Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

Tapeta do pokoju dziecka wnetrza mieszkan

Meble do pokoju dziecka

Urządzanie dziecięcego pokoju to nie lada wyzwanie – nie tylko pod względem estetycznym, ale również funkcjonalnym. To miejsce wypoczynku naszej pociechy, jej beztroskich zabaw, nauki, a niejednokrotnie również spotkań z przyjaciółmi – musi być więc zaplanowane z głową. Nic więc dziwnego że to meble grają w nim pierwsze skrzypce. Ważne, by były nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale przede wszystkim wytrzymałe, wygodne w użytkowaniu i odpowiednio zabezpieczone.

 


 

 

 

Wygodne łóżko

Pokój dziecięcy to pomieszczenie, które spełnia różne funkcje – jest miejscem wypoczynku, zabawy oraz nauki. Z tego względu meble w pokoju dziecięcym powinny być maksymalnie funkcjonalne – dobrze, jeśli „rosną razem z dzieckiem”. Wybierając łóżko skupmy się przede wszystkim na jego jakości. Materac powinien być odpowiednio gruby, a przy tym w 100% bezpieczny dla młodego kręgosłupa. Wygodne łóżko w pokoju dziecięcym to zdrowy sen naszej pociechy – zwróćmy więc szczególną uwagę, by było odpowiednio dobrane. Zadbać należy również o właściwy materiał wykończeniowy łóżka – powinien być wytrzymały i jednocześnie łatwy w utrzymaniu czystości.

 

Meble dla dziecka wnetrza mieszkan

Materac powinien być odpowiednio gruby, a przy tym w 100% bezpieczny dla młodego kręgosłupa 

 

 

Szafa do pokoju dziecka wnetrza mieszkan

Pojemna szafa

W każdym pokoju dziecięcym musi się też znaleźć choć jedna pojemna szafa lub komoda, która posłuży do przechowywania ubrań. Doskonałym rozwiązaniem do niewielkiego pokoju są np. pojemne szafy narożne. Szafki w pokoju dziecka będą służyły jednak nie tylko do przechowywania ubrań, ale również do utrzymania w ładzie zabawek i książek. Niedostateczna ilość mebli skończy się prędzej czy później ogromnym bałaganem, dlatego w pokoju powinny znaleźć się zarówno zamykane szafy, jak i odkryte regały oraz półki. Jeśli szafki są kolorowe, zadbajmy o to, by pomalowane były bezpieczną, atestowaną farbą.

 

 

 

Biurko do pkoju dziecka wnetrza mieszkan

Funkcjonalne biurko i miejsce na przybory szkolne

Kolejnym meblem niezbędnym w dziecięcym pokoju jest biurko. Ponieważ wyznacza strefę nauki, powinno być szczególnie funkcjonalne. Pamiętajmy, by zarówno wysokość blatu jak i krzesła dostosować do wzrostu naszej pociechy. W pobliżu biurka dobrze jest również znaleźć miejsce na schowek na przedmioty do nauki. Może być to mały regał, dodatkowe półki lub szafeczka z szufladami na akcesoria szkolne. Jeśli pozwala na to miejsce, do pokoju dziecka warto wybrać również wygodny stolik i komfortowe siedzisko. Doskonałym rozwiązaniem będzie dostosowany do wzrostu dziecka fotel lub wygodna pufa. Jeśli Twoja pociecha jest mała i często wstajesz jeszcze do niej w nocy, zadbaj również o wygodny fotel dla siebie.

 

 

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Wybierając meble do pokoju dziecka powinniśmy skupić się nie tylko na ich walorach estetycznych i funkcjonalności, ale również bezpieczeństwie. Pamiętajmy, że dzieci mają nieograniczoną wyobraźnię a w trakcie zabawy łatwo o nieszczęśliwy wypadek. Przede wszystkim należy zadbać o prawidłowe ustawienie i zamocowanie mebli – zwłaszcza wysokich szaf, które mogłyby się przewrócić. Jeśli to możliwe, zdecydujmy się na sprzęty o zaokrąglonych krawędziach lub zakupmy specjalne nakładki zabezpieczające przed wyrządzeniem sobie krzywdy podczas uderzenia głową o kant. Nie zapomnijmy również o zabezpieczeniu szuflad przed wypadaniem. Musimy mieć jednak na uwadze, że niebezpieczne może być nie tylko wypadnięcie szuflady, ale również przytrzaśnięcie palców dziecka przy zamykaniu szafki. Rozwiązaniem są np. zawiasy i prowadnice z cichym domykiem, które uchronią małe palce przed przypadkowym przytrzaśnięciem.

wygodny pokoj dzieciecy wnetrza mieszkan

 

O czym należy pamiętać:

1Wybierzmy solidne meble wykonane z bezpiecznych dla dziecka materiałów

2Wysokość biurka i krzesła dostosujmy do wzrostu pociechy

3Pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu mebli, tak, by maluchy nie wyrządziły sobie krzywdy podczas zabawy






Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie