Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 
  • Nowoczesne podłogi
Modne i trwałe podłogi

 

W domu bez obuwia

podłoga przyjazna dla stóp

 

Po długim i męczącym dniu zawsze przychodzi czas na chwilę odprężenia. Wielu z nas nie wyobraża sobie spędzania go w obuwiu, gdyż nie ma nic przyjemniejszego niż możliwość zapewnienia odpoczynku stopom. Chodzenie w domu bez obuwia jest nie tylko komfortowe, ale także ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Odpowiednio dobrana podłoga pozwoli nam na dobre pożegnać się z kapciami.

 

Obraz4

 Chodzenie w domu bez obuwia jest nie tylko komfortowe, ale także ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie

 

Na bosaka, czyli zdrowo

Godziny spędzone w pracy, często w pozycji siedzącej czy w stojącej, sprawiają, że po całym dniu naszym nogom należy się odpoczynek. Do tego dochodzi źle dobrane obuwie, które może powodować obrzęki, obtarcia i uciski. Dlatego tak ważne jest, aby zapewniać stopom oraz stawom naturalne, swobodne ułożenie, co pozytywnie wpłynie na krążenie krwi i ogólne samopoczucie. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystywanie różnego rodzaju podnóżków czy puf, na których możemy swobodnie oprzeć nogi np. podczas czytania książek czy oglądania telewizji. Bardzo zdrowe jest także chodzenie na bosaka, ale w takim przypadku powinniśmy zwrócić uwagę na to z czego wykonana jest podłoga. Alternatywą dla pokryć podłogowych, które mogą działać uczulająco lub podrażniająco mogą być podłogi wykonane z naturalnych substancji jak np. biopodłogi Pureline Bioboden z kolekcji Wineo 1000.
Chodzenie na bosaka jest także bardzo istotne podczas rozwoju dziecka. Ciepłe w dotyku, elastyczne panele podłogowe zapewnią komfort i bezpieczeństwo podczas stawiania pierwszych kroków przez nasze pociechy.

 

Obraz6

Chodzenie na boska jest także bardzo istotne podczas rozwoju dziecka 

 

Drewno, dywan, czy winyl?

Jeśli lubimy chodzić po domu bez obuwia warto pamiętać o rozwiązaniach, które zapewnią nam wygodę. Najważniejszymi aspektami w tym przypadku są elastyczność oraz ciepło podłogi. Popularne płytki ceramiczne wykorzystywane w łazienkach lub kuchniach, ale też w korytarzach , sprawdzają się w pomieszczeniach narażonych na dużą wilgotność, jednak są zimne i śliskie w dotyku. Modnym rozwiązaniem są dywany i wykładziny, które nadają wnętrzom przytulnego charakteru. Ich miękka i ciepła powierzchnia sprawia, że chodzenie boso staje się przyjemniejsze. Musimy pamiętać, że sprzyjają gromadzeniu się kurzu, a także innych zanieczyszczeń. Ponadto są trudniejsze do utrzymania w czystości. Korzystnym rozwiązaniem są panele winylowe, których pielęgnacja jest znacznie prostsza. Produkt ten, charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć, dzięki czemu ma wiele możliwości zastosowań. Idealnym rozwiązaniem jest wybranie paneli winylowych, które mogą być montowane na ogrzewaniu podłogowym, np. tych z kolekcji Ambra firmy Wineo. Ich miękka, ciepła powierzchnia i duża elastyczność sprawią, że nasze stopy oraz stawy, po całym dniu spędzonym w butach, będą mogły wreszcie odpocząć.

 

Obraz7

Podłoga, aby móc komfortowo po niej chodzić bez obuwia musi być elastyczna i ciepła 

 

O czym warto pamiętać:

 

1Niektóre podłogi zawierają substancje szkodliwe dla zdrowia

2Miękkie rodzaje podłóg mają korzystny wpływ na stawy i stopy

3Ciepłe w dotyku podłogi zapewnią komfort bosym stopom


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie