa, że w przypadku podłogi w dekorze dębu owa uniwersalność oznacza nudę i przewidywalność. Dąb ma bowiem bardzo różnorodne oblicze, a każde z nich jest równie szlachetne, eleganckie i stylowe.

Panele podłogowe w naturalnej tonacji jasnego dębu, utrzymane w chłodnej bieli i szarości lub też o cieplejszej barwie, przypominającej karmel lub mleczną czekoladę – decydując się na nawierzchnię o optyce drewna dębowego naprawę jest w czym wybierać. Do tego dochodzi zróżnicowany rozmiar desek, struktura powierzchni (od gładkiej, przez szczotkowaną, aż po rustykalną) i sposób odwzorowania naturalnego rysunku drewna – sęków, pęknięć i słojów. Wśród takiego bogactwa dekorów bez trudu można znaleźć wzór, który spełni nasze oczekiwania i będzie najlepiej prezentował się w urządzanym wnętrzu.

 

Panele podłogowe w dekorze dębu to ponadczasowa klasyka

 

Podłoga modna jak dąb 

Naturalny sposób na atrakcyją aranżację wnętrz

Weźmy zatem pod lupę kilka najpopularniejszych trendów aranżacyjnych i zastanówmy się, jakiego rodzaju panele najlepiej wpiszą się w ich klimat. Pierwszym z nich będzie styl skandynawski, który od pewnego czasu króluje w polskich domach. Tego typu wnętrza cechują się dużą ilością światła, delikatną kolorystyką i jak największą ilością naturalnych materiałów wykończeniowych. Świetnie sprawdzą się tutaj panele podłogowe „dąb naturalny” lub też przypominające bielone drewno z wyraźnym rysunkiem słojów. Może to być na przykład podłoga Strong Oak White z kolekcji wineo 500 medium V4, która wyróżnia się subtelnym, naturalnym odcieniem i strukturą matową szczotkowaną. Dodatkowego uroku nadaje jej czterostronna fuga, która upodabnia panele do prawdziwych desek.

 6 Panele dab do salonu wineo Strong Oak White

 

Panele Strong Oak White mają subtelny, naturalny odcień i strukturę matową szczotkowaną

 

Jasny dąb z pięknymi sękami

Jasna podłoga w dekorze dębu

 

We wnętrzach, projektowanych w stylu rustykalnym, prowansalskim czy marynistycznym dobrym rozwiązaniem będą panele podłogowe dąb jasny, przypominający nieco drewno sosnowe lub też szare bądź białe deski. Koniecznie z wyraźnym rysunkiem słojów i sęków oraz wyczuwalną strukturą powierzchni.

Za doskonały przykład posłużyć nam mogą tutaj panele Emotion Oak Rustic z kolekcji wineo 400 wood XL, oraz Helsinki Rustic Oak i Corn Rustic Oak z linii wineo 800 wood XL.

2 Panele jasny rystykalny dab Emotion Oak Rustic

Panele Emotion Oak Rustic

 

4 Panele bialy dab w sypialni Helsinki Rustic Oak

Helsinki Rustic Oak

 

Dwie pierwsze propozycje są zdecydowanie jaśniejsze i „chłodne” w odbiorze, ostatnia – przyciąga spojrzenie ciepłą kolorystyką i wyraźnie odcinającymi się na jej powierzchni sękami.

8 Panele jak dab naturalny wineo Corn Rustic Oak

Corn Rustic Oak

 

Ciemna strona dębu

Podłogi w ciemnej tonacji dębu

A co z wnętrzami w stylu bardziej klasycznym, kolonialnym czy loftowym, gdzie liczą się mocniejsze kolory i bardziej zdecydowane odcienie brązu? Również w tych przypadkach podłogi w dekorze dębu będą idealnym rozwiązaniem. Wystarczy wybrać Intuition Oak Brown z kolekcji wineo 400 wood XL, które wyróżniają się głęboką barwą i strukturą typu synchron, a jednocześnie są stosunkowo neutralne z uwagi na delikatny rysunek drewna.

 12 Panele ciemny dab wineo Intuition Oak Brown

Intuition Oak Brown

 

Wielbicielom mocniejszych akcentów bez wątpienia spodobają się natomiast panele wineo 500 medium V4 w odcieniu Strong Oak Darkbrown. Ich największą zaletą jest kolor ciemnego brązu (przypominający nieco czekoladę lub świeżo paloną kawę) z wyraźnie zarysowanymi słojami i sękami, a także przyjemna w dotyku, matowa struktura szczotkowana. W połączeniu z czterostronną v-fugą daje to bardzo naturalny efekt i pokazuje nieco bardziej męskie oblicze podłogi dębowej.

 

10 Panele ciemny dab Strong Oak Darkbrown

 

 

 

1-Panele-dab-rustykalny-Emotion-Oak-Rustic-wineo
2-Panele-jasny-rystykalny-dab-Emotion-Oak-Rustic
3-Panele-dab-do-sypialni-wineo-Helsinki-Rustic-Oak
4-Panele-bialy-dab-w-sypialni-Helsinki-Rustic-Oak
5-Panele-jasny-dab-do-salonu-Strong-Oak-White
6-Panele-dab-do-salonu-wineo-Strong-Oak-White
7-Panele-dab-naturalny-Corn-Rustic-Oak
8-Panele-jak-dab-naturalny-wineo-Corn-Rustic-Oak
9-Panele-laminowane-dab-Strong-Oak-Darkbrown
10-Panele-ciemny-dab-Strong-Oak-Darkbrown
11-Panele-podlogowe-ciemny-dab-Intuition-Oak-Brown
12-Panele-ciemny-dab-wineo-Intuition-Oak-Brown

Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie