Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

szafka nocna

Szafka nocna

niezbędnik w sypialni

 

Sypialnia to swego rodzaju oaza spokoju, miejsce, w którym po ciężkim dniu możemy się wyciszyć i zrelaksować. Z tego względu powinna być urządzona w taki sposób, aby gwarantować optymalny wypoczynek i dawać energię do witania kolejnego dnia. Jednym z elementów, o którym często zapominamy, a bez którego trudno wyobrazić sobie praktyczną sypialnię, jest szafka nocna.

 


 

Sypialnia powinna być urządzona w taki sposób, aby gwarantować optymalny wypoczynek

 

 

 

 

Wygoda to podstawa

Aby w pełni cieszyć się funkcjonalnością takiej szafki, należy zadbać, by była maksymalnie funkcjonalna. Ważnym aspektem jest odpowiednie dopasowanie jej do wysokości łóżka, a konkretnie materaca. Przyjmuje się, że szafka powinna być nieco wyższa bądź równa z łóżkiem, co pozwoli na komfortowe użytkowanie i niekrępujące ruchów sięganie po przedmioty na niej pozostawione. Podstawowym kryterium jest też powierzchnia, jaką dysponujemy. Jeśli posiadamy duży metraż, nie potrzebujemy dodatkowej przestrzeni do przechowywania. W takiej sytuacji szafka nie musi posiadać półek czy szuflad i ma być przede wszystkim ozdobą sypialni i „stolikiem” na nocną lampkę. Jeśli natomiast urządzane wnętrze nie należy do największych i zależy nam na wygospodarowaniu dodatkowego miejsca, warto postawić na dużą ilość schowków. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, pozwalające na pozbycie się z pokoju np. komody – to w szufladach możemy umieścić bieliznę bądź książki. Jeśli dodatkowo znajdzie się tam półka przeznaczona na gazety, będzie to połączenie niemal idealne. Ponadto, taki sposób ułatwi utrzymanie czystości w pomieszczeniu. Warto wspomnieć, że w przypadku małych sypialni w zaoszczędzeniu miejsca pomoże też przymocowanie oświetlenia do ściany – dzięki temu lampka ustąpi miejsca na blacie innym niezbędnym przedmiotom.

 

sypialnia szafka nocna

Szafka powinna być nieco wyższa bądź równa z łóżkiem, co pozwola na komfortowe użytkowanie

 

Nowoczesny design kontra klasyka

Świetnym sposobem na przyciągnięcie uwagi i stworzenie oryginalnego mebla jest naklejenie na zewnętrzne strony szuflad połyskujących elementów, np. z okleiny. Sprawi to, że szafka nocna nabierze zupełnie nowego charakteru i zaskoczy niecodzienną estetyką. Takie rozwiązanie nie sprawdzi się jednak w każdym wnętrzu i jest zarezerwowane dla wielbicieli niecodziennych pomysłów. Miłośnikom klasyki polecamy dobór koloru szafki do dywaników znajdujących się w sypialni. Jeśli nie jesteśmy ich zwolennikami, możemy sięgnąć po podłogi, które są nie tylko estetyczne, ale też ciepłe w dotyku a w dodatku wysoce odporne na odkształcenia, np. nogi szafki. Przykładem takiego produktu są wykładziny elastyczne Purline Bioboden firmy Wineo.

 

szafka nocna w sypialni

 

 

Coś dla dbających o porządek

W nowoczesnych aranżacjach często wykorzystuje się szafki nocne z otwartymi półkami. Prezentuje się to bardzo stylowo i elegancko, jednak trzeba mieć na uwadze, że jest to sposób wymagający dużej dbałości o porządek – zawartość półek pozostaje na widoku i nie można ukryć ewentualnego bałaganu.
Niezależnie od tego, na jaki rodzaj szafki się zdecydujemy – czy będzie to ta z otwartymi półkami, czy z zamkniętymi szufladami – trzeba pamiętać, by była funkcjonalna, a także ciekawa i przykuwająca wzrok, jej wygląd powinien zostać dopasowany do całego wystroju sypialni.

 

szafka nocna obok lożka

Szafka nocna musi być funkcjonalna oraz dopasowana do wystroju sypialni

 

 

Czy wiesz, że:

 

1Aby szafka była nie tylko funkcjonalna, ale także ciekawa i przykuwająca wzrok, jej kolor i styl należy dopasować do reszty sypialni

2Wielbicielom klasycznych połączeń przypadnie do gustu dobranie koloru szafki do odcienia podłogi

3W nowoczesnych aranżacjach wykorzystuje się szafki nocne z otwartymi półkami

4Duża ilość szuflad pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni w niedużej sypialni


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie