Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

Poradnik

Poradnik

 

 

Tu znajdziesz wszystkie wskazówki dotyczące remontu i

aranżacji wnętrz.
Zainspiruj się naszymi pomysłami!.  

 


 

Panele ścienne

atrakcyjne wykończenie wnętrz

 

panele scienneKiedyś kojarzone wyłącznie z drewnianą, PRL-owską boazerią. Dziś, dzięki mnogości modeli występujących na rynku, stanowią stylowy element dekoracyjny wnętrza. Panele ścienne są przede wszystkim funkcjonalne i coraz częściej stają się alternatywą dla jednolitej farby czy tapety.
Praktycznie i elegancko.

 

Panele ścienne są przede wszystkim funkcjonalne

 

Głównymi zaletami paneli ściennych są możliwość zabezpieczenia ściany przed zabrudzeniami, a także łatwość utrzymania ich w czystości. Z pewnością docenią to osoby, w których mieszkaniu grasują maluchy uzbrojone w kolorowe pisaki i brudne rączki. W przypadku większości modeli wystarczy przetrzeć je zwilżoną szmatką z mydłem i pozostawić do wyschnięcia. Dzięki tym właściwościom panele ścienne najlepiej sprawdzają się w kuchni oraz korytarzu. Wiele modeli cechuje również odporność na wilgoć (np. te wykonane ze szkła lub laminatu), dlatego są często stosowane w łazienkach.

 

panele scienne w lazience

Często w łazienkach można zobaczyć na ścianach panele imitujące drewno

 

Panele ścienne są zdecydowanie bardziej trwałe od farb i tapet, których kolor po dłuższym czasie płowieje, odpryskuje lub ulega zabrudzeniom. Ponadto ich montaż jest dosyć łatwy i nie generuje dodatkowych kosztów oraz długotrwałych prac remontowych. Pomagają również zachować estetyczny wygląd wnętrza, gdyż w przestrzeni znajdującej się między ścianą, a panelami możemy ukryć kable oraz inne instalacje.

 

Stylowe wnętrze

Panele ścienne to nie tylko funkcjonalność, ale także stylowy element dekoracyjny wnętrza. Nadają pomieszczeniom unikalnego i gustownego charakteru pod warunkiem, że zostaną odpowiednio do niego dobrane. Panele betonowe i szklane najlepiej będą komponować się w minimalistycznej aranżacji wnętrza. Natomiast aby nadać przestrzeni ciepłego i przytulnego wyglądu, warto sięgnąć po panele drewniane. Idealnie współgrają z meblami, czy też elementami dekoracyjnymi wykonanymi z naturalnych materiałów. Trzeba jednak starannie dopasować je do paneli podłogowych, aby pomieszczenie nie stało się zbyt przytłaczające. Z pewnością pomocne okażą się te, pochodzące z kolekcji Wineo 800, w której znajdziemy szeroką gamę dekorów. Ich funkcjonalność oraz elegancki design podkreśli i wkomponuje się w wyjątkowy charakter wnętrza.

 

panele scienne salon

Aby nadać przestrzeni ciepłego i przytulnego wyglądu, warto sięgnąć po panele drewniane

 

 

O czym warto pamiętać:

 

1Panele ścienne nie stanowią ochrony przed pleśnią lub grzybem, dlatego należy zadbać o odpowiednią wentylacje pomieszczenia

2Solidnie wykonana konstrukcja nośna paneli zagwarantuje nam ich trwały i estetyczny wygląd

3Źle dobrane panele spowodują wrażenie nieładu


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie