Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

wnetrza mieszkan styl minimalistyczny

Styl minimalistyczny

 

Salon w stylu minimalistycznym

 

Styl minimalistyczny stawia na prostotę i funkcjonalność. Dominują w nim geometryczne formy oraz stonowana kolorystyka, dlatego kojarzony jest z ładem i elegancją. Pomieszczeniem, które zazwyczaj jest aranżowane w tym klimacie, jest salon. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, chcąc urządzić go w ten sposób.

 


 

Minimalizm wystroju wnętrza to, prostota i funkcjonalność

 

 

 

Prosta forma

Ściany w salonie minimalistycznym powinny być białe lub utrzymane w delikatnych, pastelowych barwach. Oszczędność – oprócz kolorystyki – przekłada się także na prostą formę mebli, które w takim wnętrzu ograniczone są do niezbędnego minimum. Najczęściej są to sofa oraz stolik kawowy – jednokolorowe, o geometrycznych kształtach oraz bez jakichkolwiek zdobień.

 

wnetrza mieszkan minimalistyczny styl salon

Jasne ściany oraz prosta forma mebli bez zdobień

 

Mniej znaczy więcej

Urządzając salon w minimalistycznym stylu należy zapomnieć o kolorowych dodatkach czy bibelotach. Tym razem obowiązuje zasada „mniej znaczy więcej”. Nie oznacza to jednak, że aranżacja takiego pomieszczenia jest łatwa. Wręcz przeciwnie – decydując się na elementy ozdobne, warto dobrać je tak, by nie zdominowały przestrzeni, ale podkreśliły jej atuty i pozwoliły na zachowanie harmonii we wnętrzu.

 

wnetrza mieszkan salon w stylu minimalistycznym

Dodatki nie mogą dominować w pomieszczeniu, a jedynie podkreślać jego wyjątkowy harakter

 

 

wnetrza mieszkan styl minimalistyczny w salonie

Salon zaprojektowany w stylu minimalistycznym pozwala uzyskać ład i harmonię przestrzeni

 

Akcent na podłogę

Oszczędne umeblowanie i neutralne kolory minimalistycznych wnętrz pozwalają w łatwy i nienachalny sposób wyeksponować jeden z elementów aranżacji, np. podłogę. Decydując się na czarno-biały salon, dzięki ciepłemu dekorowi paneli, można łatwo sprawić, że będzie on bardziej przytulny. Chcąc uzyskać eleganckie wnętrze, warto zdecydować się na wzór imitujący drewno. Takie wrażenie pomogą nam uzyskać panele winylowe z kolekcji Ambra wood marki Wineo. Oprócz tego, że wyglądają jak drewno, prawdziwe deski przypominają także w dotyku. Panele Ambra wood dostępne są w 16 dekorach, a dzięki naniesionej na nie warstwie poliuretanu, idealnie sprawdzą się w salonie, który jest intensywnie eksploatowanym pomieszczeniem.

 

wnetrza mieszkan styl minimalistyczy salon

 Urządzenie salonu w stylu minimalistycznym to idealne rozwiązanie dla osób uporządkowanych, ceniących sobie prostotę, która sprzyja relaksowi i wyciszeniu

 

 

O czym należy pamiętać:

 

1Stosujemy stonowane barwy

2Wybrać meble w zbliżonej kolorystyce i o maksymalnie prostej formie

3Rezygnujemy z niepotrzebnych, wielokolorowych dodatków

 


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie