Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

Sypialnia jako pokój dzienny

czy to dobry pomysł?

 

Połączenie salonu i sypialni to rozwiązanie bardzo często spotykane w mieszkaniach o małym metrażu lub takich, w których jedno pomieszczenie płynnie przechodzi w inne. Nie należy ono jednak do najłatwiejszych. Popełnienie błędu podczas aranżacji takiej przestrzeni może ją jeszcze bardziej zmniejszyć oraz negatywie wpłynąć na jej funkcjonalność.

sypialnia pokoj dzienny

 

Strefa sypialniana a strefa gościnna

Wydawałoby się, że w pokoju spełniającym funkcję zarówno gościnną, jak i sypialnianą, trudno o intymność. Aby o nią zadbać należy przede wszystkim ukryć większość przedmiotów, które wskazywałyby na to, że znajdujemy się w sypialni. W takim przypadku istotne jest także wygospodarowanie oddzielnej przestrzeni do spania. Posłużą nam do tego parawany, zasłony, ścianki ażurowe lub działowe. Jednak należy zwrócić uwagę na to, aby nie odznaczały się one od pozostałej przestrzeń i stanowiły z nią estetyczną spójność. Innym sposobem na oddzielenie obu stref jest ustawienie regału bądź komody prostopadle do ściany. Takie rozwiązanie generuje dodatkowe miejsce do przechowywania, które z pewnością się przyda.
Nie zawsze jednak możemy pozwolić sobie na jednoczesne umieszczenie w salonie łóżka i sofy. Dlatego jeśli decydujemy się na rozkładaną kanapę bądź wersalkę, warto wybrać taką, która wyposażona jest w schowek na pościel. Dzięki temu zaoszczędzimy więcej przestrzeni na pozostałe przedmioty.
Funkcjonalnym rozwiązaniem w małych wnętrzach są meble modułowe. Możemy je ze sobą dowolnie zestawiać w zależności od potrzeb. Wiele możliwości konfiguracji sprawia, że możemy zaaranżować nasz salon na kilka sposobów.

 

sypialnia jako pokoj dzienny

 

Odpowiednie meble to podstawa

Od wyboru odpowiednich mebli do sypialni, służącej nam zarówno jako pokój dzienny, zależy nasze poczucie komfortu. Do pomieszczeń o niewielkim metrażu najlepiej wybrać meble o minimalistycznej formie, które nie będą ich dodatkowo przytłaczać.
W takich wnętrzach bardzo dobrze sprawdzi się duża, pojemna szafa z przesuwanymi, lustrzanymi drzwiami. Nie tylko zapewni dużo miejsca do przechowywania, ale także optycznie powiększy pomieszczenie. Stolik kawowy także nie powinien być przypadkowym wyborem. Warto zwrócić uwagę na te, które posiadają dodatkowe szuflady lub półki ułatwiające utrzymanie porządku.
Aby nasz salon nie wyglądał jak gabinet prezesa korporacji należy zadbać o dodatki. Wnętrze doskonale ociepli drewniana podłoga. Panele o dekorach odwzorowujących rysunek drewna, np. z kolekcji WINEO500 Large V2, nie tylko sprawią, że pomieszczenie stanie się bardziej przytulne, ale też okażą się łatwiejsze w pielęgnacji i montażu niż klasyczny parkiet.

 

sypialnia pokoj dzienny2

 

O czym warto pamiętać:

 

1Zadbaj o oddzielenie strefy sypialnianej od reszty salonu, np. za pomocą parawanu

2Wybierz funkcjonalne łóżko, rozkładane lub wyposażone w schowek na pościel

3Jasna kolorystyka optycznie powiększy pokój


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie