Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

Ekologiczne wnętrza mieszkań

 

Troska o środowisko naturalne to jeden z tych trendów, które rozprzestrzeniają się na wszystkie dziedziny życia. W sklepach szukamy żywności organicznej, wybieramy energooszczędne sprzęty AGD i RTV, a na ulicach coraz częściej spotkać można rowery i samochody hybrydowe. Rozwiązania w stylu „eko” z powodzeniem wkraczają też do świata aranżacji wnętrz. Jak zatem urządzić dom czy mieszkanie, aby spełniały ekologiczne standardy?

 

 

Rozwiązania w stylu „eko” z powodzeniem wkraczają też do świata aranżacji wnętrz.

 

 

Najważniejszą zasadą podczas kreowania ekologicznego wnętrza mieszkania jest świadomy wybór odpowiednich materiałów. Warto poświęcić czas na przeczytanie składu chemicznego dostępnych na rynku farb, klejów czy lakierów i wybrać te, które zawierają jak najmniej szkodliwych substancji. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie, czy producent zwraca uwagę na kwestie ochrony środowiska, bądź może pochwalić się odpowiednimi certyfikatami.

 

 

Warto poświęcić czas na przeczytanie składu chemicznego dostępnych na rynku farb, klejów czy lakierów i wybrać te, które zawierają jak najmniej szkodliwych substancji.

 

W przypadku aranżacji podłogi polecanym rozwiązaniem są drewniane deski lub panele laminowane. Wybierając panele dobrze jest sprawdzić, w jakim stopniu  wytwarzane były one z surowców odnawialnych i naturalnych wypełniaczy.

 

 

Najważniejszą zasadą podczas kreowania ekologicznego wnętrza mieszkania jest świadomy wybór odpowiednich materiałów.

 

Jeżeli chodzi o meble i akcesoria to w eko-wnętrzach powinny dominować naturalne materiały: drewno, wiklina, tektura czy bawełna. Warto jednak odejść od banału i poszukać oryginalnych dodatków, wykonanych z mniej oczywistych surowców. Dywan wypleciony z trawy morskiej, lniana tapeta czy też dodatki z korka z pewnością dodadzą pomieszczeniom wyjątkowego charakteru. Gorącym trendem, który wpisuje się w ekologicznego ducha, jest również wybór mebli i dekoracji z recyklingu. W wielu domach pojawiają się zatem kanapy i stoliki zrobione z europalet, półki ze starych skrzynek na jabłka, a nawet klimatyczne lampki i lampiony wykonane z fantazyjnych butelek lub metalowych puszek.


Okazuje się również, że opleciona sznurkiem zużyta opona może być świetnym siedziskiem, a stare czasopisma czy plastikowe butelki mogą posłużyć za bazę do zrobienia praktycznych taboretów lub nocnych szafek. Tego typu elementy wyposażenia można znaleźć w sklepach i na internetowych aukcjach, jednak dużo lepiej zrobić je samodzielnie – wystarczy trochę czasu, odrobina wyobraźni i wsparcie w postaci dostępnych w sieci poradników.

 

 

w eko-wnętrzach powinny dominować naturalne materiały: drewno, wiklina, tektura czy bawełna

 

Na co należy zwrócić uwagę

 

1Farby, lakiery i kleje przyjazne środowisku, bez toksycznych dodatków

2Naturalne materiały: drewno, wiklina, len, trawa morska

3Meble i dodatki z recyklingu


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie