Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

posciel dla dwoch osob

Dobór pościeli

czy to istotne?

 

Na wygląd pomieszczenia wpływa bardzo wiele czynników, takich jak: kolor ścian, rodzaj podłogi, meble oraz dodatki. O jednym jednak bardzo często się zapomina, mianowicie o pościeli. Tymczasem odpowiednio dobrana podkreśli charakter wnętrza oraz zapewni zdrowy i komfortowy sen.

 

Nieprzypadkowy wybór

Wędrując po sklepach wnętrzarskich i natykając się na promocję pościeli, często bardzo trudno oprzeć się zakupowi kolejnego kompletu, który wpadł nam w oko. Zanim jednak pobiegniemy do kasy, warto zastanowić się, czy piękny kolor, zdobienie i materiał będą pasowały do wystroju naszej sypialni.

 

Odpowiednio dobrana pościel powinna współgrać z kolorem ścian, panelami podłogowymi, a nawet firankami. Nie wybierajmy jej przypadkowo, ponieważ jest to prosty sposób na zaprzepaszczenie wysiłków, które wcześniej włożyliśmy w aranżację wnętrza.

 

 posciel

Warto zastanowić się, czy piękny kolor, zdobienie i materiał będą pasowały do wystroju naszej sypialni

 

Nie tylko kolor ma znaczenie

W przypadku pościeli nie tylko kolorystyka ma znaczenie. Ogromną rolę odgrywa także materiał,
z którego została wykonana. W eleganckiej sypialni urządzonej w klasycznych, czarno-białych barwach lepiej zrezygnować z popularnych flanelowych produktów na rzecz delikatniejszych i przyjemniejszych w dotyku, takich jak: satynowe czy jedwabne. Trzeba się jednak liczyć z tym, że pościel wykonana z jedwabiu jest dużo droższa niż jej bawełniane odpowiedniki. Z drugiej strony idealnie skomponuje się z podłogą wykonaną z eleganckich ciemnych paneli winylowych, np. w dekorze Sicily Dark Oak z kolekcji Wineo 800 wood XL.

 

posciel satynowa

Ogromną rolę w przypadku pościeli poza kolorystyką odgrywa także materiał

 

Ciepło-zimno

Wybór materiału może również zależeć od pory roku. Pościel wykonana z satyny czy jedwabiu jest cienka i polecana na lato. Zimą z kolei nie sprawdzi się w chłodnych mieszkaniach. W takiej sytuacji warto sięgnąć po produkt wykonany z wełny, flaneli czy bambusa. Ostatnie tworzywo będzie także świetnym wyborem dla alergików, ponieważ ma właściwości antystatyczne oraz bakteriobójcze. Zdrowie zawsze trzeba stawiać na pierwszym miejscu, gdyż nawet najpiękniejszy komplet pościeli nie sprawdzi się, jeśli będzie powodował wysypkę lub napady kichania uniemożliwiające spokojny sen.

posciel dwuosobowe

Pościel wykonana z satyny czy jedwabiu jest polecana na lato. Zimą z kolei nie sprawdzi się w chłodnych mieszkaniach

 

 

O czym należy pamiętać:

 

1warto dopasować pościel do koloru ścian czy paneli podłogowych

2aby zachować spójność aranżacyjną, przy wyborze pościeli należy wziąć pod uwagę także materiał, z którego została wykonana

 


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie