Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

Salon w stylu skandynawskim

jak uzyskać ten efekt?

 

Wnętrza skandynawskie

 

 

Styl skandynawski zaliczany jest do najmodniejszych, a zarazem najbardziej uniwersalnych trendów aranżacyjnych. Wszystko za sprawą umiejętnego połączenia wygody i funkcjonalności. Wnętrza mieszkań urządzonych w stylu skandynawskim zachwycają przestrzenią, jasnością i minimalizmem. Do tego obfitują w naturalne dodatki: meble wykonane z drewna, narzuty z wełny lub bawełny czy obrusy z lnu. Decydując się na salon w stylu skandynawskim należy pamiętać, że prostota nie oznacza nudy. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w minimalistycznym wnętrzu pokusić się o kilka designerskich dodatków.

 

 

Styl skandynawski zaliczany jest do najmodniejszych, a zarazem najbardziej uniwersalnych trendów aranżacyjnych

 

 

 

 

Przestrzeń zalana światłem

 

Wnętrza urządzone w stylu skandynawskim sprawiają wrażenie dużych i przestronnych. Co ciekawe, takie odczucie nie jest zarezerwowane tylko dla ogromnych pomieszczeń. Efekt przestrzeni można osiągnąć również w niewielkim salonie. Kluczem do sukcesu jest wpuszczenie do wnętrza jak największej ilości światła naturalnego i odpowiedni dobór sztucznego oświetlenia. Zamiast ciężkich zasłon i gęstych firan lepiej zainwestować w lekkie, lniane rolety, które będą delikatnie przepuszczać promienie słoneczne. W kwestii lamp dobrze jest wybrać subtelne modele, z korpusem wykonanym z metalu lub szkła i z papierowym abażurem.

 

 

Salon w stylu skandynawskim

 

Wnętrza urządzone w stylu skandynawskim sprawiają wrażenie dużych i przestronnych

 

 

Ściany i podłoga

 

Kolorystyka ścian i podłóg ma ogromne znaczenie w pomieszczeniach zaaranżowanych w stylu skandynawskim. Ściany powinny być jasne i czyste, najlepiej w odcieniach beżu, bieli lub szarości. Dobrym pomysłem są drewniane panele ścienne, najlepiej w barwie jasnobrązowej lub popielatej. Jeżeli chodzi o podłogi to Skandynawowie zwykle stawiają na naturalne drewno, np. w postaci olejowanych lub bielonych desek. Materiał ten jest jednak drogi i trudny w montażu, dlatego z powodzeniem można go zastąpić nowoczesnymi panelami laminowanymi lub podłogą winylową. Koniecznie trzeba jednak wybrać takie produkty, które jak najdokładniej odwzorowują naturalny surowiec i wykonane są z ekologicznych materiałów.

 

 

Skandynawskie wnętrza mieszkań

 

Kluczem do sukcesu jest wpuszczenie do wnętrza jak największej ilości światła naturalnego

 

 

Dodatki tworzą klimat

 

Pomimo że Skandynawia kojarzy nam się z chłodem i zimnem, to domy mieszkańców Północy są niezwykle przytulne. Ciepły klimat tworzą dodatki: grube narzuty, miękkie dywany, liczne poduszki i drewniane meble. W skandynawskim salonie nie może też zabraknąć wypełnionych delikatnymi kwiatami wazonów oraz rozstawionych w różnych miejscach świeczników i świec. Co ciekawe, w temacie dodatków panuje większa swoboda kolorystyczna niż w przypadku ścian i podłóg. Dobrze widziane są czerwienie, ciemne pasy lub zygzaki, a także charakterystyczne skandynawskie wzory (renifery, śnieżynki czy choinki) w tonacji zielonej, niebieskiej bądź czarnej.

 

 

Skandynawski styl mieszkania

 

Domy mieszkańców krajów skandynawskich są niezwykle przytulne

 

 

styl skandynawski

 

Skandynawskie wnętrza mieszkań zachwycają przestrzenią, jasnością i minimalizmem

 

 

1 Podstawą jest jasna kolorystyka (biel, beże, szarości), ale czerwone dodatki są mile widziane

2 We wnętrzu królują naturalne, ekologiczne materiały: drewno, len, wełna

3 Pomieszczenie musi być wypełnione naturalnym światłem

 


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie