Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

wnetrza mieszkan sypialnia pion

Kolory w sypialni

jaką rolę odgrywają?

 

Sypialnia to pomieszczenie, które powinno sprzyjać efektywnemu wypoczynkowi, dlatego jego aranżacja nie powinna być przypadkowa. Jednym z czynników wpływających na nasze samopoczucie w tym pomieszczeniu jest barwa ścian. Jakie kolory wybrać, by odpocząć po ciężkim dniu?

 

Jednym z czynników wpływających na nasze samopoczucie w tym pomieszczeniu jest barwa ścian

 


 

 

Ciepło czy zimno

Pierwszym krokiem, który nieco ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji odnośnie tego, jakie kolory do sypialni wybrać, jest określenie funkcji, którą miałyby spełniać. Wolimy, żeby każdego ranka pobudzały nas do działania czy raczej wyciszały i relaksowały przed kolejnym dniem pełnym wyzwań? Niezależnie od tego, czy postawimy na odcienie ciepłe czy chłodne, powinny one sprzyjać intymności.

 

wnetrza mieszkan naturalna sypialnia

 

Niezależnie od tego, czy postawimy na odcienie ciepłe czy chłodne, powinny one sprzyjać intymności

 

Intensywnie czy delikatnie

Psychologowie od dawna przypisują barwom określone właściwości. Intensywne kolory będą działały na nas pobudzająco, ale z drugiej strony mogą także rozpraszać i utrudniać zasypianie. Jeśli więc mamy z tym problemy, ale jednocześnie kochamy czerwień, zrezygnujmy z tego koloru w sypialni i wykorzystajmy go do aranżacji innego pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem jest zieleń, która działa odprężająco, ale jednocześnie ma moc pobudzania do działania, zwłaszcza jeśli użyjemy soczystego odcienia. Błękit w sypialni nas uspokoi, a fiolet wprowadzi subtelny nastrój. Szarości zaś, szczególnie połączone z bielą, sprawią, że pokój sypialny będzie wydawał się czysty i intymny.

 

wnetrza mieszkan sypialnia na poddaszu

 

Szarości sprawią, że pokój sypialny będzie wydawał się czysty i intymny

 

Ukryte właściwości

Odpowiedni dobór kolorów pozwoli nie tylko wprowadzić nas w pożądany nastrój, ale także poprawi wygląd pomieszczeń. Decydując się na białe bądź jasne, pastelowe barwy przy okazji sprawimy, że pokój będzie wydawał się większy. Jasne, nie znaczy jednak nudne, ponieważ kolorowe dodatki do sypialni w prosty sposób mogą ją całkowicie odmienić.

 

wnetrza mieszkan sypialnia poziome

 

Kolorowe dodatki do sypialni w prosty sposób mogą ją całkowicie odmienić.

 

Rola podłogi w sypialni

Na nasze samopoczucie w sypialni wpływać mogą nie tylko kolory ścian, ale też podłoga. Powinna ona być cicha i ciepła, tak, aby chodzenie na boso nie wiązało się z nieprzyjemnymi odczuciami. Pełen komfort zapewnią nam na przykład panele laminowane marki WINEO, w których zastosowano warstwę DPL +, zwiększającą odporność podłogi na uderzenia oraz zintegrowany system akustyczny, redukujący pogłos i odgłosy kroków w pomieszczeniu. Dodatkowo możemy wybierać spośród wielu kolekcji oraz ponad stu dekorów, dzięki czemu panele dopasujemy do sypialni w każdym kolorze.

 

wnetrza mieszkan sypialnia ciemna

 

Podłoga w sypialni powinna być cicha i ciepła, aby chodzenie boso nie wiązało się z nieprzyjemnymi odczuciami

 

 

Na co należy zwrócić uwagę

 

1zastanowić się, jakie mamy oczekiwania względem atmosfery w sypialni

2przedłożyć funkcjonalność kolorów ponad własne preferencje


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie