Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

gadżety do domu

Mała zmiana, duży efekt,

czyli o roli dodatków w mieszkaniu

 

 

 

Dodatki pełnią niezwykle ważną rolę w pomieszczeniach. Nikt chyba nie wyobraża sobie pokoju czy sypialni bez firanek, zasłon, obrazów, kwiatów czy innych elementów ozdobnych. Wnętrze bez takich detalów jest surowe i puste. Wystarczy niewielka zmiana, aby je ożywić i sprawić, że stanie się przytulne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dekoracje w domu

Dekoracje domu dają bardzo duże możliwości nadania wnętrzom wyjątkowego stylu i uroku. Zanim zaczniemy je wybierać, warto zastanowić się nad stylem, w jakim chcemy urządzić pomieszczenie: skandynawskim, rustykalnym, a może retro? Wizja efektu, który chcemy uzyskać, ułatwi nam wybór kolorystyki i materiałów. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby łączyć ze sobą elementy różnych stylistyk.

 

dekoracje domu

 

Nikt chyba nie wyobraża sobie pokoju czy sypialni bez firanek, zasłon, obrazów, czy innych dodatków ozdobnych

 

Najważniejsza zasada, to umiar

Najważniejszą zasadą, która powinna przyświecać wszystkim urządzającym mieszkania, jest umiar. Nieprzemyślane dekoracje domu sprawią bowiem, że wnętrze będzie kiczowate, tandetne i przytłaczające. Jeśli ściany zostały pomalowane na intensywny kolor, taki jak czerwień, soczysta zieleń czy pomarańcz, nie należy przesadzać z ozdobami, które również będą się mocno wyróżniać. Na takie można pozwolić sobie w przypadku wnętrza, w którym dominuje biel lub szarości. Nie bez znaczenia pozostaje też miejsce, w którym ułożymy gadżety. Warto wykorzystać parapety, wolne półki, a nawet podłogę. Z racji, że dodatki zawsze umieszczane są po to, aby zwracać na siebie uwagę, należy pamiętać
o odpowiedniej dbałości o nie. Zakurzone rzeczy skutecznie potrafią zepsuć cały efekt.

 

dodatki do sypialni

 

Należy wystrzegać się nadiaru dodatków

 

Co można wykorzystać jako dekoracje domu?

Możliwości jest nieskończenie wiele. Praktyczne elementy, takie jak firany, zasłony, dywany, kolorowe pudełka na bibeloty, wieszaki na ubrania czy kosze na bieliznę, także się do nich zaliczają. W małym pomieszczeniu świetnie sprawdzą się lustra, które sprawią, że pokój będzie wydawał się większy. Uroku wnętrzu można nadać także stosując różne proste triki. Przykładowo, jeśli mamy regał z książkami, możemy je poustawiać w przemyślany sposób – jedne książki na leżąco, inne na stojąco. Każdy zabieg ma znaczenie. Wskazać wszystkie dodatki nie sposób, zwłaszcza, że wiele z nich będziemy w stanie wykonać samodzielnie, a źródłem inspiracji może stać się dosłownie wszystko. Szukając oryginalnych przedmiotów, warto najpierw sprawdzić własny strych bądź inne miejsce, w którym składujemy niepotrzebne rzeczy. Perełek można także szukać na wyprzedażach garażowych i pchlich targach, zwłaszcza będąc w podróży w przeróżnych zakątkach świata.

 

ozdoby do domu

 

Dodatki umieszczamy tak, aby zwracały uwagę

 

 

Dodatki do mieszkania

 

 

 

1 należy zastanowić się nad efektem, który chcemy osiągnąć dzięki dodatkom

2 dopasujmy dodatki do barw, które występują już w pomieszczeniu

3 zachowujemy umiar w kwestii ilości dodatków


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie