Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

 

wnetrza mieszkan jasny przedpokoj

Oświetlenie w przedpokoju

jakie rozwiązania się tam sprawdzą

 

Przedpokój to jedno z najmniej docenianych pomieszczeń w domu i wiele osób nie zadaje sobie wielkiego trudu przy jego aranżacji. Tymczasem hol to wizytówka mieszkania i pierwsze miejsce, które widzą nasi goście. Istotne jest więc jego staranne urządzenie, a jednym z najważniejszych elementów, o których powinniśmy pamiętać, jest oświetlenie. Podpowiadamy, jakie rozwiązania najlepiej tam zastosować.

 


Hol to pierwsze miejsce, które widzą nasi goście.

 

 

wnetrza mieszkan oswietlenie przedpokojuLampy z czujnikiem ruchu

 

Przedpokój to miejsce, w którym przebywamy tylko przez chwilę, przechodząc z jednego pomieszczenia do drugiego lub tuż po wejściu do domu bądź przed wyjściem z niego. To dlatego dobrze sprawdzą się tam lampy z czujnikiem ruchu, zapalające się wraz z pojawieniem się danej osoby. Gwarantują one także komfort naszych gości, którzy w obcej dla siebie przestrzeni nie będą musieli szukać włączników. Innym rozwiązaniem jest oświetlenie z możliwością regulacji natężenia. Wówczas za każdym razem, kiedy zajdzie potrzeba, czyli na przykład podczas sprzątania bądź przed ważnym wyjściem, możemy ustawić najwyższą intensywność, a w pozostałym czasie – najniższą.

 


W przedpokoju dobrze sprawdzą się lampy z czujnikiem ruchu

 

 

 

wnetrza mieszkan swiatloIlość lamp i kolor światła

 

Przy dobieraniu odpowiedniego oświetlenia, nie bez znaczenia jest wielkość pomieszczenia. Punkty świetlne mogą bowiem zdecydowanie optycznie poprawić jego proporcje. W przypadku małych korytarzy wystarczy jedno źródło światła, np. typu T5, pozwalające na jego równomierne rozproszenie. Jeśli zaś mamy do czynienia z długim holem, warto zamontować kilka lamp w równych odległościach od siebie. Dużą rolę – zwłaszcza w stworzeniu przytulnego wnętrza – odgrywa także kolor światła. Dlatego nie kupujmy przypadkowych żarówek, ale poświęćmy chwilę na sprawdzenie ich barwy i wybierzmy te o ciepłym odcieniu bieli – oznaczone symbolem WW (warm white) na opakowaniu.

 


W stworzeniu przytulnego wnętrza – odgrywa także kolor światła

 

 

Podświetlone punkty w przedpokoju

Oświetlenie, obok praktycznej, może także pełnić funkcję dekoracyjną. Jeśli na którejś ze ścian w przedpokoju wisi obraz czy zdjęcie, warto je podświetlić. Dobrym rozwiązaniem jest też zastosowanie w pomieszczeniu niewielkiego źródła światła lub włączników z podświetleniem. Dzięki nim w nocy z łatwością odnajdziemy drogę do łazienki czy innego pomieszczenia i nie będziemy musieli włączać głównego, intensywnego światła, które podrażni nasze oczy czy rozbudzi pozostałych domowników.

 

Oświetlenie, obok praktycznej, może także pełnić funkcję dekoracyjną

 

 

O czym należy pamiętać:

 

1przedpokój jest wizytówką domu, dlatego trzeba go starannie zaaranżować

2warto zamontować przynajmniej jeden mały punkt emitujący światło przez całą noc, aby łatwo było znaleźć łazienkę bez konieczności włączania światła i budzenia domowników

3odpowiednio dobrane oświetlenie jest w stanie bardzo poprawić wygląd pomieszczenia


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie