Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

Gładkie, z cegły lub wzorzyste

 

 

 

Wydawać się może, że aranżacja ścian w salonie to zadanie banalnie proste. Wystarczy wybrać ulubiony kolor lub motyw, zabrać się do pracy i po kilku godzinach podziwiać efekt końcowy. Czy jednak farba i tapeta to zawsze najlepsze rozwiązanie? Czasem warto odejść od schematu i pobawić się nieco konwencją, decydując się na ekstrawagancki wzór lub też kamień, cegłę albo trójwymiarowe panele.

 

Wydawać się może, że aranżacja ścian w salonie to zadanie banalnie proste.

 


 

 

Gładka robota

Pokrycie wszystkich ścian tym samem kolorem farby to koncepcja, która sprawdza się zawsze i wszędzie. Plusem takiego rozwiązania jest jego neutralność – jednobarwna płaszczyzna nie przytłacza, stanowi doskonałe tło dla mebli i wszelkich dodatków. Aby jednak taka ściana prezentowała się efektownie musi być idealnie wykończona i wygładzona. Nierówności, pęknięcia czy przebijająca warstwa starej farby zepsują efekt końcowy i negatywnie odbiją się na wyglądzie całego salonu. Ważne też, by wybrane barwy współgrały z kolorem i wzorem podłogi oraz meblami, gdyż pozwoli to uniknąć wrażenia chaosu. Decydując się na ściany w intensywnych barwach postawmy więc na wykładzinę czy panele podłogowe o delikatnej, stonowanej barwie.

 

 

Wzorowy wygląd

Motywy kwiatowe, kolorowe pasy lub misterne ornamenty to kolejne propozycje, które z powodzeniem sprawdzają się na ścianie salonu. Decydując się na konkretny wzór warto jednak pamiętać, że musi on współgrać z wystrojem całego pomieszczenia. Delikatne, pastelowe dekory (np. kwiaty, kropki, subtelna kratka) świetnie wpiszą się niemal w każdą aranżację, jednak wzory mocne i wyraziste (np. ciemne pasy lub kolorowe zygzaki) mogą zdominować wnętrze i sprawiać przytłaczające wrażenie. W takim przypadku lepiej zrezygnować z dodatkowych elementów dekoracyjnych oraz postawić na minimalizm przy wyborze paneli podłogowych czy mebli.

 

Czasem warto odejść od schematu i pobawić się nieco konwencją, decydując się na ekstrawagancki wzór lub też kamień, cegłę albo trójwymiarowe panele.

 

   

Zaletą ścian z cegły czy kamienia jest bez wątpienia oryginalny, nieco surowy wygląd

 

 

 

Zmiany strukturalne

Ściana pokryta cegłą, kamiennymi płytkami czy trójwymiarowymi panelami to coraz bardziej popularny trend w aranżacji wnętrz. Tego typu rozwiązania przez lata charakteryzowały jedynie pofabryczne lofty lub wiejskie rezydencje, jednak teraz spotkać je można również w zwykłych domach i mieszkaniach.  Zaletą ścian z cegły czy kamienia jest bez wątpienia oryginalny, nieco surowy wygląd, doskonale pasujący do salonu urządzonego np. w stylu industrialnym, południowym lub rustykalnym. Atutem jest również fakt, że płyty doskonale zatuszują wszelkie niedoskonałości powierzchni, a w przypadku ściany szczytowej – będą stanowiły dodatkową izolację. Decydując się na pokrycie ściany produktem o wyrazistej strukturze trzeba jednak pamiętać o zasadzie „mniej znaczy więcej”. Kamień lub cegła na wszystkich ścianach salonu nie zawsze będą wyglądały dobrze. Lepiej jest zastosować je na jednej lub dwóch płaszczyznach, a pozostałe pomalować jednolitą farbą.

 


 

Ściana pokryta cegłą, kamiennymi płytkami czy trójwymiarowymi panelami to coraz bardziej popularny trend w aranżacji wnętrz

 

 

 

 

Na co należy zwrócić uwagę

 

1Ściany idealnie wykończone i wygładzone.

2Barwy dostosowane do koloru podłogi, mebli i dodatków.

3Struktura ścian nawiązująca do wystroju całego wnętrza.


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie