Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

Aranżacja balkonu

jak zaaranżować balkon

 

Prywatny balkon, nawet taki o niewielkich rozmiarach, to marzenie wielu mieszkańców bloków lub kamienic. Taka przestrzeń – jeśli odpowiednio się ją zaaranżuje – może być bowiem namiastką zielonego ogródka i idealnym miejscem relaksu po długim dniu w pracy. Duży balkon może z kolei stanowić świetny punkt do organizowania spotkań towarzyskich lub też stać się przydomowym placem zabaw dla dzieci. Jak zatem urządzić balkon, aby był on zarazem komfortowy, funkcjonalny i pomysłowy? Poniżej znajdziecie kilka inspirujących wskazówek.

 

Prawidłowa aranżacja balkonu, nawet o niewielkich rozmiarach, może być namiastką zielonego ogródka i idealnym miejscem relaksu

 

Aranżacja balkonów

 

Zacznij od podstaw

 

Zabierając się do urządzania balkonu przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na jego plan ogólny. Nawet najciekawsze meble i dodatki nie będą dobrze się prezentowały, jeśli ustawimy je na niestarannie wykończonej przestrzeni. Warto zatem odmalować ściany i zadbać o podłoże. Na podłodze świetnie sprawdzą się odpowiednio zaimpregnowane drewno lub kafle, ponieważ produkty te są trwałe, wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne. Jeżeli na balkonie mają bawić się dzieci, to dobrym pomysłem są miękkie i elastyczne wykładziny PVC lub sztuczna trawa. Osoby, które chcą maksymalnie zadbać o swoją prywatność, powinny również zainwestować w osłonę balkonową, która odgrodzi ich od sąsiadów i świata zewnętrznego. Może mieć ona formę maty bambusowej lub wiklinowej, tworzywa lub kolorowego płótna.

 

Aranżacja balkonuRozgość się

 

Dobrze zaaranżowany balkon stanowi świetną strefę odpoczynku, dlatego też koniecznie trzeba go wygodnie umeblować. W przypadku dużego balkonu warto zdecydować się na miękką sofę lub meble z technorattanu ozdobione wieloma kolorowymi poduchami. Na mniejszej przestrzeni sprawdzą się kompaktowe rozwiązania – składany stolik mocowany na ścianie, rozkładane krzesła lub pufy do siedzenia. Ciekawą opcją jest zastąpienie klasycznego stołu hokerem lub wykorzystanie skrzyni czy starego kufra jako wygodnego siedziska. Jeżeli nie boicie się aranżacyjnego szaleństwa to zawieście na balkonie huśtawkę, hamak lub fotel przypominający plecione gniazdko. Romantyczny klimat wyczarują natomiast stylowe lampiony lub kolorowe lampki rozwieszone pod sufitem albo wokół balustrady. 

 

W przypadku dużego balkonu warto zdecydować się na miękką sofę lub meble z technorattanu ozdobione wieloma kolorowymi poduchami

 

 

 

Graj w zielone

 

Wybór odpowiednich roślin to ostatni krok na drodze do idealnego balkonu. Warto jednak odejść od klasyki w postaci skrzynek wypełnionych pelargoniami i postawić na różnorodność. Jeżeli chcecie na balkonie stworzyć prawdziwą dżunglę, to zdecydujcie się na rośliny płożące i pozwólcie im wić się po kratkach zamontowanych na ścianie. Marzy wam się mikroogródek – zasiejcie w doniczkach zioła, miniaturowe pomidorki, truskawki czy sałatę. Ciekawy efekt wizualny osiągnięcie również sadząc kolorowe kwiaty lub owocowe krzaczki w wielobarwnych donicach, zastępując doniczki metalowymi naczyniami lub drewnianymi skrzynkami bądź robiąc zielnik z modnych europalet.

 

 

Balkon aranżacje

 

Wybór odpowiednich roślin to ostatni krok na drodze do idealnego balkonu

 

 

 

Pomysł na balkon.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 Podłoga na balkonie musi być trwała i odporna na czynniki zewnętrzne

2 Meble powinny być wygodne, ale i praktyczne

3 Zioła, warzywa i małe krzewy owocowe świetnie sprawdzają się na balkonie

 


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie