Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 
  • Nowoczesne podłogi
Modne i trwałe podłogi
Panele-Helsinki-Rustic-Oak_wineo-800-wood-XL
Panele-Helsinki-Rustic-Oak_wnetrza-mieszkan
Panele-Golden-Pine-Mixed_wineo-1500-wood-L
Panele-Golden-Pine-Mixed_wnetrza-mieszkan

Podłoga nowoczesna i niebanalna

jak taką stworzyć?

 

Wybierając panele podłogowe zwykle decydujemy się na popularne, drewniane wzory utrzymane w stonowanych odcieniach brązu, beżu lub szarości. Nic dziwnego – dekor dębu czy sosny to aranżacyjna klasyka, która jeszcze długo nie wyjdzie z mody i świetnie wpisze się we wnętrza utrzymane w większości stylów.

 

 

Dekor dębu czy sosny to aranżacyjna klasyka, która jeszcze długo nie wyjdzie z mody

 

Co jednak, jeśli zależy nam na podłodze, która będzie nowoczesna i niebanalna?

Jak wśród setek dostępnych na rynku produktów znaleźć ten, który pozwoli nam stworzyć efektowną a jednocześnie gustowną przestrzeń? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym wpisie.

 

Dobrze skorzystać ze wsparcia

Remontując dom lub mieszkanie bądź zmieniając wystrój któregoś z pomieszczeń mało kto może sobie pozwolić na skorzystanie z pomocy architekta lub projektanta wnętrz. Taka usługa przede wszystkim jest dosyć droga, a jak wiadomo, remont sam w sobie jest już dużym wydatkiem. Problemem może też być wybór właściwej osoby, która posiadałaby odpowiednie doświadczenie i wolny termin w interesującym nas okresie. Wiadomo przecież, że najlepsi specjaliści mają bardzo napięte terminarze i trzeba się do nich umawiać z dużym wyprzedzeniem. Ze względu na brak wsparcia ze strony projektanta wnętrz zdecydowana większość z nas decyduje się na własną rękę odnawiać mieszkanie. Aby uniknąć aranżacyjnych wpadek zwykle wybieramy klasyczne rozwiązania. Dotyczy to także podłóg – panele w bezpiecznych, drewnianych dekorach to od wielu lat jeden z najchętniej kupowanych produktów.

Co jednak, jeśli chcielibyśmy nieco zaszaleć i postawić na bardziej wyszukane wzory lub kolory? Skąd możemy mieć pewność, że produkt, na który się zdecydujemy będzie pasował do zaplanowanej aranżacji? W końcu na sklepowej wystawie niemal każdy dekor prezentuje się doskonale, co nie oznacza, że równie dobrze będzie wyglądał w naszym mieszkaniu, w zupełnie innym świetle i w zestawieniu ze ścianami i meblami w określonym kolorze. Czy brak wsparcia ze strony specjalisty oznacza, że musimy rezygnować z oryginalnej, nowoczesnej podłogi, która pozwoli nam stworzyć wnętrze jedyne w swoim rodzaju? Zdecydowanie nie! Na rynku istnieją już bowiem specjalne programy do aranżacji wnętrz, dzięki którym możemy samodzielnie stworzyć wizualizację własnego salonu, kuchni czy jadalni z wybraną przez nas podłogą.

 

Canyon Oak Honey wineo 1500 wood L wnetrza mieszkan

 

Teraz samodzielnie możemy stworzyć wizualizację własnej podłogi

 

Gdy zawodzi wyobraźnia

Skorzystanie z programu komputerowego lub aplikacji umożliwiającej samodzielne zaprojektowanie wnętrza to jeden z najprostszych sposobów na stworzenie niebanalnej podłogi. Niestety, takie programy często są bardzo drogie, a dodatkowo musimy przejść przez proces ich instalacji i spełnić określone wymagania sprzętowe. Nie mamy też pewności, że zakupiony program nie będzie dla nas zbyt skomplikowany i nie sprawi nam trudności w obsłudze. Bezpłatne narzędzia dostępne w internecie mają z kolei tę wadę, że oferują bardzo ograniczony zakres produktów i nie posiadają wielu przydatnych funkcji, takich jak choćby możliwość zmiany koloru ścian czy sposobu ułożenia paneli. Często skorzystanie z ich wymaga też rejestracji, która wiąże się z podaniem danych osobowych takich jak imię, nazwisko czy adres e-mail. Czy więc nie pozostaje nam nic innego jak tylko wyobrazić sobie jak konkretne panele będą się komponowały z pozostałymi elementami wyposażenia? Na szczęście nie! Z myślą o wszystkich, którzy planują wymianę podłogi firma wineo stworzyła bezpłatne, intuicyjne narzędzie Studio podłóg wineo, które udostępnia na swojej stronie internetowej www.wineo-polska.pl/studio-podlog-floorviewer. Możemy wykorzystać fotografie udostępnione przez wineo i z ich pomocą wybrać idealną podłogę lub wgrać własne zdjęcia pomieszczenia i na ich podstawie ocenić jak dane panele będą się prezentowały w naszym wnętrzu. Szczególnie pomocna w kontekście projektowania nietuzinkowej, oryginalnej podłogi może się okazać funkcja wyboru sposobu i kąta ułożenia podłogi, która pozwala ocenić jak będą się prezentowały panele ułożone np. we wzór jodełki czy szachownicy. Ciekawą opcją jest też możliwość stworzenia wyszukanych wzorów dzięki wykorzystaniu paneli o dwóch różnych dekorach oraz porównanie jak różne produkty będą się prezentowały w tym samym wnętrzu. Warto też podkreślić, że wybór dekorów, kolorów i formatów podłóg udostępnionych przez firmę wineo jest naprawdę ogromny – obejmuje bowiem wszystkie produkty dostępne w ofercie producenta. Studio podłóg wineo jest zatem niezwykle przydatnym narzędziem, które jest w stanie istotnie wesprzeć nas na etapie projektowania podłogi.

 

Studio podlog Solid White wineo 800 tile L

 

STUDIO PODŁÓG WINEO - ciekawy program do projektowania niebanalnych podłóg

 

 Studio podłóg WINEO


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie