Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

zachwycajacy pokoj dziecka

Pokój dziecka odporny na zabrudzenia

 

Pokój dziecka powinien być nie tylko przytulny, ale też funkcjonalny i odporny na dziecięce wybryki – porysowanie czy zaplamienie. Podpowiadamy, jakie rozwiązania zastosować, by stworzyć wyjątkowo trwałą przestrzeń, która sprosta nawet największym wyzwaniom.

 

Pokój dziecka powinien być nie tylko przytulny, ale też funkcjonalny i odporny na dziecięce wybryki

 

 

Podłoga to podstawa

Dzieci uwielbiają bawić się na podłodze. Wyścigi samochodów, bitwy żołnierzyków i inne harce mogą jednak sprawić, że ulegnie ona uszkodzeniu. Częstym problemem są też ślady po farbkach, kredkach czy rozlanych napojach. Warto więc zdecydować się na materiały o dużej wytrzymałości. Panele podłogowe o wysokiej klasie ścieralności są bardziej odporne na zarysowania oraz łatwiejsze do utrzymania w czystości. Przykładem mogą być panele laminowane z kolekcji 700 marki WINEO, które mają klasę użyteczności 23/33, co oznacza, że są przeznaczone do wnętrz o dużym natężeniu ruchu.

 

artystyczny pokoj dziecka

 

Częstym problemem w pokoju dziecka są ślady po farbkach, kredkach czy rozlanych napojach

 

 

Ściana niczym najlepsze płótno

Porysowane kredkami ściany to częsty widok w dziecięcych pokojach. Niestety, dla wielu pociech to właśnie one, a nie kartki papieru, są najlepszym miejscem na uzewnętrznienie swojej kreatywności. Wyzwaniem dla ścian są także brudne ręce czy rozlane napoje, dlatego wybierając farbę do pokoju malucha warto zdecydować się tę szczególnie odporną na plamy i szorowanie. Świetnie sprawdzą się różnego rodzaju emulsje lateksowe lub farby akrylowe, które nawet przy częstym szorowaniu są w stanie zachować kolor.

 

basniowy pokoj dziecka

 

wybierając farbę do pokoju malucha warto zdecydować się tę szczególnie odporną na plamy i szorowanie

 

 

Wyposażenie królestwa dziecka

Poza podłogami i ścianami testom na wytrzymałość dzieci poddają także meble. Nie warto więc inwestować w biurka i szafy o oryginalnych fakturach. Lepiej postawić na produkty o gładkich, łatwych do czyszczenia powierzchniach. Podobnymi zasadami należy się kierować przy wyborze dywanu. Na rynku dostępne są rozwiązania dedykowane dzieciom, np. dywany akrylowe, które są niezwykle wytrzymałe, nie brudzą się tak szybko jak inne, a oprócz tego dbanie o ich czystość jest bardzo łatwe.

 

kolorowy pokoj dziecka

 

W pokoju dziecka najlepiej zastosować meble o gładkich, łatwych do czyszczenia powierzchniach

 

Urządzenie wnętrza odpornego na zabrudzenia nie musi oznaczać ograniczonych możliwości aranżacyjnych. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele trwałych, a przy tym estetycznych rozwiązań, dzięki którym pokój dziecka będzie nie tylko funkcjonalny, ale też efektowny i przytulny.

 

Na co należy zwrócić uwagę

 

1wybierać materiały odporne na zabrudzenia i łatwe do utrzymania w czystości

2zwracać uwagę na toksyczność stosowanych rozwiązań, by mieć pewność, że naszemu dziecku nic nie zagrozi


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie