Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

Romantyczne wnętrza

jak je urządzić?

 

 

Wnętrza utrzymane w stylu romantycznym są ponadczasowe i zawsze na topie. Kiedyś styl ten dominował głównie w sypialniach, dziewczęcych pokojach czy kobiecych buduarach, jednak teraz obecny jest również w salonach, a nawet kuchniach. Wyróżniają go przede wszystkim delikatne, pastelowe kolory, kwiatowe dodatki, a także zwiewne tkaniny i misternie plecione koronki. Umiejętne połączenie wszystkich tych elementów pozwala na stworzenie niezwykle przytulnego, sprzyjającego odpoczynkowi wnętrza. Decydując się na urządzenie mieszkania w stylu romantycznym trzeba jednak pamiętać o zasadzie „mniej, znaczy więcej” i skupić się na ogólnym wrażeniu, nie przesadzając z liczbą dodatków.

 

   

Wnętrze w romantycznym klimacie – jak je urządzić?


W przypadku stylu romantycznego podstawą udanej aranżacji jest bez wątpienia dobór odpowiedniego koloru wnętrza. Najlepiej postawić na jasne barwy, takie jak beż, pudrowy róż, złamana biel lub też chłodny błękit, ponieważ będą one stanowiły doskonałe tło dla dekoracyjnych mebli i zdobionych dodatków. Drugą opcją jest pokrycie ścian tapetą w kwiatowe wzory, jednak wtedy pozostałe elementy wyposażenia muszą być bardziej stonowane. Jeżeli chodzi o podłogę to świetnym pomysłem jest sięgnięcie po panele laminowane w kolorze śnieżnej bieli (np. Wineo Marena White), ciepłych odcieniach naturalnego drewna (np. Tirol Oak Honey lub Traditional Oak Brown z linii Wineo 500 XL V4) lub też przypominające wyglądem postarzane deski (np. Wineo 500 Large V2, dekor Portuguese Oak). Taka podłoga będzie się dobrze komponować z meblami utrzymanymi w stylu retro, skandynawskim i rustykalnym, a także komodami i kanapami w klimacie Ludwika XVI.

 

 

Romantyczne wnetrza 1

 

Najlepiej postawić na jasne barwy, takie jak beż, pudrowy róż, złamana biel lub też chłodny błękit, ponieważ będą one stanowiły doskonałe tło dla dekoracyjnych mebli i zdobionych dodatków.

 

Kiedy już określimy kolor ścian, wybierzemy podłogę i ustawimy meble, warto skupić się na doborze dodatków. Wnętrza mieszkań utrzymanych w romantycznym stylu zwykle wypełnione są dużą ilością miękkich poduch, subtelnych świeczek i lampionów oraz rodzinnych zdjęć w bogato zdobionych ramkach. Dobrym pomysłem jest własnoręczne ozdobienie mebli i bibelotów przy wykorzystaniu techniki decoupage, zawieszenie w oknach delikatnych firanek i miękkich zasłon, a także ustawienie w pokojach wazonów z kwiatami. Szczęśliwi posiadacze kominka powinni natomiast pamiętać, że płonący w nim ogień to prawdziwa kwintesencja romantyzmu.

 

 

Romantyczne wnetrza 4

 

Jeżeli chodzi o podłogę to świetnym pomysłem jest sięgnięcie po panele laminowane w kolorze śnieżnej bieli,

ciepłych odcieniach naturalnego drewna, lub też przypominające wyglądem postarzane deski

 

 Romantyczne wnetrza 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na co należy zwrócić uwagę

 

1Odpowiedni dobór kolorów wnętrza.

2Podłoga dopasowana do stylistyki i kolorów pomieszczenia.

3Odpowiednie zestawienie kolorystyczne i stylistyczne dodatków.

 


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie