Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 
 • Przewodnik po stylach
  Przewodnik po stylach
 • Kuchnia
  Kuchnia
 • Salon
  Salon
 • Sypialnia
  Sypialnia
 • Pokój dziecka
  Pokój dziecka
 • Taras i balkon
  Taras i balkon
 • Łazienka
  Łazienka
 • Poradnik
  Poradnik

 

Oświetlenie to podstawa

jaką lampę wybrać do pokoju dziecka?

 

Pokój dziecięcy należy do tych pomieszczeń w domu, które równocześnie pełnią kilka ról. W dzień jest on przestrzenią do zabawy i nauki, w nocy sypialnią, a w międzyczasie bywa również wykorzystywany jako jadalnia lub miejsce, w którym najmłodsi domownicy przyjmują swoich gości. Taka wielofunkcyjność i uniwersalność pokoju dziecięcego sprawia, że musi on być odpowiednio urządzony. Chodzi tutaj nie tylko o kwestię mebli, ale również (a może: przede wszystkim) o dobre oświetlenie.

 

Oświetlenie pokoju dziecka blog

 

Kluczowa jest funkcjonalność

 

Najważniejsza zasada, o jakiej trzeba pamiętać przy wyborze oświetlenia do pokoju dziecięcego, to rozproszenie światła. Nie tylko pozwoli to na wyczarowanie we wnętrzu niezwykłego klimatu, ale również będzie wyjątkowo praktycznym i funkcjonalnym rozwiązaniem. Podstawą oczywiście powinien być żyrandol lub listwa, wielkościowo dopasowane do rozmiarów pokoju – najlepiej wyposażone w trzy lub cztery żarówki bądź reflektory, które można ustawić pod różnym kątem.

Koniecznie trzeba też zainwestować w dobrej klasy lampkę biurkową i lampę podłogową lub niewielki kinkiet, które ulokowane zostaną w pobliżu łóżka czy kanapy. Jeżeli dziecko boi się ciemności i nie potrafi zasnąć przy zgaszonym świetle, dobrze jest postawić również na dyskretne oświetlenie nocne. W tej kwestii producenci oferują bardzo wiele możliwości: od niewielkich lampek LED, włączanych bezpośrednio do gniazdka elektrycznego, poprzez kolorowe sznury świetlne, aż po delikatne wpusty ścienne.

   

Oświetlenie pokoju dziecka wnetrza

 

Koniecznie trzeba też zainwestować w dobrej klasy lampkę biurkową i lampę podłogową lub niewielki kinkiet

 

Do wyboru, do koloru…

Optymalne rozmieszenie źródeł światła, typ lamp i moc żarówek to kwestie, które zwykle bierze pod uwagę każdy rodzic urządzający pokój dla swojej pociechy. Tymczasem nie należy zapominać, że taki pokój to przede wszystkim królestwo dziecka i ono również powinno mieć swój wkład w wybór oświetlenia. Jeżeli maluch marzy o żyrandolu w kształcie samolotu czy też o lampie z abażurem ozdobionym wizerunkiem postaci z ulubionej bajki, to warto mu na to pozwolić.

 

Oświetlenie pokoju dziecka blog wm

 

Nie należy zapominać, że taki pokój to przede wszystkim królestwo dziecka i ono również powinno mieć swój wkład w wybór oświetlenia

 

Dobrym pomysłem jest również nawiązanie do pasji i zainteresowań dziecka oraz aktualnych „dziecięcych” trendów. Od kilku sezonów hitem w pokojach maluszków są lampy z bohaterami takich filmów jak Auta czy Kraina Lodu. Ponadczasowe propozycje to natomiast księżniczki, zwierzęta i kwiaty dla dziewczynek oraz dinozaury, astronauci oraz wszelkiej maści pojazdy i motywy sportowe dla chłopców.

 

Oświetlenie pokoju dziecka wm

 

Dobrym pomysłem jest nawiązanie do pasji i zainteresowań dziecka oraz aktualnych „dziecięcych” trendów.

 

Na co należy zwrócić uwagę

 

1Żyrandol i kilka dodatkowych punktów świetlnych zamiast jednej, mocnej lampy sufitowej

2Dobre oświetlenie miejsca do nauki i dyskretne oświetlenie nocne

3Rodzaj oświetlenia wybiera rodzic, o wyglądzie lamp decyduje dziecko

 


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie