Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 
  • Nowoczesne podłogi
Modne i trwałe podłogi

 

 

Podkład pod panele podłogowe

wyciszenie, termoizolacja i paroizolacja

wybieramy podklad pod panele

 

Nową podłogę do mieszkania projektujemy tak, by oddawała ogólny charakter wnętrza. Myślimy o dobraniu kolorystyki i dekoru paneli. Rozważamy, jaki rodzaj paneli podłogowych zastosować w konkretnym pomieszczeniu.

 

Do wybory mam panele laminowane oraz panele winylowe, które sprzedawane są też jako panele winylowe LVT od angielskiej nazwy Luxury Vinyl Tiles. Zastanowienia wymaga też dobranie formatu. Są panele szerokie i wąskie, długie i krótkie. Ale to nie wszystko. Trzeba jeszcze ustalić, czy panele mają mieć V-Fugę, czy być bez niej.

 


 A jaki podkład pod panele wybrać?


 

O podkładzie pod panele czasem nie myśli się w ogóle, a czasem wybór pada na pierwszą, dostępną w markecie
budowlanym, czy znalezioną w sklepie internetowym matę podkładową. Podkład wybierany jest „na szybko”, bez prawidłowej oceny parametrów akustycznych, paroizolacyjnych czy termoizolacyjnych w odniesieniu do rodzaju wnętrza i charakterystyki podłoża pod panelami.

 

mata pod panele

 

Brak lub nieprawidłowo dobrany podkład pod panele

Przykre konsekwencje

Brak podkładu pod panelami podłogowymi stosunkowo szybko objawi się przykrymi niespodziankami. Natomiast w przypadku zastosowania nieprawidłowego podkładu negatywne efekty ukażą się trochę później.
Podczas chodzenia doskwierać będzie irytujący pogłos kroków, który skutecznie pozbawi nas komfortu domowego zacisza. A w pomieszczeniach nad zimną i wilgotną piwnicą czy nad nieogrzewaną sienią podłoga zacznie się „wybrzuszać”. Wilgoć zbierająca się dłuższy czas pomiędzy panelami a podłożem wniknie w strukturę paneli i spowoduje ich deformację. Zastosowanie paneli winylowych (nie chłoną wilgoci) na podłożu o podwyższonej wilgotności nie rozwiąże problemu, jeżeli nie zastosujemy prawidłowo dobranej maty i folii paroizolacyjnej.

wyciszanie podłogi

 

Więcej informacji o rodzajach mat podkładowych, ich charakterystyce i zastosowaniu uzyskasz na stronie producenta paneli podłogowych i mat pod panele podłogowe marki wineo®

 

https://www.wineo-polska.pl/asortyment/akcesoria/materialy-podkladowe

 


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie