Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

Oświetlenie to podstawa

jaką lampę wybrać do pokoju dziecka?

 

Pokój dziecięcy należy do tych pomieszczeń w domu, które równocześnie pełnią kilka ról. W dzień jest on przestrzenią do zabawy i nauki, w nocy sypialnią, a w międzyczasie bywa również wykorzystywany jako jadalnia lub miejsce, w którym najmłodsi domownicy przyjmują swoich gości. Taka wielofunkcyjność i uniwersalność pokoju dziecięcego sprawia, że musi on być odpowiednio urządzony. Chodzi tutaj nie tylko o kwestię mebli, ale również (a może: przede wszystkim) o dobre oświetlenie.

 

Oświetlenie pokoju dziecka blog

 

Kluczowa jest funkcjonalność

 

Najważniejsza zasada, o jakiej trzeba pamiętać przy wyborze oświetlenia do pokoju dziecięcego, to rozproszenie światła. Nie tylko pozwoli to na wyczarowanie we wnętrzu niezwykłego klimatu, ale również będzie wyjątkowo praktycznym i funkcjonalnym rozwiązaniem. Podstawą oczywiście powinien być żyrandol lub listwa, wielkościowo dopasowane do rozmiarów pokoju – najlepiej wyposażone w trzy lub cztery żarówki bądź reflektory, które można ustawić pod różnym kątem.

Koniecznie trzeba też zainwestować w dobrej klasy lampkę biurkową i lampę podłogową lub niewielki kinkiet, które ulokowane zostaną w pobliżu łóżka czy kanapy. Jeżeli dziecko boi się ciemności i nie potrafi zasnąć przy zgaszonym świetle, dobrze jest postawić również na dyskretne oświetlenie nocne. W tej kwestii producenci oferują bardzo wiele możliwości: od niewielkich lampek LED, włączanych bezpośrednio do gniazdka elektrycznego, poprzez kolorowe sznury świetlne, aż po delikatne wpusty ścienne.

   

Oświetlenie pokoju dziecka wnetrza

 

Koniecznie trzeba też zainwestować w dobrej klasy lampkę biurkową i lampę podłogową lub niewielki kinkiet

 

Do wyboru, do koloru…

Optymalne rozmieszenie źródeł światła, typ lamp i moc żarówek to kwestie, które zwykle bierze pod uwagę każdy rodzic urządzający pokój dla swojej pociechy. Tymczasem nie należy zapominać, że taki pokój to przede wszystkim królestwo dziecka i ono również powinno mieć swój wkład w wybór oświetlenia. Jeżeli maluch marzy o żyrandolu w kształcie samolotu czy też o lampie z abażurem ozdobionym wizerunkiem postaci z ulubionej bajki, to warto mu na to pozwolić.

 

Oświetlenie pokoju dziecka blog wm

 

Nie należy zapominać, że taki pokój to przede wszystkim królestwo dziecka i ono również powinno mieć swój wkład w wybór oświetlenia

 

Dobrym pomysłem jest również nawiązanie do pasji i zainteresowań dziecka oraz aktualnych „dziecięcych” trendów. Od kilku sezonów hitem w pokojach maluszków są lampy z bohaterami takich filmów jak Auta czy Kraina Lodu. Ponadczasowe propozycje to natomiast księżniczki, zwierzęta i kwiaty dla dziewczynek oraz dinozaury, astronauci oraz wszelkiej maści pojazdy i motywy sportowe dla chłopców.

 

Oświetlenie pokoju dziecka wm

 

Dobrym pomysłem jest nawiązanie do pasji i zainteresowań dziecka oraz aktualnych „dziecięcych” trendów.

 

Na co należy zwrócić uwagę

 

1Żyrandol i kilka dodatkowych punktów świetlnych zamiast jednej, mocnej lampy sufitowej

2Dobre oświetlenie miejsca do nauki i dyskretne oświetlenie nocne

3Rodzaj oświetlenia wybiera rodzic, o wyglądzie lamp decyduje dziecko

 


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie