Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

Mieszkanie singla

jakie rozwiązania się w nim sprawdzą

 

wnetrza mieszkan mieszkanie dla singla

 

 

Mieszkanie singla zazwyczaj charakteryzuje się niewielkim metrażem, na którym trzeba zmieścić wszystkie niezbędne elementy. Z tego powodu, zanim zaczniemy je urządzać, warto mieć dokładny plan. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby stworzyć funkcjonalną przestrzeń, pozbawioną przypadkowości.

 

 

 


 

 

 

Mieszkanie singla charakteryzuje się niewielkim metrażem dlatego zanim zaczniemy je urządzać, warto mieć dokładny plan

 

 

 

 

Kuchnia singla

Single posiadający mieszkania to zazwyczaj młodzi, aktywni ludzie, którzy większość czasu spędzają poza domem, a co za tym idzie – rzadko gotują. W takim przypadku warto ograniczyć się do aneksu kuchennego i zamiast kupować kuchenkę z piekarnikiem, zastąpić ją mikrofalówką i małą płytą indukcyjną. Podobnie w przypadku stołu – świetną alternatywą jest blat, który jednocześnie oddzieli kąt do gotowania od reszty mieszkania. Jeśli jednak pragniemy, aby nasze lokum stało się centrum życia towarzyskiego, warto zdecydować się na rozkładaną wersję tego mebla.

 

wnetrza mieszkan kuchnia singla

 

 

Komfortowy minimalizm

Aby goście czuli się w mieszkaniu singla komfortowo, przyda się także wygodna kanapa. Najlepiej otwierana i rozkładana, ponieważ będzie mogła pełnić także funkcję schowka czy łóżka. Warto też pomyśleć nad zaaranżowaniem miejsca sprzyjającego pracy. Przestrzeń taką można wydzielić za pomocą szafy bądź regału na książki. Ten fragment mieszkania najlepiej pozbawić wszelkich zbędnych ozdób, które mogą rozpraszać.

 

wnetrza mieszkan maly pokoj

 

 

Kolor i dodatki

Małe mieszkania można na różne sposoby „powiększyć” poprzez zastosowanie kilku sztuczek. Przede wszystkim warto postawić na jasne kolory, ponieważ intensywne barwy optycznie pomniejszają
i sprawiają, że pomieszczenia wydają się przytłaczające. Świetnym rozwiązaniem jest wybór bieli. Wnętrze zawsze można ożywić dodatkami, takimi jak zdjęcia, plakaty, obrazy czy naścienne malunki. Niemniej ważny jest wybór podłogi. Powinna ona być przede wszystkim łatwa w utrzymaniu czystości (lepiej zrezygnować z dywanów, ponieważ ich czyszczenie jest zazwyczaj bardzo czasochłonne) a także odporna na zarysowania.

 

wnetrza mieszkan pokoj singla

 

 

Małe mieszkanie, duże wyzwanie

Mieszkanie dla singla jest z pewnością aranżacyjnym wyzwaniem, ponieważ na małej powierzchni trudno jest wykorzystać wszystkie pomysły, jakie przychodzą nam do głowy. Urządzając taką przestrzeń zadbajmy jednak o to, by połączyć wygodę z estetyką.

 

 

O czym pamiętać projektując mieszkanie dla singla:

 

1 W małym mieszkaniu najważniejsza jest funkcjonalność

2 Warto wybierać meble, które jednocześnie mogą pełnić wiele funkcji

3 Wystrój dostosujmy do naszego stylu życia i częstotliwości korzystania z poszczególnych urządzeń

 

 


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie