Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

Remont mieszkania wnetrza mieszkan blog

Remont mieszkania

o czym należy pamiętać?

 

Remont to inwestycja, która wymaga nakładu czasu, pracy i pieniędzy. Warto więc odpowiednio się do niego przygotować – wykonać plan działania oraz wydatków, tak aby nic nas nie zaskoczyło. Szczególnie istotne jest zwrócenie uwagi na drobiazgi, o których często zapominamy. Podpowiadamy, o czym pamiętać.

 


 

Remont mieszkania to inwestycja, która wymaga nakładu czasu, pracy i pieniędzy

 

 

 

Planowanie to podstawa

Przed przystąpieniem do remontu warto dokładnie zaplanować jakich materiałów i narzędzi będziemy potrzebować. Często zdarza się bowiem, że podczas prac zabraknie nam wkrętów, odpowiedniego wiertła czy kilku sztuk płytek. Zanim udamy się na zakupy stwórzmy listę niezbędnych artykułów i dokładnie wymierzmy odnawiane powierzchnie. Pamiętajmy też, by kupić nieco większe ilości, biorąc poprawkę na to, że farba może się okazać mniej wydajna, a płytki czy panele wymagają docięcia i musimy się liczyć z niewielkimi odpadami. Nie powinniśmy przy tym martwić się o zbędny wydatek - większość marketów budowlanych bez problemu przyjmuje zwrot towaru, który został nam po skończeniu remontu.

 

Remonty wnetrza mieszkan blog

Przed przystąpieniem do remontu warto dokładnie zaplanować jakich materiałów i narzędzi będziemy potrzebować

 

Mądry Polak przed szkodą...

Czasem remonty to tylko delikatne zmiany, np. odświeżenie ścian czy wymiana oświetlenia. W takiej sytuacji zadbajmy, by wykonując prace nie uszkodzić innych nawierzchni czy posiadanych sprzętów. Jeśli czeka nas malowanie ścian, a naszą podłogę zdobią już piękne panele czy parkiet, pamiętajmy o odpowiednim jej zabezpieczeniu. Podobnie w przypadku mebli czy urządzeń, których z różnych względów nie chcemy lub nie możemy przenosić, np. szaf w zabudowie. Plamy z farby nie należą do łatwych do usunięcia a nie chcemy chyba, by zepsuły efekt naszych prac.

 

mieszkanie do remontu wnetrza mieszkan blog

Pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu podłogi podczas remontu mieszkania

 

Remontujemy mieszkanie wnetrza mieszkan blog

Myśl perspektywicznie

Często zdarza się, że podczas remontu dostrzegamy usterki, których nie widzieliśmy wcześniej. W takiej sytuacji nie warto odkładać naprawy na później, ale wszystkie prace przeprowadzić „za jednym zamachem”. Nie tylko zaoszczędzimy czas związany z ponownym wyniesieniem mebli i innych sprzętów oraz zabezpieczeniem powierzchni, ale też unikniemy konieczności ponownego malowania ścian czy układania płytek, które mogą uszkodzić się podczas wymiany rur bądź elektryki. Choć takie naprawy z pewnością zwiększą koszt remontu i wydłużą go, w ostatecznym rozrachunku znacznie bardziej nam się to opłaci.

 

Jeżeli  podczas remontu dostrzegamy usterki, których nie widzieliśmy wcześniej to usuwamy je od razu, nie odkładając na później

 

 

 

 

O czym należy pamiętać:

 

1Przygotować listę artykułów, które będą nam potrzebne

2Kupić odpowiednią ilość materiałów pamiętając o ewentualnych odpadach

3Dokładnie zabezpieczyć sprzęty i powierzchnie, które nie będą odnawiane


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie