Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

Obraz1

Szafy z drzwiami przesuwnymi

wady i zalety

 

Meble z drzwiami przesuwnymi stały się najpopularniejszym rozwiązaniem ostatnich lat. Początkowo wykorzystywano je jako uzupełnienie wnęk i sposób na efektywne wykorzystanie małych powierzchni, jednak obecnie mebel ten zagościł na dobre w naszych mieszkaniach i domach.

 


 

 

 

 

Przewaga szafy przesuwnej nad klasyczną

polega na oszczędności przestrzeni. Tuż przy szafie możemy ustawić łóżko czy stolik i nie martwić się, że nie dostaniemy się do jej zawartości. Ta cecha okaże się największą zaletą dla właścicieli niewielkich wnętrz. Ustawiając taki mebel w niedużym lub wąskim przedpokoju, nie musimy przejmować się blokowaniem przejścia podczas otwierania drzwi szafy. Na rynku można znaleźć coraz ciekawsze i atrakcyjniejsze modele wypełnień frontów zaczynając od luster, szkła barwionego lacobel, fototapet, kończąc na laminatach imitujących drewno. Producenci coraz częściej pozwalają swoim klientom wybrać wyposażenie szafy. W zależności od tego, co będziemy przechowywać w jej wnętrzu, możemy zdecydować się na półki, drążki lub szuflady. Dodatkowo, systemy przesuwne są najczęściej używane podczas produkcji mebli na wymiar, dlatego świetnie spisują się we wnękach, na poddaszach i pod wszelkimi skosami.

 

Obraz2

Przewaga szafy przesuwnej nad klasyczną polega na oszczędności przestrzeni

 

Czy tylko zalety?

Mogłoby wydawać się, że tak funkcjonalny mebel jak szafa z drzwiami przesuwnymi nie ma żadnych wad. Niestety, mają one również swoje słabe strony. Najczęstszym problem, z którym borykają się użytkownicy, jest brak możliwości odsuwania drzwi w kilku miejscach jednocześnie. Skutkiem tego jest ograniczona ilość osób, które mogą korzystać z szafy w tym samym momencie. Jeżeli chodzi o działanie systemu przesuwnego, potrafi on pozostawić wiele do życzenia, zwłaszcza w przypadku tańszych mebli. Przesuwanie drzwi staje się trudniejsze i głośniejsze, gdy prowadnice i kółka, poruszające się po nich, z czasem tracą płynność ruchów. Aby uniknąć tego problemu, specjaliści radzą potraktować zakup szafy przesuwnej jako inwestycję i wybrać model wyższej jakości. Warto także skorzystać z pomocy ekipy montażowej polecanej przez producenta, która poprawnie zamontuje system przesuwny.

 

Obraz4

Specjaliści radzą potraktować zakup szafy przesuwnej jako inwestycję i wybrać model wyższej jakości

 

Obraz3

O czym należy pamiętać:

 

1Szafę przesuwną z łatwością można dopasować do wnęk w naszym mieszkaniu.

2Poprawie zamontowane prowadnice to podstawa bezproblemowego użytkowania.

3Zakup należy potraktować jako inwestycję, wybierając meble wyższej jakości, od sprawdzonych producentów.


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie