Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wineo Windmoeller Polska - Logo male

 

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 
  • Nowoczesne podłogi
Modne i trwałe podłogi

 

Układanie podłogi

5 zasad prawidłowego montażu podłogi

 

Układanie podłogi we wnętrzu mieszkania to jedna z tych prac remontowych, które wiele osób przeprowadza samodzielnie. Nic w tym dziwnego - montaż paneli laminowanych lub winylowych nie jest trudny ani czasochłonny. Aby jednak móc przez wiele lat cieszyć się piękną podłogą (a także nie stracić gwarancji), podczas montażu paneli należy ściśle trzymać się instrukcji producenta oraz przestrzegać kilku podstawowych zasad. Poniżej przedstawiamy 5 z nich.

 

1Zasada – Wybierz materiał i zapoznaj się ze wskazówkami producenta

Różne produkty podłogowe wymagają różnych metod montażu. W przypadku paneli laminowanych Wineo sprawa jest prosta – układa się je bezklejowo, metodą pióro-wpust. Natomiast podłogi winylowe, w zależności od rodzaju kolekcji, mogą być montowane na dwa sposoby. Istnieje możliwość przyklejenia paneli winylowych do podłoża lub także bezklejowego montażu (w tym przypadku są to kolekcje z systemem Connect lub technologią łączenia Loc-Tec).

 

Montaż paneli na clik

 

 

 

2Zasada – Zadbaj o podłoże

Przed przystąpieniem do montażu podłogi we wnętrzu mieszkania należy starannie przygotować podłoże. Przede wszystkim trzeba oczyścić je z kurzu i zabrudzeń. W przypadku podłogi winylowej montowanej na click, a także paneli laminowanych Wineo, kolejnym krokiem jest ułożenie folii paroizolacyjnej. Warto zadbać także o dodatkowe wyciszenie pomieszczenia poprzez wykorzystanie maty akustycznej Sound Protect. Produkt ten nie tylko pomoże zniwelować niepożądane pogłosy, ale też dodatkowo wyeliminuje ewentualne niewielkie nierówności na powierzchni podłogi.

 

 

3Zasada – Dopasuj układ paneli do pomieszczenia 

Specjaliści radzą, by panele układać zgodnie z kierunkiem padania światła. Oznacza to, że deski najlepiej jest montować prostopadle do okna.
Zaleca się również stosowanie przesunięcia minimum 30 cm pomiędzy krótkimi krawędziami paneli. Dzięki temu podłoga będzie wyglądała naturalnie, a deski utworzą ciekawy wzór.

 

 

Montaż paneli na klej

  

 

 

4Zasada – Montuj zgodnie z instrukcją  

Układając panele najlepiej zaufać ich producentowi i stosować się do jego instrukcji. Podczas klejenia paneli winylowych Wineo istotne jest, aby najpierw dopasować je „na sucho”. Dopiero po upewnieniu się, że dwa-trzy kolejne rzędy będą do siebie pasowały, można starannie pokryć podłoże klejem i zacząć układać poszczególne elementy. Jeżeli chodzi o montaż podłogi „pływającej” (a tak najlepiej układać panele laminowane i winylowe z systemem LocTec)  to koniecznie trzeba zadbać, aby między panelami, a ścianą zachować odpowiednie szczeliny dylatacyjne. Dzięki temu panele będą mogły w naturalny sposób pracować, a co za tym idzie - nie wypaczą się i nie ulegną zniszczeniu.

 

 

5Zasada – Zadbaj o wykończenie

Ostatni krok na drodze do idealnej podłogi to zadbanie o wykończenie. Odpowiednio dobrane oraz zamontowane listwy dopełnią dzieła i sprawią, że podłoga będzie prezentowała się niezwykle elegancko we wnętrzu mieszkania.

 


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie