Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

Przełamać nudę

ciekawe pomysły na urządzenie pokoju dziecka

 

pokoj dzieciecy 1

 Kolorowy i pełen zabawek – tak dzieci opisują zwykle swój wymarzony pokój. Wielu rodziców słysząc taką odpowiedź decyduje się na zakup popularnego zestawu mebli dziecięcych, malowanie ścian na ulubiony przez malucha odcień i dobór bajkowych dodatków. W efekcie najmłodszy członek rodziny dostaje pokój piękny i kolorowy, ale… do bólu zwyczajny.

 

Jak zatem przełamać aranżacyjną nudę?

Przedstawiamy Wam 3 ciekawe pomysły.

 

 

 

 

Motyw przewodni poszukiwany

 

Pokój dziecięcy to prawdziwe królestwo malucha. Warto zatem urządzić go w taki sposób, aby po wejściu do niego znaleźć się w zupełnie innym świecie. Może to być las, boisko piłkarskie, podmorskie głębiny czy zamek królewny. Warunek powodzenia takiego projektu jest jednak jeden: nie uznajemy półśrodków! Jeżeli pokój ma przypominać dżunglę, to na ścianach malujemy drzewa, kolorowe kwiaty, ptaki i motyle, na podłodze kładziemy intensywnie zielony dywan lub nowoczesne panele laminowane o wyglądzie drewna lub kamienia. Do tego pluszowe małpki przyczepione do kolorowych sznurów, imitujących liany i łóżko piętrowe, przypominające domek na drzewie. Zachwyt w oczach dziecka gwarantowany!

 

 

pokoj dziecka

 

Jeżeli pokój ma przypominać dżunglę, to na ścianach malujemy drzewa, kolorowe kwiaty, ptaki i motyle

 

 

Dziecięcy park rozrywki

 

Nie sposób zaprzeczyć, że małe dzieci to wulkany energii. Dobrym pomysłem jest zatem wyposażenie ich pokoju w takie elementy wystroju, które pozwolą tę energię twórczo spożytkować. Przymocowane do ściany drewniane drabinki, huśtawka lub hamak zwisające z sufitu, mały basen z piłeczkami lub piaskiem kinetycznym czy plastikowa zjeżdżalnia sprawią, że pomieszczenie będzie przypominało domowy plac zabaw i dzieci nie będą chciały go opuszczać. Warto pamiętać, żeby w takim „sportowym” pokoju zadbać o odpowiednie podłoże, które zmniejszy ryzyko powstawania urazów podczas wesołej zabawy. Świetnym pomysłem jest nowoczesna podłoga winylowa, która jest miękka, elastyczna i ciepła w dotyku, a do tego niezwykle wytrzymała.

 

 

pokoj dzieciecy

 

 Nie sposób zaprzeczyć, że małe dzieci to wulkany energii

 

 

Uniwersalny nie znaczy nudny

 

Każdy rodzic wie, że maluchy mają różne nastroje a ich upodobania zmieniają się jak w kalejdoskopie. Warto więc tak zaaranżować przestrzeń w pokoju, by można było dowolnie ją zmieniać. Jak to zrobić? Można pomalować meble lub ściany farbą tablicową i wyposażyć dziecko w różnokolorową kredę czy też wybrać wielofunkcyjne meble, które (w zależności od chęci) będą pełniły rolę stolika, półki lub siedzenia.

 

 

pokoj dziecka

 

Warto więc tak zaaranżować przestrzeń w pokoju, by można było dowolnie ją zmieniać

 

 

pokoje dzieciece

 

Nowoczesne panele podłogowe w sypialni to ciepło pod stopami i komfortowa cisza

 

 

1 Dopasuj wystrój do upodobań dziecka

2 Szukaj nieoczywistych materiałów: farby tablicowe i magnetyczne, wielofunkcyjne meble

3 Nie zapominaj o podłodze – odpowiednie podłoże gwarantuje bezpieczną zabawę

 


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie