Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

Jak stworzyć w domu klimat bożonarodzeniowy?

 

wnetrza mieszkan boze narodzenie

Święta Bożego Narodzenia to dla większości osób najbardziej wyczekiwany moment w roku. Czas radości i miłości, którymi dzielimy się z najbliższymi podczas rodzinnych spotkań. Wyjątkową atmosferę tworzą przede wszystkim ludzie, ale w podkreśleniu niezwykłego klimatu od lat niezastąpione są świąteczne dekoracje.


 

 

Jej wysokość choinka

 

Jakbyśmy chcieli przeprowadzić ankietę i zapytać ludzi, bez czego nie wyobrażają sobie Bożego Narodzenia, jedną z najczęściej podawanych odpowiedzi, zapewne byłaby choinka. Ozdabianie zielonego drzewka to punkt obowiązkowy na liście przygotowań i nic dziwnego, ponieważ nic tak dobrze nie wprawia w świąteczny nastrój jak pachnący świerk bądź jodła. Warto zdecydować się na żywe drzewko w doniczce, ponieważ odpowiednio zadbane może nam posłużyć nawet przez kilka lat.

 

Wyjątkową atmosferę świąt Bożego Narodzenia tworzą przede wszystkim ludzie

 

 

Szybki sposób na świąteczny klimat

Czasami przychodzi taki moment, że bardzo chcemy poczuć święta, ale jest zbyt wcześnie na ubieranie choinki. Wtedy niezastąpione okazują się lampki. Rozmieszczenie nawet najmniejszego zestawu w pokoju, zupełnie go odmieni. Zapalając do tego jeszcze kilka świeczek o zapachu przypraw korzennych czy pomarańczy, dobre samopoczucie mamy zapewnione.

 

Nie tylko choinka chce być ubrana

Pachnącymi gałązkami igliwia i wplecionymi w nie kokardkami oraz bombkami można przyozdobić gzyms nad kominkiem, a także brzeg schodów. Magicznego klimatu wieczorami dodadzą im również świeczki rozstawione na stopniach. Nie możemy także zapomnieć o jemiole! Tradycja wieszania jej pod sufitem jest starsza niż zwyczaj ozdabiania choinki.

 

wnetrza mieszkan choinka w malym mieszkaniu

 

Gałązkami igliwia i wplecionymi w nie kokardkami oraz bombkami można przyozdobić gzyms nad kominkiem

 

wnetrza mieszkan choinka przy kominky

 

Kolory ozdób choinkowych i ozdób wokół choinki powinny ze sobą subtelnie współgrać

 

 

Powrót do dzieciństwa 

Jeszcze kilka lat temu pojawienie się śniegu i mrozu na święta było tak oczywiste jak to, że jest on biały. Mimo że w tej kwestii dużo się zmieniło, istnieje sposób, żeby choć trochę zrekompensować sobie brak lodowych rysunków na szybach. Wystarczy watą obłożyć parapet okna od wewnątrz, a także wykorzystać sztuczny śnieg oraz specjalne szablony i samemu stworzyć piękne, zimowe malunki na oknach.

 

wnetrza mieszkan klimat bozo narodzeniowy

 

Wystarczy watą obłożyć parapet okna od wewnątrz, a także wykorzystać sztuczny śnieg oraz specjalne szablony i samemu stworzyć piękne, zimowe malunki na oknach

 

 

wnetrza mieszkan swieta bozego narodzenia

 

 

wnetrza mieszkan choinka

 

 

O czym należy pamiętać

 

1Najważniejsi w tworzeniu świątecznej atmosfery są ludzie

2Nie ma jednego przepisu na stworzenie bożonarodzeniowego nastroju

3Od ozdobionego domu ważniejsza jest dobra zabawa i budowanie relacji, które temu towarzyszą

 


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie