Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

 

wnetrza mieszkan salon w pastelowych kolorach

Salon w pastelowych kolorach

 czyli delikatny i ze smakiem

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Jest to miejsce, gdzie odpoczywamy i spędzamy czas z bliskimi. Ważne jest, aby zostało ono zaaranżowane w sposób, który pozwoli nam się czuć w pełni swobodnie. Istotne znaczenie ma wybór kolorystyki, ponieważ nieodpowiednio dobrane barwy mogą powodować przytłaczający efekt. Przytulne wnętrze łatwo stworzyć, wybierając modne w ostatnim czasie pastelowe barwy. Podpowiadamy, jak i dlaczego warto to zrobić.


 

Przytulny salon łatwo stworzyć, wybierając pastelowe kolory

 

 

 

Komfort w odcieniach pasteli

Jasne, łagodne, niekrzykliwe, spokojne, zawierające dużą domieszkę bieli – to właśnie kolory pastelowe. Idealnie sprawdzą się na ścianach w salonie, zwłaszcza gdy nie przepadamy za intensywnymi odcieniami, a biel uważamy za zbyt nudną. Jest to jeden z „bezpieczniejszych” wyborów, ponieważ pasuje do wielu wystrojów oraz stwarza ogromne możliwości aranżacyjne. Kolory można ze sobą łączyć i mieć pewność, że unikniemy przytłaczającego efektu.

 

 

wnetrza mieszkan pastelowe kolory scian

 

Pastelowe kolory dealnie sprawdzą się na ścianach w salonie

 

Uniwersalne zastosowanie pasteli

Pastelowe barwy świetnie sprawdzą się również małych pokojach, ponieważ pomogą uzyskać efekt optycznego powiększenia. Warto jednak pamiętać, aby pomieszczenia nie „przesłodzić”. Decydując się na przykład na pastelowy róż na ścianach, zrezygnujmy z tego samego koloru mebli czy dywanu. Trzeba się także wystrzegać monotonii, której możemy zapobiec, umieszczając kilka dodatków w intensywnych kolorach. Mogą to być poduszki, ramki obrazów i zdjęć czy wazony.

 

wnetrza mieszkan salon pastelowy

 

Odwrotna aranżacja

Ciekawym pomysłem na salon w pastelowych barwach jest także odwrotna aranżacja, tj. pomalowanie ścian na biało czy beżowo, ale za to wybór pastelowych mebli i elementów dekoracyjnych. Kolorowe krzesła, stół, obrusy, narzuty z pewnością sprawią, że pokój będzie wydawał się bardziej radosny i wprawiał nas w pozytywny nastrój za każdym razem, kiedy się w nim znajdziemy.

 

Pastelowe barwy pomogą uzyskać w małym pokoju efekt optycznego powiększenia

 

 

Podłoga w pastelowym salonie

Projektując salon w pastelowych kolorach należy dobrać odpowiednią podłogę, która stanowi tło dla całości. Dobrym pomysłem na dopełnienie aranżacji salonu w pastelowych odcieniach będą jasne panele. Na przykład z kolekcji Wineo 700, w której znajdziemy aż 10 wzorów, zarówno w chłodnej, jak i ciepłej tonacji, o różnej strukturze powierzchni, dzięki czemu do każdego wnętrza uda się dopasować odpowiedni model. Panele te mają także warstwę antystatyczną, która utrudnia osadzanie się kurzu oraz są odporne na powstawanie trwałych zabrudzeń, co jest szczególnie ważne, jeśli mieszka z nami pies czy kot.

 

 

wnetrza mieszkan pastelowy salon

 

Jasne panele z kolekcji Wineo 700 można z powodzeniem stosować do wnętrz w pastelowych kolorach

 

Przyjemnie dla wszystkich

Pastelowe kolory, w połączeniu z dobrze dobranymi dodatkami, są gwarancją uzyskania przytulnego wnętrza, w którym komfortowo będziemy się czuć zarówno my, jak i nasi goście.

 

 

wnetrza mieszkan salon w pastelach

 

 

 

1dobrać kilka dodatków w intensywnych barwach, dzięki którym unikniemy monotonii

2nie obstawać przy jednym kolorze, ponieważ pastelowe barwy świetnie się ze sobą komponują

3dobrać podłogę, która dopełni wnętrze i nie odciągnie uwagi od całości


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie