Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

Telewizor w mieszkaniu

Obraz17

Podczas urządzania wnętrz zwykle skupiamy się na wyborze koloru ścian i podłóg, zakupie odpowiednich mebli i pasujących do całej aranżacji dodatków. Tymczasem jednym z elementów wyposażenia, który zajmuje kluczowe miejsce w większości nowoczesnych salonów czy sypialni, jest telewizor. Zwykle nie jest to tania inwestycja, dlatego zanim udamy się do sklepu ze sprzętem RTV dobrze jest taki zakup dokładnie przemyśleć. Podpowiadamy o czym warto pamiętać wybierając telewizor do salonu, kuchni czy sypialni oraz jakie są możliwości dostępnych na rynku urządzeń.

 

Obraz11

 

Najpierw planuj, potem działaj

Obraz14

Przed przystąpieniem do poszukiwania telewizora doskonałego warto zaplanować każdy szczegół – nawet ten, który z

pozoru może się wydawać mało istotny. Przede wszystkim należy ustalić gdzie zostanie umieszczone urządzenie – czy będzie to salon, kuchnia, czy może sypialnia. Następnie dobrze jest określić sposób ustawienia – czy sprzęt będzie wisieć na ścianie, a może stać na specjalnie do tego przeznaczonej szafce RTV? Warto wziąć także pod uwagę to, z jakiej odległości i pozycji będzie oglądany wyświetlany obraz – czy to będzie kanapa, pozycja stojąca wynikająca z krzątania się po kuchennej przestrzeni, czy może stan błogiego odpoczynku praktykowanego w łóżkowych pieleszach. Nie bez znaczenia jest też dostosowanie wielkości telewizora do pomieszczenia, w którym się znajdzie – nie może być ani za mały, ani za duży.

 

Nowoczesne technologie na wyciągnięcie…telefonu


Możliwość zdalnego sterowania telewizorem przy wykorzystaniu pilota nie jest niczym niezwykłym. Na rynku są już jednak dostępne modele, które pozwalają na obsługiwanie go przy pomocy urządzeń mobilnych, takich jak smartfon czy tablet. To doskonałe rozwiązanie biorąc także pod uwagę fakt, iż pilot często potrafi się zagubić, zwłaszcza gdy w domu toczą się zacięte walki o to, kto będzie miał go w posiadaniu. Skupiając się na nowinkach technologicznych nie zapominajmy też o wielu przydatnych funkcjach, w jakie może być wyposażony telewizor. Poza popularną opcją smart tv, umożliwiającą dostęp do przeglądarki internetowej, serwisów społecznościowych i wielu innych aplikacji, warto też zwrócić uwagę na wysoką rozdzielczość, np. 4K Ultra HD. Doskonałym dopełnieniem nowoczesnego telewizora będzie też odpowiednie nagłośnienie. W przypadku dużych wnętrz, takich jak przestronny salon czy sypialnia, przydatne mogą się okazać dodatkowe urządzenia, np. soundbary czy kino domowe. Jeśli jesteśmy estetami możemy też pomyśleć o ukryciu telewizora w specjalnie zaprojektowanej wnęce lub zakupie modelu, który po wyłączeniu wygląda jak zawieszony na ścianie obraz.

 

Obraz19

Wiele telewizorów umożliwia sterowanie nimi za pomocą telefonu z aplikację SMART TV

 

 

Obraz13

Telewizor można ukryć w specjalnie zaprojektowanej wnęce mebla

 

O czym należy pamiętać:

1Rzmiar ekranu telewizora dostosowujemy do odległości z jakiej będziemy z niego korzystać

2Przemyśl lokalizację tlewizora na ścianie lub na szafce RTV

3Ustaw telewizor tak, aby światło padające z okna nie pogarszało jakości obrazu

 


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie