Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

Obraz4

Grzejniki w salonie

element do ukrycia?

 

Grzejniki niewątpliwie pełnią ważną funkcję w każdym mieszkaniu. Jako element systemu centralnego ogrzewania zapewniają utrzymanie w pomieszczeniach odpowiedniej temperatury. Niekiedy podkreślają charakter wnętrza, jednak w zdecydowanej większości jest to detal, który staramy się zamaskować. Przy odrobinie cierpliwości i kreatywności wszystko staje się możliwe.

 

Stare i nieestetycznie wyglądające grzejniki potrafią być prawdziwym koszmarem aranżacyjnym. Biorąc pod uwagę fakt, że to detale dopełniają całości aranżacji, staje się to zrozumiałe. Sposobów na ukrycie starego kaloryfera, a zarazem nieodbierania mu praktycznej funkcji, jest wiele, dzięki czemu każdy znajdzie najbardziej odpowiednie dla siebie rozwiązanie.

 

 

 

Kwiaty, zasłony i meble – pomocnicy w walce ze starymi grzejnikami

Z braku czasu, funduszy czy pomysłów często decydujemy się na najprostsze rozwiązania, które koniec końców nie muszą być mniej efektowne od pozostałych. Ustawienie oryginalnej kanapy czy wyjątkowo okazałych kwiatów w miejscu przed grzejnikiem, nie tylko odwróci uwagę od nieestetycznego elementu, ale też podkreśli charakter wnętrza. Długie zasłony okienne także świetnie sprawdzą się w tej roli. Należy jednak pamiętać, że jest to wyjście ograniczające swobodę aranżacyjną i tymczasowe – najczęściej do pierwszego przemeblowania.

 

 

Obraz2

 

Spektakularny efekt z osłonami dekoracyjnymi i maskownicami

Do rozwiązań cieszących się ogromną popularnością należy stosowanie specjalnych maskownic. Są one dostępne w szerokiej gamie kolorów i wzorów, co pozwala na realizację niecodziennych pomysłów. Zastosowane w niektórych modelach szklane uchwyty skutkują odpornością na wysokie temperatury, przez co bez obaw można je umieszczać w okolicach grzejnika. Jeśli lubimy wyzwania i mamy w sobie duszę artysty, możemy pokusić się o wykonanie takiej ozdoby samodzielnie. Przygotowanie projektu nie tylko pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy, ale też daje satysfakcję z własnoręcznie wykonanej ozdoby. W realizacji takiej koncepcji mogą posłużyć listwy przypodłogowe, np. wykonane z płyty MDF listwy marki WINEO.

 

Obraz3

 

Siedzisko na grzejniku, czyli dwa w jednym

Obudowanie kaloryfera w taki sposób, by powstało komfortowe siedzenie, nie tylko maskuje jego obecność, ale także stwarza miejsce do odpoczynku. Miękko obita od góry maskownica i kilka wygodnych poduszek sprawią, że zyskamy w mieszkaniu przytulny kąt do relaksu.

 

Nie taki grzejnik straszny, jak go malują

W zależności od tego, w jakim stylu zdecydujemy się urządzić mieszkanie, grzejnik może być kluczowym elementem danej aranżacji. Pomalowany na intensywny, niecodzienny kolor będzie wnosił do pomieszczenia trochę szaleństwa, stanie się nowoczesną ozdobą i ożywi wnętrze.

 

 

Czy wiesz, że:

 

1ustawienie oryginalnej kanapy czy wyjątkowo ubarwionych kwiatów w miejscu przed grzejnikiem, nie tylko odwróci uwagę od nieestetycznego elementu, ale też podkreśli charakter wnętrza

2maskownicę kaloryfera można stworzyć samodzielnie przy użyciu listew MDF

2obudowanie grzejnika w taki sposób, by powstało komfortowe siedzenie, nie tylko maskuje jego obecność, ale też stwarza miejsce do odpoczynku

2grzejnik pomalowany na intensywny kolor może być nowoczesną ozdobą

 


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie