Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

Obraz5

Usuwanie kurzu z paneli podłogowych

praktyczne wskazówki

 

Panele to jedno z miejsc, w których kurz gromadzi się najszybciej i często – szczególnie na jasnej podłodze – pozostaje niezauważony. Z tego powodu stanowi on prawdziwą zmorę dla dbających o porządek. Nie jesteśmy jednak wobec niego bezsilni. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów, jak sobie z nim radzić.

Nie ma takiej siły, która pomogłaby nam pozbyć się kurzu raz na zawsze. Istnieją jednak sposoby, aby stał się on mniej uporczywy. O niektórych warto pomyśleć już na etapie wykańczania bądź remontu domu.

 

Nie ma takiej siły, która pomogłaby nam pozbyć się kurzu raz na zawsze

 

 

 

 

Świadomy wybór

Stojąc przed wyborem podłogi, warto decydować się na materiały charakteryzujące się antystatyczną powierzchnią, która utrudnia osadzanie się kurzu oraz minimalizuje ryzyko powstawania wyładowań elektrycznych. Jest to szczególnie ważne, jeśli w domu mieszkają dzieci. Dla nich podłoga często stanowi miejsce do zabawy, dlatego należy zadbać, by była w pełni bezpieczna i maksymalnie higieniczna. Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie nowoczesnych paneli winylowych marki Wineo, wyposażonych w warstwę antystatyczną. Idealnie sprawdzą się one przy ogrzewaniu podłogowym, które również może pomóc w walce z uporczywym kurzem. Ten wariant pozwala na przekazywanie ciepła przez promieniowanie, a nie poprzez konwekcję – jak w przypadku grzejników – dzięki czemu zmniejsza się ilość wędrującego ku górze kurzu.

 

Obraz7

Stojąc przed wyborem podłogi, warto decydować się na materiały charakteryzujące się antystatyczną powierzchnią

 

Powietrze dla zdrowia

Ogrzewanie podłogowe wpływa również na poziom wilgotności w pomieszczeniu. Zapewnia ono optymalne ciepło przy niższej temperaturze niż w przypadku tradycyjnego rozwiązania, a nadmiar kurzu największy problem stanowi właśnie w bardzo suchych wnętrzach. Takiej sytuacji można przeciwdziałać za pomocą prawidłowej wentylacji budynku zapewniającej odpowiedni ruch powietrza. Pomocne będzie też częste i regularne wietrzenie pokoi. W przypadku, gdy problem jednak jest większy, warto zastanowić się nad kupnem oczyszczacza-nawilżacza. Pochłonie on kurz, utrudniając jego osadzanie się na panelach oraz innych elementach wyposażenia, a oprócz tego nawilży powietrze, co automatycznie poprawi jego jakość.

 

Obraz8

 

 

Czym czyścić?

Do usuwania kurzu z paneli podłogowych najlepiej używać miękkiej szczotki odkurzacza lub miotły
z delikatnym włosiem. Do mycia powierzchni wykonanej z dobrej jakości materiałów wystarczy zaś lekko wilgotny mop albo ściereczka z mikrofibry lub bawełny.

 

Obraz6

 

 

Czy wiesz, że:

 

1Aby szafka była nie tylko funkcjonalna, ale także ciekawa i przykuwająca wzrok, jej kolor i styl należy dopasować do reszty sypialni

2Wielbicielom klasycznych połączeń przypadnie do gustu dobranie koloru szafki do odcienia podłogi

3w utrzymaniu czystości najważniejsza jest systematyczność – nie należy doprowadzać do zbytniego nagromadzenia się kurzu

4problem kurzu może zmniejszyć się dzięki doborowi odpowiednich materiałów o antystatycznych właściwościach


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie