Remont mieszkania
o czym należy pamiętać?
Remont to inwestycja, która wymaga nakładu czasu, pracy i pieniędzy. Warto więc odpowiednio się do niego przygotować – wykonać plan działania oraz wydatków, tak aby nic nas nie zaskoczyło. Szczególnie istotne jest zwrócenie uwagi na drobiazgi, o których często zapominamy. Podpowiadamy, o czym pamiętać.
Remont mieszkania to inwestycja, która wymaga nakładu czasu, pracy i pieniędzy
Planowanie to podstawa
Przed przystąpieniem do remontu warto dokładnie zaplanować jakich materiałów i narzędzi będziemy potrzebować. Często zdarza się bowiem, że podczas prac zabraknie nam wkrętów, odpowiedniego wiertła czy kilku sztuk płytek. Zanim udamy się na zakupy stwórzmy listę niezbędnych artykułów i dokładnie wymierzmy odnawiane powierzchnie. Pamiętajmy też, by kupić nieco większe ilości, biorąc poprawkę na to, że farba może się okazać mniej wydajna, a płytki czy panele wymagają docięcia i musimy się liczyć z niewielkimi odpadami. Nie powinniśmy przy tym martwić się o zbędny wydatek - większość marketów budowlanych bez problemu przyjmuje zwrot towaru, który został nam po skończeniu remontu.
Przed przystąpieniem do remontu warto dokładnie zaplanować jakich materiałów i narzędzi będziemy potrzebować
Mądry Polak przed szkodą...
Czasem remonty to tylko delikatne zmiany, np. odświeżenie ścian czy wymiana oświetlenia. W takiej sytuacji zadbajmy, by wykonując prace nie uszkodzić innych nawierzchni czy posiadanych sprzętów. Jeśli czeka nas malowanie ścian, a naszą podłogę zdobią już piękne panele czy parkiet, pamiętajmy o odpowiednim jej zabezpieczeniu. Podobnie w przypadku mebli czy urządzeń, których z różnych względów nie chcemy lub nie możemy przenosić, np. szaf w zabudowie. Plamy z farby nie należą do łatwych do usunięcia a nie chcemy chyba, by zepsuły efekt naszych prac.
Pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu podłogi podczas remontu mieszkania
Myśl perspektywicznie
Często zdarza się, że podczas remontu dostrzegamy usterki, których nie widzieliśmy wcześniej. W takiej sytuacji nie warto odkładać naprawy na później, ale wszystkie prace przeprowadzić „za jednym zamachem”. Nie tylko zaoszczędzimy czas związany z ponownym wyniesieniem mebli i innych sprzętów oraz zabezpieczeniem powierzchni, ale też unikniemy konieczności ponownego malowania ścian czy układania płytek, które mogą uszkodzić się podczas wymiany rur bądź elektryki. Choć takie naprawy z pewnością zwiększą koszt remontu i wydłużą go, w ostatecznym rozrachunku znacznie bardziej nam się to opłaci.
Jeżeli podczas remontu dostrzegamy usterki, których nie widzieliśmy wcześniej to usuwamy je od razu, nie odkładając na później
O czym należy pamiętać:
1Przygotować listę artykułów, które będą nam potrzebne
2Kupić odpowiednią ilość materiałów pamiętając o ewentualnych odpadach
3Dokładnie zabezpieczyć sprzęty i powierzchnie, które nie będą odnawiane