Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

Tapeta do pokoju dziecka wnetrza mieszkan

Meble do pokoju dziecka

Urządzanie dziecięcego pokoju to nie lada wyzwanie – nie tylko pod względem estetycznym, ale również funkcjonalnym. To miejsce wypoczynku naszej pociechy, jej beztroskich zabaw, nauki, a niejednokrotnie również spotkań z przyjaciółmi – musi być więc zaplanowane z głową. Nic więc dziwnego że to meble grają w nim pierwsze skrzypce. Ważne, by były nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale przede wszystkim wytrzymałe, wygodne w użytkowaniu i odpowiednio zabezpieczone.

 


 

 

 

Wygodne łóżko

Pokój dziecięcy to pomieszczenie, które spełnia różne funkcje – jest miejscem wypoczynku, zabawy oraz nauki. Z tego względu meble w pokoju dziecięcym powinny być maksymalnie funkcjonalne – dobrze, jeśli „rosną razem z dzieckiem”. Wybierając łóżko skupmy się przede wszystkim na jego jakości. Materac powinien być odpowiednio gruby, a przy tym w 100% bezpieczny dla młodego kręgosłupa. Wygodne łóżko w pokoju dziecięcym to zdrowy sen naszej pociechy – zwróćmy więc szczególną uwagę, by było odpowiednio dobrane. Zadbać należy również o właściwy materiał wykończeniowy łóżka – powinien być wytrzymały i jednocześnie łatwy w utrzymaniu czystości.

 

Meble dla dziecka wnetrza mieszkan

Materac powinien być odpowiednio gruby, a przy tym w 100% bezpieczny dla młodego kręgosłupa 

 

 

Szafa do pokoju dziecka wnetrza mieszkan

Pojemna szafa

W każdym pokoju dziecięcym musi się też znaleźć choć jedna pojemna szafa lub komoda, która posłuży do przechowywania ubrań. Doskonałym rozwiązaniem do niewielkiego pokoju są np. pojemne szafy narożne. Szafki w pokoju dziecka będą służyły jednak nie tylko do przechowywania ubrań, ale również do utrzymania w ładzie zabawek i książek. Niedostateczna ilość mebli skończy się prędzej czy później ogromnym bałaganem, dlatego w pokoju powinny znaleźć się zarówno zamykane szafy, jak i odkryte regały oraz półki. Jeśli szafki są kolorowe, zadbajmy o to, by pomalowane były bezpieczną, atestowaną farbą.

 

 

 

Biurko do pkoju dziecka wnetrza mieszkan

Funkcjonalne biurko i miejsce na przybory szkolne

Kolejnym meblem niezbędnym w dziecięcym pokoju jest biurko. Ponieważ wyznacza strefę nauki, powinno być szczególnie funkcjonalne. Pamiętajmy, by zarówno wysokość blatu jak i krzesła dostosować do wzrostu naszej pociechy. W pobliżu biurka dobrze jest również znaleźć miejsce na schowek na przedmioty do nauki. Może być to mały regał, dodatkowe półki lub szafeczka z szufladami na akcesoria szkolne. Jeśli pozwala na to miejsce, do pokoju dziecka warto wybrać również wygodny stolik i komfortowe siedzisko. Doskonałym rozwiązaniem będzie dostosowany do wzrostu dziecka fotel lub wygodna pufa. Jeśli Twoja pociecha jest mała i często wstajesz jeszcze do niej w nocy, zadbaj również o wygodny fotel dla siebie.

 

 

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Wybierając meble do pokoju dziecka powinniśmy skupić się nie tylko na ich walorach estetycznych i funkcjonalności, ale również bezpieczeństwie. Pamiętajmy, że dzieci mają nieograniczoną wyobraźnię a w trakcie zabawy łatwo o nieszczęśliwy wypadek. Przede wszystkim należy zadbać o prawidłowe ustawienie i zamocowanie mebli – zwłaszcza wysokich szaf, które mogłyby się przewrócić. Jeśli to możliwe, zdecydujmy się na sprzęty o zaokrąglonych krawędziach lub zakupmy specjalne nakładki zabezpieczające przed wyrządzeniem sobie krzywdy podczas uderzenia głową o kant. Nie zapomnijmy również o zabezpieczeniu szuflad przed wypadaniem. Musimy mieć jednak na uwadze, że niebezpieczne może być nie tylko wypadnięcie szuflady, ale również przytrzaśnięcie palców dziecka przy zamykaniu szafki. Rozwiązaniem są np. zawiasy i prowadnice z cichym domykiem, które uchronią małe palce przed przypadkowym przytrzaśnięciem.

wygodny pokoj dzieciecy wnetrza mieszkan

 

O czym należy pamiętać:

1Wybierzmy solidne meble wykonane z bezpiecznych dla dziecka materiałów

2Wysokość biurka i krzesła dostosujmy do wzrostu pociechy

3Pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu mebli, tak, by maluchy nie wyrządziły sobie krzywdy podczas zabawy


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie