Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

Podłoga na tarasie

 

 

 

 

Posiadanie domu lub mieszkania z przestronnym tarasem to dla wielu osób jedno z największych marzeń. Nie chodzi jednak o miejsce do wywieszania prania czy przechowywania rowerów, ale o przestrzeń, w której będziemy mogli wypić poranną kawę lub odpocząć po męczącym dniu.

Aby jednak taras rzeczywiście pełnił swoją funkcję, musi być odpowiednio wykończony, szczególnie jeśli chodzi o posadzkę. Prezentujemy kilka pytań, na które należy sobie odpowiedzieć przystępując do wyboru podłogi na tarasie.

 

 

Piękny efekt na lata

Nawierzchnia tarasu, nawet gdy jest on zadaszony, narażona jest na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Powinna więc zostać wykonana z materiałów nienasiąkliwych i mrozoodpornych. Może to być kamień, płyty ceramiczne bądź panele tarasowe, specjalnie zabezpieczone przed szkodliwym działaniem wody. Warto także pomyśleć o wyborze takiej nawierzchni, która będzie odporna na płowienie pod wpływem promieni słonecznych oraz odporna na zarysowania. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się pięknym tarasem przez długie lata.

 

wnetrza mieszkan taras podloga

 

Funkcjonalność to podstawa

Nawet najpiękniejszy i wykonany z najwyższej jakości materiałów taras nie sprawi nam radości, jeśli nie będzie funkcjonalny. Pamiętajmy więc, by jego nawierzchnię wykonać z materiałów antypoślizgowych. Dzięki temu będzie on nie tylko bezpieczny, zwłaszcza dla najmłodszych, ale też zapewni nam wygodę i komfort użytkowania. Wybierając nawierzchnię postawmy też na produkty łatwe w utrzymaniu, które będziemy w stanie szybko wyczyścić, np. w przypadku rozlania herbaty czy wina.

 

Aby jednak taras pełnił swoją funkcję, musi być odpowiednio wykończony, szczególnie jeśli chodzi o posadzkę

 

wnetrza mieszkan podloga taras

   

Wybierając nawierzchnię postawmy też na produkty łatwe w utrzymaniu, które będziemy w stanie szybko wyczyścić, np. w przypadku rozlania herbaty czy wina

 

wnetrza mieszkan podloga balkon

 

 

Wyjątkowy efekt wizualny

Idealna podłoga na taras to taka, która w nienagannym stanie przetrwa wiele lat. Musi być zatem trwała, odporna na warunki atmosferyczne i łatwa w utrzymaniu. Powinna być także elegancka i stylowa, a do tego dobrze komponować się z całym wystrojem tarasu i wnętrzem mieszkania lub domu. Jeżeli lubimy surowe piękno, warto zastosować kamień lub beton. Wielbiciele rustykalnych klimatów powinni zdecydować się na drewno a osoby ceniące wygodę na nowoczesne i praktyczne panele tarasowe. Swoim wyglądem mogą one nawiązywać do kamienia bądź drewna, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się wyjątkową podłogą na tarasie a zarazem ominie nas praco- i czasochłonna konserwacja nawierzchni.

 

Warto także pomyśleć o wyborze takiej nawierzchni, która będzie odporna na płowienie pod wpływem promieni słonecznych oraz odporna na zarysowania.

 

wnetrza mieszkan balkon

 

 

Na co należy zwrócić uwagę

 

1Materiał nawierzchniowy o odpowiednich właściwościach.

2Łatwość konserwacji i pielęgnacji podłogi

3Wygląd podłogi dopasowany do wystroju tarasu


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie