Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

Obraz4 1

Sypialnia 21 wieku

 

Sypialnia to wyjątkowa przestrzeń, która łączy w sobie intymność i komfort. Powinna charakteryzować się nie tylko funkcjonalnością, ale również wyjątkowym designem dostosowanym do gustu mieszkańców. Podpowiadamy jak stworzyć sypialnię na miarę XXI wieku, która będzie zarówno przytulna, jak i stylowa.

 


 

 

 

 

Zjednoczenie z naturą

Wykorzystanie motywów roślinnych to od kilku sezonów jeden z wiodących trendów w aranżacji wnętrz. Nawiązania do przyrody znajdują się nie tylko w dodatkach, ale również kolorach farb stosowanych w pomieszczeniu. Na ścianach królują nienachalne i przygaszone odcienie zieleni, zwłaszcza te o „przybrudzonych” tonach. Wybierając właściwy kolor warto dostosować go do wielkości wnętrza oraz wziąć pod uwagę ilość wpadającego tam naturalnego światła. W mniejszych i ciemniejszych sypialniach lepiej sprawdzą się delikatniejsze odcienie różu i beżu. Ciekawym wyborem mogą być również ciepłe karmelowe odcienie, które sprawią, że wizualnie wnętrze wyda się jeszcze bardziej przytulne i kameralne. W nowoczesnych sypialniach sprawdzą się także ekologiczne materiały. Prym wiodą elementy wyposażenia wykonane z surowców naturalnych: rattanowe krzesła, drewniane ramy łóżek czy bambusowe rolety. Również dzianiny utrzymane są w spójnej estetyce: do łask wracają lniane narzuty, a także bawełniane poduszki i koce. Taki wystrój sprawia, że sypialnia zyskuje wyjątkowy, ciepły klimat, a w dodatku wpisuje się w ekologiczne trendy.

 

Sypialnia4

 

Podłoga jak za dawnych lat

W przypadku podłogi zastosowanej w nowoczesnej sypialni odwołanie do natury widoczne jest równie mocno. Podłogi imitujące stare drewno są od kilku sezonów jednym z najmodniejszych trendów. Zwykle jednak wykonywane są z innych, łatwiejszych w utrzymaniu czystości materiałów. Tym samym estetyka retro łączy się z charakterystyczną dla XXI wieku funkcjonalnością, tworząc rozwiązanie idealne dla wymagających miłośników designu. Ze względu na charakter pomieszczenia, podłoga w nim ma częsty kontakt z bosą stopą. Zaraz po przebudzeniu myśli kierują się raczej w stronę aromatycznej kawy niż poszukiwania ciepłych skarpet. Ze względu na to, we współczesnych sypialniach częste zastosowanie znajduje ogrzewanie podłogowe. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie panele mogą być na nim układane. Dobrym wyborem będą te wykonane z winylu – łączące w sobie elegancję i wytrzymałość. Szeroką ofertę produktów tego typu ma w swojej ofercie firma wineo. W sypialni idealnie sprawdzą się podłogi z kolekcji wineo 400 wood. Luksusowa, winylowa powierzchnia z powłoką poliuretanową jest miękka, elastyczna i ciepła w dotyku, dzięki czemu przyjemnie chodzi się po niej nawet boso. Za sprawą maty silentComfort znakomicie tłumi również odgłosy kroków.

 

Panele winylowe Moonlight Pine Pale WINEO

 

Wyjątkowa niedoskonałość

Niebanalne uzupełnienie nowoczesnych sypialni stanowią meble wykonane przez artystów i stolarzy na indywidualne zamówienie. Decydując się na takie rozwiązanie mamy pewność, że wnętrze zyska wyjątkowy, niepowtarzalny klimat. Ciekawą alternatywą dla osób dysponujących mniejszym budżetem może być odnawianie mebli. Zakupione za grosze bądź uratowane przed utylizacją, dzięki odrobinie wyobraźni i farby mogą stać się głównym elementem dekoracyjnym pomieszczenia. Poza aspektem wizualnym nadawanie nowego życia starym przedmiotom jest przyjazne dla środowiska i wpisuje się w coraz popularniejszą ideę zero waste.

W nowoczesne sypialnie idealnie wkomponują się kwiaty: zadbane rośliny mogą stać się chlubą gospodarzy. Dodatkowo pochłaniają dwutlenek węgla a ich barwa wpływa kojąco na organizm i ułatwia wyciszenie. Ci, którzy nie mają ręki do roślin, mogą sięgnąć po dodatki inspirowane kwiatami, np. dywany lub zasłony z tym motywem.

 

Sypialnia6

 

 

 

O czym należy pamiętać:

1Podłogi stylizowane na drewniane; wytrzymałe i ciepłe w dotyku

2Wprowadzanie roślin i motywów kwiatowych do pomieszczeń






Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie