Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

Aranżacja sypialni

Jak urządzić sypialnię marzeń, w której zregenerujemy się po ciężkim dniu?

 

Pomysl na sypialnie

 

 Sypialnia to jedno z tych wnętrz, które gwarantuje nam wypoczynek po ciężkim dniu. Jak ją urządzić, by stała się miejscem przytulnym i komfortowym?

 

Podstawą są kolory i faktury, natomiast całość domykają odpowiednio dobrane dodatki.

 


 

Sypialnia marzeń nie może obyć się bez eleganckiego łóżka z wygodnym materacem

 

Sypialnia narzuta na lozko

 

 

Terapia kolorami

Barwy wykorzystane do aranżacji wnętrza w dużej mierze determinują jego charakter, a co istotniejsze mocno wpływają na nasze samopoczucie. Jeśli zależy nam na stworzeniu przestrzeni pomagającej się wyciszyć, która pozwoli na chwilę wytchnienia, nie możemy przesadzić z intensywnymi kolorami. Zbyt ciemne barwy wprowadzą z kolei ponury nastrój, a na niewielkich przestrzeniach spotęgują efekt przytłoczenia i ciasnoty. Jasna sypialnia to w takim wypadku najlepsze rozwiązanie. Mile widziane będą tu wszelkiego rodzaju pastele – od delikatnych brązów i beży, po romantyczne róże, czy lawendę. Ważne, aby wybierać propozycje w ciepłych odcieniach, które nadadzą wnętrzu subtelności.

 

Podstawą prawidłowej aranżacji sypialni są kolory i faktury, a całość domykają odpowiednio dobrane dodatki

 

Jasna sypialnia

 

 

Otuleni dodatkami

 

Bez wątpienia sypialnia marzeń nie może obyć się bez eleganckiego łóżka z wygodnym materacem, które stanowić będzie główny punkt jej wyposażenia. Jednak tym, co tworzy prawdziwy klimat we wnętrzach, są dodatki. Odpowiednio dobrane stworzą miejsce zachęcające do błogiego wypoczynku. W tym celu dobrze jest wykorzystać miękkie i puszyste tkaniny, zestawione w różnorodnych konfiguracjach i formach. Unikać natomiast należy śliskich i połyskujących materiałów. Mile widziane są dziane pledy, narzuty na łóżko, zasłony, rolety i koniecznie duża ilość różnej wielkości poduszek, które zachęcają do wtulenia się w nie.

 

Zbyt ciemne barwy w sypialni wprowadzą ponury nastrój i spotęgują efekt przytłoczenia i ciasnoty 

 

Niezbędne akcesoria w sypialni to również lampy, najlepiej w postaci kilku punktów świetlnych o różnym natężeniu światła. Pozwoli to zapewnić komfortową pracę, jak również stworzyć klimatyczny półmrok sprzyjający wyciszeniu się. Oświetlenie wzbogacić można także świecami, które wykreują niezwykle romantyczny nastrój.

 

Aranzacja sypialni

 

Niezbędne akcesoria w sypialni to również lampy, najlepiej w postaci kilku punktów świetlnych

 

Ciepło i cicho… pod stopami

Wychodzimy spod ciepłej kołdry i nagle przeszywa nas po całym ciele niemiły dreszcz. a pod stopami  "trzeszczy i zgrzyta". Są jasne kolory, ciekawe dodatki z miękkich tkanin, ale coś nie pozwala nam na pełny relaks. To nieodpowiednia podłoga w sypialni gdy po niej stąpamy przeszywa nas zimnem i  przy każdym kroku bezdusznie chałasuje.

 

 

A więc jak urządzić sypialnię, aby uniknąć takich niespodzianek?

Wykorzystać do tego można dywaniki lub skóry, które układamy obok łóżka. W ten sposób po przebudzeniu zamiast stanąć bosymi stopami na zimną podłogę, trafimy na przyjemne podłoże. Dobrym rozwiązaniem są również panele podłogowe, które już same w sobie są ciepłym materiałem, a dodatkowo niektóre modele można łączyć z ogrzewaniem podłogowym. Co więcej, rozkładając przed ich ułożeniem specjalne maty wyciszające, zadbamy o wyjątkową akustykę wnętrza. Nic nie zakłóci już wtedy naszego odpoczynku, nawet kroki wstającego wcześniej partnera.

 

Aranzacje sypialni

 

Nowoczesne panele podłogowe w sypialni to ciepło pod stopami i komfortowa cisza

 

 

1Jasne kolory, jednak najlepiej te zaliczane do ciepłych barw

2Miękkie tkaniny tworzące przytulną i komfortową przestrzeń

3Podłoga powinna być ciepła i przyjemna dla bosych stóp

 

 


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie