Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

Obraz5

Kwiaty do salonu

jakie wybrać?

 

Kwiaty w salonie to nie tylko element dekoracyjny, ale też sposób na przemycenie do mieszkania odrobiny zieleni, która korzystnie wpływa na stan powietrza i nasze zdrowie. Odpowiednio dobrane rośliny będą w stanie podkreślić styl pomieszczeń lub przełamać panującą w nich monotonię. Podpowiadamy, jakie gatunki sprawdzą się we wnętrzach utrzymanych w określonej estetyce.

 


 

 

 

 

Kwiaty w nowoczesnych wnętrzach

W nowoczesnych wnętrzach pięknie będą wyglądały rośliny raczej smukłe i proste. Należą one zazwyczaj go roślin agawowatych. Ciekawą propozycją może okazać się sansewieria. Gdy jest młoda, a jej liście elastyczne, można zapleść je na kształt warkocza. Doskonale radzi sobie z powietrzem suchym i zanieczyszczonym oraz nie potrzebuje częstego podlewania. Równie efektowna, co łatwa w utrzymaniu, jest jukka oraz palmy. W miejscach utrzymanych w nowoczesnym klimacie wystarczy jedna, ale efektowna roślina.

 

 Obraz7

Fikusy idealne do pomieszczeń w stylu skandynawskim

We wnętrzach utrzymanych w stylu skandynawskim świetnie sprawdzą się różnego rodzaju fikusy. Ta modna ostatnio roślina odnajduje się w jasnych pomieszczeniach i nie przepada za wilgocią. Pamiętajmy, że fikusy szybko się rozrastają, dlatego musimy zapewnić im odpowiednią ilość miejsca do wzrostu. Ich żywozielone liście efektownie komponują się ciekawymi doniczkami o niecodziennych fakturach. Kolejną rośliną silnie kojarzącą się ze stylem skandynawskim jest pieniążek. Przez swoje okrągłe liście umiejscowione na końcach łodyg roślina ta wygląda nieco futurystycznie. Pieniążek ze względu na niewielkie wymagania dotyczące pielęgnacji podobny jest do fikusów.

Obraz2

We wnętrzach utrzymanych w stylu skandynawskim świetnie sprawdzą się różnego fikusy

 

Okazałe gatunki idealne do loftów

Jeśli nasze wnętrze utrzymane jest w estetyce loftu lub nasz salon jest bardzo przestronny, możemy postawić na większe rośliny. W ostatnim czasie popularność święcą monstery. Wszystko za sprawą niepowtarzalnego kształtu ich liści. Rośliny te dobrze rosną nawet w miejscach nienasłonecznionych, nie wymagają również intensywnego nawadniania. Kolejnym gatunkiem idealnym do dużych przestrzeni jest filodendron Selloa. Jego rozłożyste, niezwykle zielone liście robią spore wrażenie i swoimi kolorami bardzo ożywiają wnętrze. Roślina najlepiej czuje się w miejscach półcienistych – intensywne światło niszczy jej liście, a cień je pogrubia. Podobnie jak monstera, filodendron preferuje rzadkie, ale obfite podlewanie. Wszystkie te rośliny należy spryskiwać wodą. Jeżeli nasz salon jest mocno nasłoneczniony i jasny, ciekawą opcją będzie doniczkowa palma. Jej tropikalny wygląd w połączeniu z białą doniczką wniesie do naszych wnętrz nieco wysublimowanego i egzotycznego klimatu.

 

O czym należy pamiętać:

1Wybieraj tylko takie rośliny, które będziesz w stanie właściwie pielęgnować

2Duże kwiaty, takie jak monstery czy filodendrony, sadź w doniczkach na ruchomych podstawkach lub kółkach.

3Pamiętaj, że żadna roślina nie będzie wyglądać dobrze w nieciekawej doniczce czy kwietniku.


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie