Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 
  • Nowoczesne podłogi
Modne i trwałe podłogi

 

Schody z paneli podłogowych wineo

Schody z paneli

dlaczego warto się na nie zdecydować?

Mieszkanie, w którym podłoga w całości pokryta jest panelami, nikogo już nie dziwi. Jest to coraz częściej wybierana alternatywa dla drogiego, wymagającego szczególnej pielęgnacji parkietu. Trend ten zauważalny jest także w domach. Tutaj – chcąc zachować spójność pomiędzy pomieszczeniami znajdującymi się na parterze, a tymi na piętrach– warto zastanowić się nad położeniem paneli także na schodach. Dzięki temu dom będzie wyglądał na przytulniejszy a odpowiednio dobrane rozwiązanie zadba o prawidłową akustykę pomieszczeń.

 

 

 

Efektowne połączenie pomiędzy piętrami

Kuchnia, salon, sypialnia – to miejsca, w których prawdopodobnie spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia. Ale to nie wszystko! Często zapominanym elementem, który łączy te pomieszczenia, są… schody. To sprawia, że intensywność ich użytkowania jest naprawdę wysoka. Już dawno zauważono, że schody pełnią nie tylko funkcję użytkową, ale mogą też dodać przestrzeni niezwykłego charakteru i stanowić efektowne połączenie między piętrami. Jednym z dostępnych na rynku produktów, który pomoże zaaranżować tę przestrzeń są panele. Podpowiadamy dlaczego warto zdecydować się akurat na to rozwiązanie.

 

Nowoczesne Schody z paneli, blog wnętrzarski

Schody pełnią nie tylko funkcję użytkową, ale mogą też dodać przestrzeni niezwykłego charakteru

 

Szybki montaż i duży wybór

Zacznijmy od początku, czyli od samego montażu. Panele są bardzo łatwym materiałem do ułożenia. Wystarczy kilka podstawowych narzędzi, by samemu osiągnąć oczekiwany efekt. Ich atutem jest też ogromny wybór oferowanych produktów – ich rodzajów (laminowane lub winylowe), dekorów, klas ścieralności czy, formatów jest na rynku niezmiernie dużo! Nie musimy więc martwić się o niedopasowanie paneli do przestrzeni, a wręcz przeciwnie – aż ciężko, wśród tylu opcji, zdecydować się na jedną, konkretną. Warto mieć także na uwadze, że wiele paneli do złudzenia przypomina drewno. Dlatego sympatycy tego rozwiązania mogą spokojnie rozejrzeć się za panelami o strukturze wiernie je odwzorowującej, które swoim wyglądem zadowolą nawet największych wielbicieli drewna.

 

Markowe panele na schody, Adventure Oak Rustic - wineo 400

 

Warto mieć także na uwadze, że wiele paneli do złudzenia przypomina drewno

 

Panele winylowe na schody wineo

Łatwe czyszczenie

Łatwość w utrzymaniu i pielęgnacji to kolejne cechy, które sprawiają, że warto zdecydować się na ułożenie paneli na schodach. Takie rozwiązanie niesie ze sobą szereg korzyści, takich jak oszczędność czasu – czyszczenie tego rodzaju nawierzchni trwa dosłownie kilka chwil czy ekonomiczność – panele nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych czy ochronnych, np. w postaci lakierowania czy olejowania (jak to ma miejsce w przypadku drewna). Wystarczy jedynie regularne mycie środkami zalecanymi przez producenta paneli.

 

Panele nie wymagają lakierowania ani olejowania

 

 

 

O czym warto pamiętać wybierając panele na schody?

Przy wyborze paneli warto zwrócić uwagę na ich klasę ścieralności. W miejscach, które często użytkujemy (a schody zdecydowanie do takich należą), zaleca się wybór produktów o jak najwyższych parametrach. Ma to związek nie tylko ze ścieralnością, ale także z pojedynczymi zarysowaniami, o które trudniej w przypadku produktów wyższej jakości. Rodzice małych dzieci, a także wszyscy, którym zdarza się chodzić boso po domu, powinni też pomyśleć o panelach wykazujących właściwości antypoślizgowe. Panele, które mają wysoki stopień antypoślizgowości, dają poczucie bezpieczeństwa i zwiększają komfort użytkowania schodów.
Nieodłącznym kryterium, które często decyduje o naszych wyborach, są względy estetyczne. Dzięki mnogości dostępnych wzorów, panele sprawdzą się w niemal każdej aranżacji a odpowiednio dobrane, odmienią pomieszczenie. Z łatwością wpiszą się w niemal każdy klimat – od klasycznego po supernowoczesny.


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie