Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

 

Salon dla rodziny z dziećmi

o czym pamiętać przy jego aranżacji

 

Salon, zwłaszcza przestronny, to idealne miejsce dla dziecięcych zabaw. Właśnie z tego powodu warto zadbać o jego odpowiednie urządzenie, tak, by zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym członkom rodziny.

 

 rodzina wnetrza mieszkan

 

 

Jedną z najważniejszych kwestii, na którą powinniśmy zwrócić uwagę urządzając salon, jest wybór odpowiedniej podłogi. Odpowiedniej, czyli takiej, która idealnie sprawdzi się podczas nawet najbardziej szalonych zabaw, np. gry w berka. W takim przypadku bardzo istotne jest, aby nawierzchnia była antypoślizgowa, odporna oraz łatwa w utrzymaniu czystości. Warto także wybrać tę wykonaną z naturalnych surowców, pozbawioną szkodliwych substancji i sztucznych wypełniaczy, które mogłyby być niebezpieczne dla zdrowia dzieci. Doskonale sprawdzą się więc panele laminowane o wysokiej klasie ścieralności.

 

 

wnetrza mieszkan rodzina

 

 

Istotnym elementem salonu są też ściany. Niestety, często stają się one obiektem zainteresowania dzieci, które lubią przy ich pomocy odkrywać swoje talenty malarskie. Warto więc wybrać farbę, z której w szybki sposób będziemy w stanie usunąć małe dzieła sztuki. Przykładem takich produktów są emulsje lateksowe, na których trudniej odbijają się palce, a częste czyszczenie nie niszczy ich gładkiej i elastycznej powłoki.

 

pokoj dzieciecy wnetrza mieszkan

 

 

Kolejnym elementem aranżacji rodzinnego salonu, któremu trzeba poświęcić czas, jest wybór mebli.
W tej kwestii lepiej zrezygnować ze szklanych stolików z ostrymi kantami, a także wszelkich witryn, za którymi będą poustawiane różne bibeloty, ponieważ w ferworze zabawy mogą one stać się przyczyną wypadków i zostać zniszczone. Warto zadbać o duży stół, który stworzy dobre warunki do dziecięcych aktywności, takich jak granie w gry planszowe, rysowanie czy odrabianie lekcji. Innym ważnym meblem jest sofa. Najlepszym wyborem będzie taka, która pomieści całą rodzinę i niestraszne będą jej resztki jedzenia i rozlane napoje.

 

salon dla rodziny z dziecmi

 

Salon urządzany z myślą o najmłodszych członkach rodziny nie musi być nudny. Obecnie istnieje mnóstwo rozwiązań, które pozwalają łączyć wyjątkowy efekt wizualny z wygodą. Najważniejsze jest stworzenie przytulnego wnętrza, w którym zarówno rodzice jak i dzieci będą mogli miło i bezpiecznie spędzać czas.

 

O czym należy pamiętać

1 zwróćmy uwagę na trwałość zastosowanych rozwiązań


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie