Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

Meble do przedpokoju

jakie wybrać?

Przedpokój to zwykle jedno z mniejszych pomieszczeń w domu, które jednak ma do spełnienia wiele funkcji. To tam przechowujemy odzież wierzchnią, obuwie i inne elementy garderoby czy poprawiamy fryzurę przed wyjściem. Jednocześnie stanowi on wizytówkę mieszkania i pierwsze miejsce, które widzą goście po przekroczeniu naszego progu. Z tego względu meble, które umieścimy w przedpokoju, powinny być nie tylko praktyczne, ale też efektowne. Podpowiadamy, na jakie rozwiązania warto postawić.

 

Wieszaki to podstawa

Najistotniejszym elementem aranżacji naszego przedpokoju powinno być miejsce do przechowywania kurtek i płaszczy. W przypadku małych, wąskich korytarzy, dobrze zdecydować się na wieszaki – do wyboru mamy zarówno modele stojące, jak i te mocowane na ścianie. To proste i funkcjonalne rozwiązanie świetnie sprawdzi się też w przypadku mieszkań urządzonych w modnym, minimalistycznym stylu. Z kolei właściciele dużych holi mogą sobie pozwolić na pojemną szafę, np. z praktycznymi drzwiami przesuwanymi. Zadbajmy jednak, by nie przytłoczyła ona wnętrza. Zamiast zastawiać korytarz meblem o pokaźnych gabarytach, zostawmy miejsce na lustro czy niewielką szafkę, w której schowamy klucze i inne najpotrzebniejsze drobiazgi. Pamiętajmy też, że podczas wchodzenia do domu czy wychodzenia z niego w przedpokoju może jednocześnie przebywać kilka osób, dlatego bardzo ważne jest, aby zapewnić im wystarczającą przestrzeń na zmianę garderoby. Jeśli mamy taką możliwość, zadbajmy też o elementy dekoracyjne, np. rodzinne zdjęcia czy popularne w ostatnim czasie plakaty z hasłami motywacyjnymi.

 

Obraz3

 

 

Obraz1

 

Obuwie pod kontrolą

Urządzając przedpokój nie możemy też zapomnieć o miejscu do przechowywania butów. Zakładając, że każdy z domowników posiada przynajmniej kilka sztuk, dobrze jest pozostawić w korytarzu tylko te, które w danym momencie nosimy. W czasie zimy letnie obuwie schowajmy do szafek i na odwrót – dzięki temu unikniemy bałaganu i szybciej znajdziemy potrzebną nam parę. Jeśli tylko mamy miejsce, zadbajmy o praktyczny stołek czy niewielką ławeczkę, które ułatwią zmianę obuwia dzieciom lub starszym domownikom. W niewielkich korytarzach ważne jest odpowiednie zagospodarowanie każdej przestrzeni, dlatego dobrym pomysłem jest wybór siedziska, które będzie jednocześnie pełnić rolę schowka. Warto też zadbać o zabezpieczenie podłogi przed wnoszoną na butach wodą, śniegiem, piaskiem czy błotem. W tym celu możemy zastosować dywaniki, specjalne maty czy podkładki lub postawić na bardziej eleganckie rozwiązanie, czyli trwałe panele winylowe, np. z kolekcji wineo 400, które wykazują podwyższoną odporność na wilgoć.

 

 

Urządzając przedpokój nie możemy też zapomnieć o miejscu do przechowywania butów

 

 

 

Niezależnie od tego, jakie meble wybierzemy do przedpokoju, nie zapomnijmy, aby pozostał on spójny z resztą mieszkania. Rodzaj podłogi, kolor ścian oraz wybrane meble i elementy dekoracyjne powinny być utrzymane w tej samej stylistyce, jaka została zastosowana w pozostałych pomieszczeniach. Dzięki temu unikniemy wrażenia chaosu a nasz hol stanie się atrakcyjną wizytówką domu.

 

Niezależnie od tego, jakie meble wybierzemy do przedpokoju, nie zapomnijmy, aby pozostał on spójny z resztą mieszkania. Rodzaj podłogi, kolor ścian oraz wybrane meble i elementy dekoracyjne powinny być utrzymane w tej samej stylistyce, jaka została zastosowana w pozostałych pomieszczeniach. Dzięki temu unikniemy wrażenia chaosu a nasz hol stanie się atrakcyjną wizytówką domu.

Obraz4

 

Niezależnie od tego, jakie meble wybierzemy do przedpokoju, nie zapomnijmy, aby pozostał on spójny z resztą mieszkania

 

O czym należy pamiętać:

 

1W przedpokoju bezwzględnie musi się znaleźć miejsce do przechowywania odzieży wierzchniej

2W widocznym miejscu pozostawmy tylko to obuwie, które nosimy w danym sezonie

3Zadbajmy, by przedpokój pozostał spójny z resztą pomieszczeń


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie