Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

Garderoba w mieszkaniu

Jak stworzyć funkcjonalną garderobę? 

 

Wiele osób boryka się z problem zbyt małej szafy, która nie jest w stanie pomieścić wszystkich ubrań. Rozwiązaniem dla nich mogą być dodatkowe szafki czy komody. To jednak może rodzić kolejną niedogodność – spodnie, swetry czy bluzki są schowane w różnych miejscach, więc ich odnalezienie i skompletowanie staje się trudniejsze. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest garderoba, która pozwala zaoszczędzić miejsce oraz czas.

 

Garderoba zazwyczaj kojarzy się z osobnym, dużym pokojem, w którym znajdują się wszystkie ubrania, zaczynając od płaszczy, a kończąc na dodatkach i bieliźnie. Takie pomieszczenie jest najlepszą i najwygodniejszą opcją, lecz jeśli nie dysponujemy osobnym wnętrzem, które moglibyśmy na nią przeznaczyć, to jeszcze nic straconego. Możemy ją stworzyć wydzielając niedużą przestrzeń w sypialni czy na korytarzu.

 

Obraz3

 Garderobę możemy stworzyć wydzielając przestrzeń w sypialni lub na korytarzu

 

 

Dla każdego coś odpowiedniego

Przy planowaniu garderoby, nawet tej mniejszej, mamy szeroki wachlarz możliwości. Może ona posiadać wszelkiego rodzaju moduły: osobne rzędy półek lub szuflad o różnych głębokościach, drążki na zróżnicowanych wysokościach czy wysuwane kosze. Szuflady można wzbogacić o dodatkowe wkłady, które pozwolą na przechowywanie drobniejszych elementów garderoby w nieskazitelnym porządku.

 

Garderoba to nie tylko system półek i wieszaków

 Każda garderoba powinna posiadać dobre oświetlenie. Dużym atutem jest okno, które zapewni naturalne światło oraz sprawną wentylację pomieszczenia. Trzeba jednak dopasować do niego odpowiednie rolety, które uchronią ubrania przed wypłowieniem oraz zamontować siatkę przeciw owadom. Jeśli garderoba nie posiada okna, świetnie sprawdzą się halogeny umieszczone u samej góry szaf. Można też zamontować dodatkowe oświetlenie w różnych modułach pomieszczenia lub listwy oświetleniowe. Warto pamiętać, że wnętrze można rozjaśnić kolorem ścian, paneli oraz płyt, z których będą wykonane meble. W przypadku braku okna w garderobie konieczne jest umieszczenie kratki wentylacyjnej w drzwiach bądź ścianie.

Kolejnymi ważnymi elementami są podłoga oraz drzwi. Najlepszym rozwiązaniem będą panele, które są łatwe do utrzymania w czystości i zapewniają komfort bosym stopom. Przy wyborze drzwi warto zwrócić szczególną uwagę na te przesuwane oraz podwieszane. Wpasują się one idealnie w wystrój reszty pomieszczenia, jak i całego domu. Dodatkowo dzięki nim zaoszczędzimy miejsce, którego nie uzyskalibyśmy przy użyciu klasycznych drzwi.

 

Obraz2

 

Warto pamiętać

Posiadanie garderoby to bardzo dobry sposób na usprawnienie naszego życia. Dzięki temu, że wszystko znajduje się w jednym miejscu, wybieranie stroju jest szybsze oraz przyjemniejsze. Dla niektórych może się okazać idealnym rozwiązaniem na problem „nie mam się w co ubrać”. Należy pamiętać, że aranżacja garderoby to wieloetapowy proces i każdy element musi być dokładnie przemyślany i zaplanowany. Mimo że jej projektowanie nie należy do najprostszych zadań, efekt finalny z pewnością dostarczy dużo satysfakcji. Wystarczy pamiętać o kluczowych elementach i kierować się własnymi potrzebami.

 

Na co zwrócić uwagę:

 

1ustalmy ile metrów kwadratowych przeznaczymy na garderobę

2zastanówmy się, w co warto ją wyposażyć (zależnie od indywidualnych potrzeb)

3zamontujmy dobre oświetlenie, sprawną wentylację i funkcjonalne drzwi


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie